Od czego zacząć aranżację wymarzonego mieszkania?
Każdy marzy o znalezieniu swojego idealnego, wymarzonego konta na świecie. Czasami jest on bardzo blisko, na wyciągnięcie ręki, czasami znajduje się w miejscach z pozoru nieoczywistych. Nie można jednak zapominać, kiedy w końcu zakończymy poszukiwania, żeby w pełni zamienić je w naszą świątynię. Nie czekaj więc i sprawdź już teraz, jak rozpocząć aranżację mieszkania!
- W jakim stylu chcemy je urządzić?
- Czego tak naprawdę chcemy?
- W mieszkaniu należy czuć się swobodnie i przyjemnie.
- Nie bój się zmian i eksperymentów.
Przez całe lata w naszych głowach dorasta wizja i pomysł na własne mieszkanie. Planujemy wdrażać w życie często innowacyjne pomysły i realizować wszystkie aranżacyjne marzenia. O to właśnie chodzi! W końcu mieszkanie musi być miejscem, w którym będziemy odcinać się od codziennego natłoku i zbierać energię na kolejne z nim zmagania. Jednak jeśli jesteś dopiero na początku tej drogi i poszukujesz swojego wymarzonego mieszkania, nie możesz przejść obojętnie obok strony: https://obido.pl/app/rynek-pierwotny-warszawa/.
W jakim stylu chcemy je urządzić?
Na to pytanie należy sobie odpowiedzieć w pierwszej kolejności. Bez wybranego stylu będziemy poruszać się niczym dzieci zagubione we mgle. A to może spowodować tylko i wyłącznie nieestetyczny efekt, jak i niepasujące do siebie poszczególne elementy wyposażenia. Oczywiście, można kierować się zmysłem artystycznym i z sukcesem łączyć nawet pozornie niepasujące do siebie style, jednak nie każdy takim spojrzeniem dysponuje. Dlatego więc warto wybrać swój ulubiony styl, w którym czujemy się dobrze, i według niego przeprowadzać aranżację wymarzonego mieszkania.
Czego tak naprawdę chcemy?
Każdy człowiek różni się między sobą, jak i różnią się jego oczekiwania, tak samo inne mogą być mieszkania, nawet urządzone w tym samym stylu. Dlatego też drugim ważnym pytaniem jest przeznaczenie naszego mieszkania. Mimo że brzmi to dość newralgicznie, ma sens. Otóż, czy w naszym wymarzonym mieszkaniu będziemy przebywali głównie my? Czy będzie nas odwiedzać liczna rodzina? A może znajomi, którzy poczują się jak u siebie i warto by pomyśleć o jakimś małym kącie dla nich, jeśli nie pokoju? Zastanówmy się nad tym od początku – może to zaoszczędzić późniejszych kłopotów, np. logistycznych.
W mieszkaniu należy czuć się swobodnie i przyjemnie
O tym pod żadnym pozorem nie można zapominać. Obojętnie, jak często mamy gości, to my musimy w mieszkaniu czuć się jak u siebie. Jeśli więc jest się istnym molem książkowym i marzy się biblioteczka z prawdziwego zdarzenia, niech się pojawi. Nawet jeśli miałaby zająć większość miejsca! Nie możemy dopuścić do sytuacji, w którym wracamy do mieszkania, które traktujemy na równi z nielubianą pracą – czymś przejściowym i koniecznym. Traktujmy więc aranżację jak coś naprawdę fajnego, wybierając wszystko to, co lubimy najbardziej.
Nie bój się zmian i eksperymentów
Zasada "nic nie trwa wiecznie" w tym przypadku ma jak najbardziej pozytywny wydźwięk. Raz na jakiś czas można, a nawet i trzeba popuścić wodze fantazji i spróbować czegoś nowego. Znudził się dany styl? Dodatki straszą od długiego czasu? Czas na zmiany! Można nawet spróbować czegoś skrajnie odmiennego, np. przechodząc ze stylu nowoczesnego w klasyczny, a wręcz rustykalny (choć w takich przypadkach należy mieć świadomość wymiany praktycznie całego wyposażenia w pokoju czy nawet całym mieszkaniu). Miejmy zawsze w pamięci, że to my jesteśmy w mieszkaniu najważniejszą osobą decyzyjną i działajmy wobec naszego sumienia. W razie czego, zawsze można zacząć od nowa...
- Więcej o:
- aranżacje wnętrz
Nie kupuj gotowych dekoracji na ściany - wykorzystaj to, co masz w domu
Wnętrza w stylu Memphis
Renowacja drzwi drewnianych
Mieszkanie w duchu vintage na warszawskim Muranowie
Minimalistyczne wnętrza w Berlinie z naturalnymi akcentami
Drewno w domu - aranżacje wnętrz
Dom pod Wrocławiem - połączenie minimalistycznego designu i sielskiego klimatu
Dom dla rodziny z betonem w tle