Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka

Redakcja/C

Ergonomiczne krzesło biurowe to inwestycja w komfort pracy i zdrowy kręgosłup. Podobnie, kiedy kupujemy krzesło do biurka dla dziecka. Powinno mieć regulowaną wysokość siedziska (aby lepiej dopasować krzesło do wzrostu dziecka), wygodne, wyprofilowane oparcie krzesła i głębokość siedziska. Jak wybrać odpowiednie ergonomiczne krzesło biurowe do pokoju dziecka?

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka
Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka
Shutterstock

Meble dla dzieci: dziecięce krzesło biurowe

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego jest krzesło do biurka. Dzieci dużą część dnia spędzają przy biurku. Robią to nie tylko wówczas, gdy odrabiają lekcje, ale również wtedy, kiedy grają na komputerze czy rysują. Dlatego tak ważne jest, aby dziecko miało krzesło ergonomiczne, którego użytkowanie nie wpłynie negatywnie na kondycję jego kręgosłupa. Dla dzieci liczy się z kolei design, którego nigdy nie należy lekceważyć przy zakupie krzesła. Każdy rodzic powinien pamiętać, że krzesło ma podobać się dziecku. Dlaczego tak ważne jest odpowiednie wyprofilowanie krzesła? Dobre krzesło do biurka powinno charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim wyprofilowaniem.

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka
KRZESŁO DZIECIĘCE DO BIURKA LUNA
wallenfels.pl

Funkcjonalności krzesła a zdrowie

Przypomnijmy sobie krótko jak zbudowany jest nasz kręgosłup. Jego cechą charakterystyczną jest naturalne wygięcie w kształcie litery S. Taki, a nie inny przebieg krzywizn ma oczywiście określone zadanie. Sprawia, że wykonywanie codziennych czynności jest dla nas dużo prostsze. Zmniejsza również obciążenia, na które narażony jest nasz kręgosłup. To właśnie za sprawą krzywizn rozkładają się one bardziej równomiernie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko korzysta z naprawdę dobrego krzesła, wybierz takie, które zostało wyprofilowane w sposób, który wspiera naturalny przebieg krzywizny kręgosłupa. Co w sytuacji, kiedy już kupiłeś krzesło, które ma proste oparcie? Nie musisz od razu go wymieniać. Wystarczy sięgnąć po specjalną poduszkę, która skutecznie podeprze kręgosłup. Warto dodać, że dobre krzesła mają regulowane oparcie. Dzięki temu można je ustawić tak, aby dziecku było naprawdę wygodnie.

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka
1. Fotel Unique ROOKEE - snowy, www.ergoexpert.pl 2. Krzesło Easy White, www.centrumkrzesel.pl
Fot. producenci

Podnóżek dla dzieci: krzesła biurowe

Czy krzesło dla dziecko powinno mieć podnóżek? Wielu specjalistów podkreśla, że najlepsze krzesła dla dzieci pozwalają na stabilne oparcie stóp na podłożu. Czy to oznacza, że trzeba od razu decydować się na zakup modelu z podnóżkiem? Niekoniecznie. Wystarczy postawić na takie krzesło, którego wysokość można regulować. Plusem takiego rozwiązania jest nie tylko możliwość oparcia stóp na podłożu. Takie krzesło rośnie bowiem razem z dzieckiem. Oznacza to, że nie będziesz musiał wymieniać go regularnie na nowe. Przekłada się to na dużą oszczędność pieniędzy.

Krzesło obrotowe. Czy krzesło dla dziecka powinno być obrotowe czy nie? Często rodzice uważają, że dobre krzesło dla dziecka to tylko takie, które jest obrotowe. Chętnie sięgają więc po modele na kółkach. Tymczasem okazuje się, że nie zawsze jest to dobry wybór. Z całą pewnością z takiego krzesła lepiej zrezygnować, jeśli dziecko jest naprawdę żywiołowe i trudno usiedzieć mu dłużej w jednym miejscu. Możliwość obracania się może bowiem skutecznie rozpraszać. Co więcej, dziecko zamiast się uczyć czy odrabiać lekcje mogłoby wówczas urządzić sobie szaloną zabawę. Warto dodać, że często krzesła bez kółek kosztują nieco mniej. Oznacza to, że ich zakup gwarantuje niewielką oszczędność. Z jakiego materiału krzesło dla dziecka wybrać?

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka
Stół kreślarski biurko szkolne z krzesłem dla dziecka grey
costway.pl

Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać?

Decydując się na zakup krzesła dla dziecka, trzeba podjąć decyzję o tym, z jakiego materiału ma być ono wykonane. Bardzo chętnie kupowane są krzesła biurowe obite sztuczną skórą. Czy jednak w przypadku dziecka są one dobrym wyborem? Ich atutem jest to, że można łatwo zetrzeć z nich na przykład wylany sok czy herbatę. Trzeba jednak pamiętać, że skóra jest materiałem dość zimnym. W efekcie przez dziecko może być postrzegana jako mało przyjemna. W konsekwencji pociecha może nie chcieć korzystać z takiego krzesła. Zdecydowanie lepszym wyborem są krzesła obite zwykłą tkaniną. Ich wybór jest ogromny.

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka
Krzesło do Nauki dla Dzieci, Marka: Ejoyous
amazon.pl

Krzesło typowo dziecięce czy uniwersalne?

W sprzedaży znaleźć można krzesła typowo dziecięce, jak i te bardziej uniwersalne. Rodzice często mają problem z podjęciem decyzji, z której grupy produktowej krzesło wybrać. Wiele zależy od wieku dziecka. Jeśli kupujesz krzesło, które ma być odpowiednie dla pociechy przed dziesiątym rokiem życia, zdecydowanie rozsądniej jest zainteresować się typowymi modelami dziecięcymi. Takie krzesła są po prostu dużo mniejsze i zdecydowanie lepiej będą pasowały do maluchów.

Jeśli jednak ma to być krzesło dla dziecka wkraczającego w okres dojrzewania bądź wręcz dla nastolatka, spokojnie możesz szukać wśród modeli uniwersalnych czy nawet tych określanych jako krzesła dla dorosłych. Pamiętaj, że krzesła dziecięce często są dużo bardziej kolorowe i barwne. W efekcie dla małych dzieci są one bardziej odpowiednie. Po prostu lepiej podobają się maluchom, co sprawia, że dzieci po prostu chcą z nich korzystać. Krzesło do biurka powinno znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym. To absolutnie niezbędny mebel, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało dobre warunki do nauki, rysowania, zabawy przy komputerze.

Wybór krzeseł jest obecnie tak duży, że znalezienie idealnego modelu perfekcyjnie dopasowanego do dziecka nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Warto dodać, że również zakres cenowy krzeseł biurkowych dla dzieci jest bardzo różny. Tym samym każdy rodzic może kupić takie krzesło, które będzie odpowiednie dla pociechy, a jednocześnie nie nadwyręży zbytnio kondycji portfela.

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka
1. Krzesło dziecięce Spacetronik XD SPC-XD02J, warsztatowski.com 2. MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYCHAMP POMARAŃCZOWE, 4kidspoint.pl
Fot. producenci

Nie tylko krzesło do biurka dla dziecka - zobacz inne meble do pokoju dziecięcego:

    Więcej o:

Skomentuj:

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka