Zostań w domu - Akademia budowlano-remontowa

 • system alarmowy

  Zakładamy system alarmowy

  Planujesz remont domu? To doskonała okazja, aby właśnie teraz zainstalować system alarmowy. Od czego zacząć?

 • Stelaż sanitarn do w.c.

  Stelaże sanitarne - nie tylko w wersji standard

  Wiszące miski ustępowe na stelażu są chętnie kupowane i montowane. Dzięki wielu rozwiązaniom, możemy zamontować przybory sanitarne w narożu pomieszczenia, wybrać wąski model do niedużej łazienki czy specjalny dla niepełnosprawnych.

 • Kamera

  Alarmy, kamery i czujki

  We własnym domu chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. I nietrudno to osiągnąć – wystarczy zastosować odpowiednie systemy i urządzenia zabezpieczające. Alarmy, kamery i czujki to sposoby na odstraszenie złodziei i włamywaczy.

 • Okna dachowe montuje się w połaci, co na ogół nie wymaga ingerencji w konstrukcję dachu

  Poddasze. Okna w połaci dachu

  Poddasze może być doświetlone przez okna dachowe lub pionowe montowane w lukarnach. Okna połaciowe wpisują się w każdy rodzaj pokrycia dachowego.

 • Okno obrotowe

  Poddasze - aranżacje

  Choć często nie jesteśmy tego świadomi, to już na etapie projektowania domu decydujemy o wygodzie wnętrz na poddaszu. Nie chodzi tylko o same ich wymiary. Warto przyjrzeć się kształtowi dachu, nachyleniu jego połaci, wysokości ściany kolankowej, a także zastosowanym rozwiązaniom i materiałom.

 • Rolety zewnętrzne - jakie wybrać? Rodzaje i sposoby sterowania

  Rolety zewnętrzne - jakie wybrać? Rodzaje i sposoby sterowania

  Rolety zewnętrzne są popularnym rodzajem osłon okiennych, zapewniają dobrą izolację termiczną. Chronią przed płowieniem materiałów wykończeniowych oraz blaknięciem farb czy tapet na ścianach. Jak wybrać najlepsze? Na jaki rodzaj rolet się zdecydować? Jaki sposób sterowania będzie dla nas najlepszy?

 • Budynek musi być wytyczony przez geodetę zgodnie z projektem

  Zmiana w dzienniku budowy odnośnie gabarytów domu

  Teoretycznie podczas budowy można wprowadzić zmiany na każdym jej etapie. Pomysłów na to, co „ulepszyć”, jest tyle, ilu inwestorów. Ich inwencja twórcza jest naprawdę nieograniczona. Przestrzegamy jednak przed podejmowaniem samowolnych decyzji i przedstawiamy najważniejsze zmiany oraz ich konsekwencje.

 • Czy można wycinać drzewa na własnej posesji?

  Wycinka drzew - przepisy 2020. Kiedy można wyciąć drzewo bez pozwolenia?

  Jak obecnie wygląda kwestia wycinki drzew? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i wiele osób nie do końca wie, jak wygląda stan prawny na dzień dzisiejszy. Jakie przepisy obowiązują w 2020 roku? Sprawdzamy, kiedy bez pozwolenia można wyciąć drzewo lub krzew.

 • Poddasze

  Poddasze, czyli jak podzielić przestrzeń

  Jeśli na etapie budowy na poddaszu jest konieczna zmiana usytuowania ścian działowych  lub technologii ich wznoszenia, musimy pamiętać, że nie zawsze jest to obojętne dla konstrukcji domu, a dokładniej jego stropów.

 • Akademia budowlano-remontowa

  Zostań w domu - Akademia budowlano-remontowa

  Mimo pandemii koronowirusa, prace na budowach domów jednorodzinnych trwają. Czas spędzany w domu wielu z nas wykorzystuje na remonty i prace ogrodowe - zwłaszcza, że mnóstwo produktów można zamówić i kupić zdalnie.

 • 1.	Liczbę paneli fotowoltaicznych dostosowuje się do potrzeb i możliwości danej inwestycji

  Jak skorzystać z dopłaty do instalacji PV?

  Panele fotowoltaiczne (PV) można zamontować zarówno w budynkach już zamieszkałych, jak i nowo budowanych. Firmy zajmujące się ich montażem podpowiedzą nam, gdzie najlepiej je umieścić i jak rozplanować okablowanie. Co więcej większość z nich wyjaśni również w ramach kompleksowej oferty, jakie dokumenty są wymagane, aby uzyskać dofinasowanie do tej inwestycji. Podpowiadamy, jak skorzystać z dopłaty do instalacji PV.

 • Skosy dodają pomieszczeniom na poddaszu przytulności, a odsłonięte elementy więźby – uroku

  Poddasze. Więźba dachowa a rozkład wnętrz

  Ważnym krokiem jest sensowne zaplanowanie podziału poddasza na poszczególne pomieszczenia. Rozkład wnętrz pod dachem może narzucać więźba dachowa.

 • wanna, łazienka

  Uszkodzona wanna - jak ją naprawić?

  Zaletą wanien i brodzików ze stali emaliowanej jest ich bardzo duża odporność na ścieranie oraz działanie środków chemicznych. Niestety, jeśli na urządzenie spadnie ciężki przedmiot, taki jak bateria wannowa, może to spowodować odpryśnięcie warstwy emalii.

 • przyklejanie tapety

  Jak przykleić tapetę

  Tapety tradycyjnie sprzedawane są w tzw. eurorolkach, o standardowych wymiarach: szerokości 53 cm i długości 10 m. Natomiast te kosztowne, designerskie sprzedawane bywają na metry (jak tkaniny), z rolek o różnej szerokości (nawet 120 cm), albo w odmierzonych brytach.