Projektowanie domu

 • Szereg stojących szafek kuchennych w wyraźny sposób oddziela strefę kuchni od salonu

  Kuchnia współczesna, funkcjonalna i... ze smakiem

  Jedni wolą kuchnię otwartą, inni zamkniętą. Jedni blisko wejścia, inni raczej przy tarasie. Bez względu na to, jakie ostatecznie decyzje zapadną - trzeba zadbać, by była wygodna, łatwa do sprzątania, a rozmieszczenie sprzętów nie wymuszało kilometrowych wędrówek podczas przygotowywania potraw.

 • Inteligentne systemy są w domu niewidoczne, za to sprawiają, że mieszka się w nim bezpiecznie i komfortowo

  Jaki jest współczesny dom?

  Powstające w ostatnich latach domy jednorodzinne coraz wyraźniej zaczynają się różnić od tych sprzed 10 czy 15 lat. Zmienia się nie tylko architektura i sposoby wykończenia budynku, ale przede wszystkim sposób myślenia o jego wnętrzu.

 • Jaki projekt wybrać - gotowy czy indywidualny?

  Głównymi atutami projektu gotowego są cena, dostępność oraz uniwersalność. Projekt indywidualny jest za to idealnie dostosowany do potrzeb danego klienta.

 • Kiedy dom jest za wysoki

  Nasz dom nie zawsze jest tak ładny, jak byśmy tego chcieli. Jedną z najpowszechniej spotykanych wad domów jest to, że są zbyt wysokie. Na szczęście można próbować sobie z tym radzić.

 • Schowki w domu - mnóstwo do ukrycia

  W dobrym projekcie oprócz przestrzeni do życia musi być miejsce na przechowywanie ubrań, sprzętu i zapasów. Bez specjalnych pomieszczeń i schowków trudno zachować porządek i znaleźć potrzebne rzeczy.

 • PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI !!!!!!

  Schowki tu i tam - ABC dobrego domu

  Środki czystości i sprzęt do sprzątania, zapas drewna do kominka a także czekająca na narodziny drugiego dziecka wanienka do kąpania niemowląt - wszystkie te przedmioty, z którymi na razie nie chcemy lub nie możemy się rozstać, gdzieś trzeba upchnąć. Nie powinny one zagracić ani garderoby, ani spiżarni, trzeba więc znaleźć na nie inne miejsce.

 • Domowa siłownia czyli odpoczynek w ruchu

  Są osoby, dla których aktywność fizyczna jest podstawą zachowania dobrego nastroju, a po bezruchu w pracy z przyjemnością wyzwalają endorfiny, poprawiając sprawność ciała. Na szczęście jest ich dziś coraz więcej, a koszty uprawiania sportu w domu relatywnie maleją.

 • Planowanie domu: słońce na działce i w domu

  Dobry projekt to taki, w którym uwzględniono naturalne warunki świetlne działki oraz ich zmiany związane z porą dnia i porą roku, a także wysokością i układem zabudowań na działce i w jej sąsiedztwie.

 • Wybieramy projekt domu

  Lepszy z katalogu czy na zamówienie? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Ważne, by dom był funkcjonalny i stanowił przykład dobrej architektury.

 • Wszędzie, gdzie to możliwe, warto otwierać wnętrza na otoczenie. I małe, i duże zyskują dzięki temu przestronność oraz niepowtarzalny charakter

  Aranżacje wnętrz - tajemnice domowej przestrzeni

  Jedną z najmniej dyskusyjnych zalet domu jest jego przestronność. Niemal każdy przyzna, że bardziej niż duży metraż czy przepych liczy się przecież efektowna, trójwymiarowa przestrzeń. Pełna światła, oddechu, możliwości...

 • ONE TIME USE ONLY DO JEDNOKROTNEJ PUBLIKACJI

  Bezpieczna podłoga w łazience i garażu

  W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności czyli w łazience, pralni, garażu, podstawowym kryterium wyboru materiału na podłogę jest odporność na działanie wilgoci czy wręcz wody.

 • Okna w prostopadłych ścianach gwarantują dobre światło i wrażenie przestronności wnętrza

  Pokój dzienny zwany salonem

  Jak zapewnić pokojowi dziennemu najlepszą funkcjonalność i równocześnie utrzymać w ryzach jego przestrzeń?

 • Jaki projekt wybrać, żeby nie żałować

  Na rynku są dobre, jak i złe projekty. Szkopuł w tym, jak je od siebie odróżnić. Oto nasza recepta na ograniczenie do minimum ryzyka złego wyboru.

 • Część dzienna na różnych poziomach - urozmaica to przestrzeń, ale i utrudnia poruszanie się po niej

  Najlepsi towarzysze salonu

  Różne warianty rozwiązań

 • Otwarte na otoczenie pokoje zostały uzupełnione o wydzielone schowki oraz umieszczony centralnie walec z zapleczem sanitarnym. Pierścień korytarza to jednocześnie garderoba. Co ciekawe - od góry dostaje się tu naturalne światło! Wszystkie te przestrzenne zabiegi nie tylko uatrakcyjniają wnętrza, ale i dodają im funkcjonalności

  Aranżacja wnętrz - otwarta przestrzeń potrzebuje zamkniętej

  Otwarte przestrzenie mają wiele zalet, ale i wady. Dokuczliwe są choćby problemy z akustyką czy ochroną prywatności. Aby wykorzystać dobre strony i ograniczyć mankamenty przestrzennych powiązań, warto pamiętać o kilku zasadach.

 • A może modny dom

  Są takie domy, które w znaczący sposób zmieniają historię architektury. Inne - stylem i klimatem, lepiej lub gorzej, nawiązują do nowych wzorców. Nawet jeśli projekt naszego domu nie znajdzie się w architektonicznej awangardzie, warto wiedzieć, co się obecnie nosi w architekturze..

 • Duża działka letniskowa w pięknej okolicy od lat urzekała jej właścicieli niepowtarzalnym klimatem. W końcu zbudowali na niej dom idealnie wtopiony w krajobraz

  Dlaczego warto mieć dom - galeria dla nieprzekonanych

  Dlaczego wyprowadziliśmy się z mieszkania do domu? Na pewno dlatego, że...

 • UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI !

  Projektowanie wnętrz - chodzi słońce wkoło domu

  Choć nasze życie nie jest już tak jak kiedyś związane z rytmem przyrody, dobry układ wnętrz względem stron świata pozostaje wciąż wyznacznikiem jakości domu.

 • Duża działka letniskowa w pięknej okolicy od lat urzekała jej właścicieli niepowtarzalnym klimatem. W końcu zbudowali na niej dom idealnie wtopiony w krajobraz

  Czy warto mieć dom

  Własny dom to dach nad głową, manifest osobistych preferencji, możliwości, przekonań. To gwarancja niezależności, za którą trzeba jednak wziąć pełną odpowiedzialność...

 • 47295_S22_A

  Recepta na dobrą kuchnię

  Świat się zmienia. Pojawiają się nowe potrzeby i oczekiwania co do organizacji i wystroju domowych wnętrz. Kuchnia, jako jedno z ważniejszych miejsc domu, powinna być czułym barometrem tych zmian.

 • Sypialnia w otwartej przestrzeni na poddaszu. Duże okna połaciowe doświetlają pomieszczenie, a nocą umożliwiają oglądanie nieba

  Sypialnia w studio

  Studio to zwykle otwarta przestrzeń. Oto propozycje, jak zaaranżować w nim sypialnię

 • 2818315 https bi

  Metryka przyszłego domu

  Na rozmowę z architektem warto przygotować notatki i szkic, gdzie możliwie precyzyjnie opiszemy naszą działkę, jej położenie, sąsiedztwo, ważne detale najbliższego otoczenia. Postarajmy się wymienić jak najwięcej szczegółów, które mogą wpłynąć na projekt. Na szkicu dobrze jest uwzględnić wymiary działki, odległość sąsiednich budynków od ulicy, charakter i styl najbliższych zabudowań itd. Pozostałe informacje spróbujmy uporządkować, na przykład według poniższego schematu:

 • ganek,drewniany dom,stary dom

  Pochwała ganku

  Dom z malowniczym gankiem, najlepiej oplecionym dzikim winem, to wciąż najpopularniejszy wizerunek tradycyjnego polskiego domu.

 • 31.08.2003 DEBINA

  Czy materiały budowlane mogą szkodzić?

  Jaki powinien być dom? Wiadomo: ładny, wygodny i trwały. Jedynie nieliczni dorzucą, że musi być także zdrowy. A taki będzie tylko wtedy, gdy zbudujemy go ze zdrowych i właściwie zastosowanych materiałów.

 • Ściany - funkcjonalne wnęki. ABC dobrego domu

  Wnęki coraz częściej pełnią funkcję nie tylko dekoracyjne, ale również użytkowe. Warto, więc wcześniej zaplanować wymiary, jak i usytuowanie wnęk.