Ogrzewanie
Elektryczne ogrzewanie domu - jakie ogrzewanie wybrać?
Czym ogrzewać dom i wodę? Analizując zalety i wady poszczególnych paliw i urządzeń, warto stawiać na nowoczesne rozwiązania o wysokiej sprawności, zgodne z najnowszymi przepisami. Nie zapominajmy przy tym o tym, że niskie koszty ogrzewania zapewni nam także właściwa izolacja domu oraz skutecznie działająca wentylacja.
Jaka jest cena pieca gazowego i jego montażu?
Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie domu gazowym kotłem kondensacyjnym, musimy liczyć się z następującymi wydatkami: zakupem kotła z zasobnikiem ciepłej wody, dodatkowych materiałów i osprzętu, aby podłączyć taki zestaw do instalacji grzewczej oraz systemu powietrzno-spalinowego.
Czym jest kocioł wodorowy i co należy o nim wiedzieć?
BDR Thermea Group od wielu lat pracuje nad rozwojem i wdrożeniem nowych produktów, które umożliwią niezbędną transformację energetyczną. Obok ogniw paliwowych czy kogeneracji, są to także urządzenia zasilane paliwem wodorowym. Niderlandzka Remeha, będąca częścią grupy BDR Thermea, jest pierwszą na świecie firmą branży grzewczej, która skonstruowała i certyfikowała kocioł kondensacyjny przystosowany do spalania 100% wodoru.
Jak ekonomicznie ogrzewać dom kominkiem, czyli elektroniczne sterowanie
Rozwiązania inteligentne trafiły do naszych domów już na dobre, jednak nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów w systemach smart home jest elektroniczne sterowanie ogrzewaniem, które bez przeszkód możemy stosować niezależnie od rodzaju ogrzewania, jakim dysponujemy. Jeżeli dodać do tego, że zapewniamy wówczas ekonomiczne ogrzewanie domu, warto w tym planie przewidzieć miejsce także na elektroniczne sterowanie kominkiem.
Pompa ciepła: wodna, powietrzna, pompa ciepła woda powietrze
Pompa ciepła to jedno z nowoczesnych rozwiązań grzewczych. W przypadku wodnej pompy ciepła, ciepło przenoszone do domu jest z dolnego źródła, jakie stanowi woda. Co ważne - system instalacyjny wykorzystujący wodną pompę ciepła może działać cały rok. Niestety, jego koszt jak i poziom skomplikowania wykonania jest niezwykle wysoki. Jak działają i czym się różnią pompy ciepła: wodna, powietrzna, pompa ciepła woda powietrze.
Gruntowa pompa ciepła - obsługa i koszty eksploatacji
Zakup gruntowej pompy ciepła najczęściej warto wziąć pod uwagę wtedy, gdy w pobliżu naszego domu nie ma sieci gazu ziemnego, a zależy nam na nowoczesnym i bezobsługowym źródle ciepła.
Klasyka sprawdzona przez miliony – dlaczego grzejnik aluminiowy to faktycznie dobry wybór?
Lubimy produkty nowoczesne, innowacyjne, nieraz zaskakujące. Równocześnie każdy z nas ceni sobie sprawdzoną jakość, przetestowane rozwiązania i ponadczasowy design. Grzejniki aluminiowe to doskonałe połączenie klasycznego wzornictwa z nowoczesną, a jednocześnie sprawdzoną przez miliony użytkowników funkcjonalnością. Są niezwykle popularnym wyborem wśród właścicieli domów, a także projektantów wnętrz ze względu na swój prosty, estetyczny kształt, ale przede wszystkim efektywność ogrzewania. Czym jeszcze wyróżniają się grzejniki aluminiowe i dlaczego zasłużyły na zaufanie milionów osób? Sprawdzamy!
Pompa ciepła - poznajcie fakty i mity
Podczas budowy domu lub remontu musimy podjąć wiele decyzji dotyczących zastosowania różnych materiałów, urządzeń lub rozwiązań. Część z nich budzi w nas sporo wątpliwości. Tym razem zwróciliśmy się do ekspertów, aby wyjaśnili nam kwestie związane z zakupem i montażem pomp ciepła.
Jak Polacy ogrzewają swoje domy i mieszkania oraz ile na to wydają? - podsumowanie sezonu grzewczego 2021/2022
Na jakość ogrzewania składają się: jego rodzaj warunkujący komfort użytkowania danego systemu grzewczego oraz ponoszone koszty ogrzewania, zależne od zmiennych w ostatnim czasie cen źródeł energii cieplnej i stopnia ocieplenia budynku. Te czynniki zostały zbadane w wybranych aglomeracjach miejskich na zlecenie firmy Heat Decor, jak również zapytano Polaków jakie nowe źródła energii wybraliby dla swojego miasta.
Jak zwiększyć wydajność i oszczędność nieruchomości?
Instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową pozwoli oszczędzić znaczną ilość pieniędzy, dzięki niskim kosztom eksploatacyjnym i automatycznemu dopasowaniu mocy grzewczej do potrzeb budynku. Utrzymanie optymalnego ciepła domu i wody o każdej porze roku będzie dużo łatwiejsze. Dlaczego pompa ciepła ze sprężarką inwerterową jest tak dobrą inwestycją?
Czym ogrzewać dom? Ile zapłacimy za ogrzewanie w 2022 roku?
Drastyczny wzrost cen praktycznie wszystkich paliw i nośników energii sprawił, że wybór sposobu ogrzewania domu stał się dziś nie lada wyzwaniem. Trudno przewidzieć bowiem, jak będą kształtowały się ich ceny w kolejnych latach. Z tego powodu powinniśmy przede wszystkim zadbać o redukcję zużycia energii cieplnej w domu.
Kable grzewcze czy maty grzejne w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym?
Elektryczne ogrzewanie podłogowe z nowoczesnymi systemami, zapewniają wysoki komfort użytkowania. Przewody i maty grzejne, z których składa się system, nie wymagają corocznych przeglądów technicznych ani prac konserwacyjnych.
Propan czy propan-butan – co wybrać do ogrzewania domu?
Polskie gospodarstwa domowe stopniowo odchodzą od ogrzewania węglem. Jest to związane zarówno z proekologiczną polityką Unii Europejskiej, jak i z chęcią wyboru tańszych i korzystniejszych dla środowiska rozwiązań. Najczęściej wybieraną alternatywą dla szkodliwych dla zdrowia „kopciuchów” jest ogrzewanie gazowe. Zbiornikowe instalacje gazowe cieszą się ogromną popularnością. Jednak w tym miejscu pojawia się dylemat. Jaki gaz wybrać do zasilania domowego kotła gazowego? Na rynku do wyboru jest zarówno mieszanka propan-butan, jak i czysty propan. Podpowiadamy, która opcja jest lepsza i wyjaśnimy dlaczego.
XIX-wieczny dom z nowymi rozwiązaniami
Nowoczesne rozwiązania wentylacyjne i grzewcze w budynku o ponad 130 letniej historii? Ze STIEBEL ELTRON to możliwe. Takie wyzwanie w modernizacji między innymi źródła ciepła powstało na Dolnym Śląsku i dotyczyło domu jednorodzinnego wybudowanego w 1890 roku.
Seria pomp powietrze - woda Aquarea, czyli przygotuj się na zimę dzięki wysokowydajnym rozwiązaniom Panasonic
Zima w pełni, a więc jest to czas weryfikacji, że każdy dom jest gotowy na chłodniejsze i krótsze dni. W tym okresie spędzamy więcej czasu w pomieszczeniach, dlatego dla zdrowia psychicznego i fizycznego ważne jest, aby dom był ciepły i przytulny przez całą zimę. Celem Panasonic jest zapewnienie wydajnego i ekonomicznego ogrzewania przy minimalnym wpływie na środowisko.
Czym można palić w piecyku kominkowym, czyli kozie?
W wolno stojących piecach kominkowych, popularnie zwanych kozami pali są głównie drewnem lub peletami.
Gdzie zamontować pompę obiegową w instalacji centralnego ogrzewania
We współczesnych instalacjach centralnego stosuje się coraz sprawniejsze kotły oraz rury i grzejniki o małej pojemności. W takich warunkach grawitacja nie zapewni obiegu wody, trzeba więc wymusić go za pomocą pompy. Odpowiedź na pytanie, w którym punkcie instalacji powinna się ona znaleźć, nie jest jednak wcale prosta.
Gruntowa pompa ciepła - ile kosztuje montaż?
Instalacja dolnego źródła ciepła jest najdroższym elementem systemu ogrzewania z gruntową pompą ciepła. Nie można jednak pozwolić sobie na zastosowanie tu nierozsądnych oszczędności. Będą one zgubne w skutkach zarówno dla samej pompy, jak i dla całego systemu grzewczego.
Ogrzewanie dużych powierzchni z wykorzystaniem pompy ciepła – dlaczego warto?
Ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła to jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów dostępnych na rynku. Najniższe rachunki oraz najdłuższą żywotność urządzenia grzewczego uzyskamy, jeśli odpowiednio dobierzemy jednostkę dla danej inwestycji. Na jaki model pompy ciepła postawić więc przy ogrzewaniu dużych powierzchni? Podpowiadamy!
Piec kondensacyjny gazowy - montaż i instalacja
Jeśli zdecydujemy się na piec dwufunkcyjny najlepiej go umieścić w pobliżu punktów poboru ciepłej wody. Z tego względu zwykle montuje się go w kuchni lub łazience, szczególnie jeśli te pomieszczenia sąsiadują ze sobą.
Elektryczne ogrzewanie podłogowe - akumulacyjne czy bezpośrednie
Ogrzewanie podłogowe elektryczne ten system grzewczy jest stosowany jako podstawowy zwykle wtedy, gdy nie mamy dostępu do innych źródeł ciepła. To rozwiązanie może być jednak opłacalne ekonomicznie, pod warunkiem, że będziemy mieć bardzo ciepły dom i możliwość korzystania z tańszej energii elektrycznej.
Piec kondensacyjny gazowy - rodzaje
To najczęściej wybierane źródło ciepła, jeśli mamy dostęp do gazu ziemnego z sieci. Właściwie dobrany gazowy piec kondensacyjny zapewnia optymalną temperaturę we wnętrzach oraz oczekiwaną przez użytkowników ilość ciepłej wody do mycia. Za jego montażem przemawia również wygoda obsługi, gdyż działanie urządzenia można w pełni zautomatyzować, a parametry pracy zmieniać nawet zdalnie.
Piec elektryczny - jaki wybrać do ogrzewania domu?
Stojąc przed wyborem sposobu ogrzewania domu każdy chce wybrać tę najlepszą opcję. Jedni skupiają się na tym, aby było ekonomicznie, inni na tym aby było ekologicznie, jeszcze inni cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Jak w tym zestawieniu wypada piec elektryczny?
Kominek w domu pasywnym lub modułowym
Już trzy lata temu 90% Polaków decydowało się na budowę domu energooszczędnego. Nowoczesne rozwiązania, stawiające na oszczędność energii cieplnej, są nie tylko trendem, ale koniecznością. Efektywność energetyczna budynków stała się centrum uwagi także Unii Europejskiej, która dąży do redukcji zużycia energii i emisji CO2 w budownictwie. Nowe standardy energetyczne, obowiązujące od 2021 r., zakładają jeszcze lepszą izolację przegród budowlanych, zapobiegającą stratom ciepła. Czy w nowoczesnych domach pasywnych i modułowych jest miejsce dla kominka? Zdecydowanie.
Piec na pellet - z podajnikiem, z płaszczem wodnym
Budowa domu wiąże się z koniecznością podejmowania różnych decyzji. Jedną z nich jest wybór sposobu ogrzewania. Podobnie rzecz się ma, gdy decydujemy się na termomodernizację budynku. Jednym z rozwiązań, które warto jest wziąć pod uwagę to montaż instalacji z kotłem na pellet.
Ogień w ogrodzie. W roli głównej: ogrzewacze gazowe
Do stworzenia wyjątkowego nastroju potrzebne jest ciepło i światło. Igrające płomienie ognia zamknięte w oszczędnej, eleganckiej formie ogrzewaczy gazowych sprawiają, że pięknem ogrodów, tarasów i patio można się cieszyć nawet w chłodne wiosenne wieczory. Marka Kratki, polski producent ogrzewaczy gazowych, zaprasza do bajkowego świata ognia. Panuje w nim ciepła atmosfera i niecodzienny klimat.
Grzejniki łazienkowe Excellent - klasyka zawsze w modzie
Są estetyczne i niezawodne. Grzejniki Excellent dopasują się do każdej łazienki, doskonale komponując się z pozostałymi elementami wyposażenia. Mają przy tym aż 8-letnią gwarancję na szczelność oraz powłokę.
Zamiast tradycyjnego kominka - elegancka... koza? Zobacz propozycję Defro Home
Mimo, że projekty wnętrz coraz bardziej zaskakują cały czas obowiązującym must have salonu jest ogień zamknięty w najróżniejszych formach. Kominek to nieodłączny element wyposażenia domu. Ciekawy pomysł proponuje firma Defro w serii Defro Home - to piecyki wolno-stojące kiedyś popularnie zwane "kozami".
Promiennik na podczerwień
Promienniki na podczerwień coraz częściej można znaleźć w domach prywatnych jako jedną z nowoczesnych alternatyw ogrzewania. Uważa się je za wygodne, zdrowe i ekologiczne. Warto wiedzieć, na czym polega ta metoda ogrzewania i kiedy korzystne jest jej wykorzystanie.
Ogrzewanie podłogowe, - co warto wiedzieć?
Ogrzewanie podłogowe to jedna z modniejszych metod ogrzewania w przypadku budowania nowych domów. Najczęściej ogrzewanie podłogowe wykonuje się w holu, kuchni, salonie cz też łazience. Bez większego zastanowienia należy rzec, że nie ma chyba osoby, która nie była by zadowolona z posiadanego ogrzewania podłogowego.