Ogrzewanie

 • Maxima + zbiornik Maxi + fotowoltaika

  Elektryczne ogrzewanie domu - jakie ogrzewanie wybrać?

  Czym ogrzewać dom i wodę? Analizując zalety i wady poszczególnych paliw i urządzeń, warto stawiać na nowoczesne rozwiązania o wysokiej sprawności, zgodne z najnowszymi przepisami. Nie zapominajmy przy tym o tym, że niskie koszty ogrzewania zapewni nam także właściwa izolacja domu oraz skutecznie działająca wentylacja.

 • kocioł kondensacyjny, kotły kondensacyjne, kocioł grzewczy, kotły co, piece co

  Jaka jest cena pieca gazowego i jego montażu?

  Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie domu gazowym kotłem kondensacyjnym, musimy liczyć się z następującymi wydatkami: zakupem kotła z zasobnikiem ciepłej wody, dodatkowych materiałów i osprzętu, aby podłączyć taki zestaw do instalacji grzewczej oraz systemu powietrzno-spalinowego.

 • Kocioł wodorowy

  Czym jest kocioł wodorowy i co należy o nim wiedzieć?

  BDR Thermea Group od wielu lat pracuje nad rozwojem i wdrożeniem nowych produktów, które umożliwią niezbędną transformację energetyczną. Obok ogniw paliwowych czy kogeneracji, są to także urządzenia zasilane paliwem wodorowym. Niderlandzka Remeha, będąca częścią grupy BDR Thermea, jest pierwszą na świecie firmą branży grzewczej, która skonstruowała i certyfikowała kocioł kondensacyjny przystosowany do spalania 100% wodoru.

 • Elektroniczne sterowanie kominkiem

  Jak ekonomicznie ogrzewać dom kominkiem, czyli elektroniczne sterowanie

  Rozwiązania inteligentne trafiły do naszych domów już na dobre, jednak nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów w systemach smart home jest elektroniczne sterowanie ogrzewaniem, które bez przeszkód możemy stosować niezależnie od rodzaju ogrzewania, jakim dysponujemy. Jeżeli dodać do tego, że zapewniamy wówczas ekonomiczne ogrzewanie domu, warto w tym planie przewidzieć miejsce także na elektroniczne sterowanie kominkiem.

 • Wodna pompa ciepła

  Pompa ciepła: wodna, powietrzna, pompa ciepła woda powietrze

  Pompa ciepła to jedno z nowoczesnych rozwiązań grzewczych. W przypadku wodnej pompy ciepła, ciepło przenoszone do domu jest z dolnego źródła, jakie stanowi woda. Co ważne - system instalacyjny wykorzystujący wodną pompę ciepła może działać cały rok. Niestety, jego koszt jak i poziom skomplikowania wykonania jest niezwykle wysoki. Jak działają i czym się różnią pompy ciepła: wodna, powietrzna, pompa ciepła woda powietrze.

 • Standardowym wyposażeniem gruntowych pomp ciepła jest automatyka pogodowa

  Gruntowa pompa ciepła - obsługa i koszty eksploatacji

  Zakup gruntowej pompy ciepła najczęściej warto wziąć pod uwagę wtedy, gdy w pobliżu naszego domu nie ma sieci gazu ziemnego, a zależy nam na nowoczesnym i bezobsługowym źródle ciepła.

 • Grzejnik aluminiowy ADR 500 KFA Armatura w kolorze czarnym

  Klasyka sprawdzona przez miliony – dlaczego grzejnik aluminiowy to faktycznie dobry wybór?

  Lubimy produkty nowoczesne, innowacyjne, nieraz zaskakujące. Równocześnie każdy z nas ceni sobie sprawdzoną jakość, przetestowane rozwiązania i ponadczasowy design. Grzejniki aluminiowe to doskonałe połączenie klasycznego wzornictwa z nowoczesną, a jednocześnie sprawdzoną przez miliony użytkowników funkcjonalnością. Są niezwykle popularnym wyborem wśród właścicieli domów, a także projektantów wnętrz ze względu na swój prosty, estetyczny kształt, ale przede wszystkim efektywność ogrzewania. Czym jeszcze wyróżniają się grzejniki aluminiowe i dlaczego zasłużyły na zaufanie milionów osób? Sprawdzamy!

 • Pompa ciepła

  Pompa ciepła - poznajcie fakty i mity

  Podczas budowy domu lub remontu musimy podjąć wiele decyzji dotyczących zastosowania różnych materiałów, urządzeń lub rozwiązań. Część z nich budzi w nas sporo wątpliwości. Tym razem zwróciliśmy się do ekspertów, aby wyjaśnili nam kwestie związane z zakupem i montażem pomp ciepła.

 • Ranking jakości ogrzewania 2021-2022

  Jak Polacy ogrzewają swoje domy i mieszkania oraz ile na to wydają? - podsumowanie sezonu grzewczego 2021/2022

  Na jakość ogrzewania składają się: jego rodzaj warunkujący komfort użytkowania danego systemu grzewczego oraz ponoszone koszty ogrzewania, zależne od zmiennych w ostatnim czasie cen źródeł energii cieplnej i stopnia ocieplenia budynku. Te czynniki zostały zbadane w wybranych aglomeracjach miejskich na zlecenie firmy Heat Decor, jak również zapytano Polaków jakie nowe źródła energii wybraliby dla swojego miasta.

 • Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową STIEBEL ELTRON

  Jak zwiększyć wydajność i oszczędność nieruchomości?

  Instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową pozwoli oszczędzić znaczną ilość pieniędzy, dzięki niskim kosztom eksploatacyjnym i automatycznemu dopasowaniu mocy grzewczej do potrzeb budynku. Utrzymanie optymalnego ciepła domu i wody o każdej porze roku będzie dużo łatwiejsze. Dlaczego pompa ciepła ze sprężarką inwerterową jest tak dobrą inwestycją?

 • Czym ogrzewać dom?

  Czym ogrzewać dom? Ile zapłacimy za ogrzewanie w 2022 roku?

  Drastyczny wzrost cen praktycznie wszystkich paliw i nośników energii sprawił, że wybór sposobu ogrzewania domu stał się dziś nie lada wyzwaniem. Trudno przewidzieć bowiem, jak będą kształtowały się ich ceny w kolejnych latach. Z tego powodu powinniśmy przede wszystkim zadbać o redukcję zużycia energii cieplnej w domu.

 • Elektryczne ogrzewanie podłogowe

  Kable grzewcze czy maty grzejne w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym?

  Elektryczne ogrzewanie podłogowe z nowoczesnymi systemami, zapewniają wysoki komfort użytkowania. Przewody i maty grzejne, z których składa się system, nie wymagają corocznych przeglądów technicznych ani prac konserwacyjnych.

 • Propan czy propan-butan – co wybrać do ogrzewania domu?

  Propan czy propan-butan – co wybrać do ogrzewania domu?

  Polskie gospodarstwa domowe stopniowo odchodzą od ogrzewania węglem. Jest to związane zarówno z proekologiczną polityką Unii Europejskiej, jak i z chęcią wyboru tańszych i korzystniejszych dla środowiska rozwiązań. Najczęściej wybieraną alternatywą dla szkodliwych dla zdrowia „kopciuchów” jest ogrzewanie gazowe. Zbiornikowe instalacje gazowe cieszą się ogromną popularnością. Jednak w tym miejscu pojawia się dylemat. Jaki gaz wybrać do zasilania domowego kotła gazowego? Na rynku do wyboru jest zarówno mieszanka propan-butan, jak i czysty propan. Podpowiadamy, która opcja jest lepsza i wyjaśnimy dlaczego.

 • XIX-wieczny dom z nowymi rozwiązaniami

  XIX-wieczny dom z nowymi rozwiązaniami

  Nowoczesne rozwiązania wentylacyjne i grzewcze w budynku o ponad 130 letniej historii? Ze STIEBEL ELTRON to możliwe. Takie wyzwanie w modernizacji między innymi źródła ciepła powstało na Dolnym Śląsku i dotyczyło domu jednorodzinnego wybudowanego w 1890 roku.

 • Seria pomp powietrze - woda Aquarea

  Seria pomp powietrze - woda Aquarea, czyli przygotuj się na zimę dzięki wysokowydajnym rozwiązaniom Panasonic

  Zima w pełni, a więc jest to czas weryfikacji, że każdy dom jest gotowy na chłodniejsze i krótsze dni. W tym okresie spędzamy więcej czasu w pomieszczeniach, dlatego dla zdrowia psychicznego i fizycznego ważne jest, aby dom był ciepły i przytulny przez całą zimę. Celem Panasonic jest zapewnienie wydajnego i ekonomicznego ogrzewania przy minimalnym wpływie na środowisko.

 • W piecach kominkowych najczęściej pali się drewnem lub peletami

  Czym można palić w piecyku kominkowym, czyli kozie?

  W wolno stojących piecach kominkowych, popularnie zwanych kozami pali są głównie drewnem lub peletami.

 • Kocioł gazowy

  Gdzie zamontować pompę obiegową w instalacji centralnego ogrzewania

  We współczesnych instalacjach centralnego stosuje się coraz sprawniejsze kotły oraz rury i grzejniki o małej pojemności. W takich warunkach grawitacja nie zapewni obiegu wody, trzeba więc wymusić go za pomocą pompy. Odpowiedź na pytanie, w którym punkcie instalacji powinna się ona znaleźć, nie jest jednak wcale prosta.

 • Wykonanie zbyt płytkich pionowych odwiertów przyczynia się do spadku sprawności pompy

  Gruntowa pompa ciepła - ile kosztuje montaż?

  Instalacja dolnego źródła ciepła jest najdroższym elementem systemu ogrzewania z gruntową pompą ciepła. Nie można jednak pozwolić sobie na zastosowanie tu nierozsądnych oszczędności. Będą one zgubne w skutkach zarówno dla samej pompy, jak i dla całego systemu grzewczego.

 • Pompa ciepła geoTHERM perform i zasobnik

  Ogrzewanie dużych powierzchni z wykorzystaniem pompy ciepła – dlaczego warto?

  Ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła to jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów dostępnych na rynku. Najniższe rachunki oraz najdłuższą żywotność urządzenia grzewczego uzyskamy, jeśli odpowiednio dobierzemy jednostkę dla danej inwestycji. Na jaki model pompy ciepła postawić więc przy ogrzewaniu dużych powierzchni? Podpowiadamy!

 • Pomieszczenie, w którym planujemy montaż kondensacyjnego kotła na gaz, musi mieć kubaturę co najmniej 6,5 m³ i wysokość 2,1 m

  Piec kondensacyjny gazowy - montaż i instalacja

  Jeśli zdecydujemy się na piec dwufunkcyjny najlepiej go umieścić w pobliżu punktów poboru ciepłej wody. Z tego względu zwykle montuje się go w kuchni lub łazience, szczególnie jeśli te pomieszczenia sąsiadują ze sobą.

 • Ten system ogrzewania polecany jest jedynie do domów bardzo dobrze ocieplonych

  Elektryczne ogrzewanie podłogowe - akumulacyjne czy bezpośrednie

  Ogrzewanie podłogowe elektryczne ten system grzewczy jest stosowany jako podstawowy zwykle wtedy, gdy nie mamy dostępu do innych źródeł ciepła. To rozwiązanie może być jednak opłacalne ekonomicznie, pod warunkiem, że będziemy mieć bardzo ciepły dom i możliwość korzystania z tańszej energii elektrycznej.

 • Kocioł gazowy dwufunkcyjny

  Piec kondensacyjny gazowy - rodzaje

  To najczęściej wybierane źródło ciepła, jeśli mamy dostęp do gazu ziemnego z sieci. Właściwie dobrany gazowy piec kondensacyjny zapewnia optymalną temperaturę we wnętrzach oraz oczekiwaną przez użytkowników ilość ciepłej wody do mycia. Za jego montażem przemawia również wygoda obsługi, gdyż działanie urządzenia można w pełni zautomatyzować, a parametry pracy zmieniać nawet zdalnie.

 • W ramach konserwacji kotła kondensacyjnego fachowiec kontroluje stan połączeń elektrycznych i automatyki

  Piec elektryczny - jaki wybrać do ogrzewania domu?

  Stojąc przed wyborem sposobu ogrzewania domu każdy chce wybrać tę najlepszą opcję. Jedni skupiają się na tym, aby było ekonomicznie, inni na tym aby było ekologicznie, jeszcze inni cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Jak w tym zestawieniu wypada piec elektryczny?

 • Kominek w domu pasywnym

  Kominek w domu pasywnym lub modułowym

  Już trzy lata temu 90% Polaków decydowało się na budowę domu energooszczędnego. Nowoczesne rozwiązania, stawiające na oszczędność energii cieplnej, są nie tylko trendem, ale koniecznością. Efektywność energetyczna budynków stała się centrum uwagi także Unii Europejskiej, która dąży do redukcji zużycia energii i emisji CO2 w budownictwie. Nowe standardy energetyczne, obowiązujące od 2021 r., zakładają jeszcze lepszą izolację przegród budowlanych, zapobiegającą stratom ciepła. Czy w nowoczesnych domach pasywnych i modułowych jest miejsce dla kominka? Zdecydowanie.

 • Ciepły dom to taki, w którym zamontowano m.in. nowoczesne, energoszczędne i wyokiej klasy urządzenia grzewcze

  Piec na pellet - z podajnikiem, z płaszczem wodnym

  Budowa domu wiąże się z koniecznością podejmowania różnych decyzji. Jedną z nich jest wybór sposobu ogrzewania. Podobnie rzecz się ma, gdy decydujemy się na termomodernizację budynku. Jednym z rozwiązań, które warto jest wziąć pod uwagę to montaż instalacji z kotłem na pellet.

 • Ogrzewacz ogrodowy Patio

  Ogień w ogrodzie. W roli głównej: ogrzewacze gazowe

  Do stworzenia wyjątkowego nastroju potrzebne jest ciepło i światło. Igrające płomienie ognia zamknięte w oszczędnej, eleganckiej formie ogrzewaczy gazowych sprawiają, że pięknem ogrodów, tarasów i patio można się cieszyć nawet w chłodne wiosenne wieczory. Marka Kratki, polski producent ogrzewaczy gazowych, zaprasza do bajkowego świata ognia. Panuje w nim ciepła atmosfera i niecodzienny klimat.

 • Grzejnik łazienkowy Meteor 11 kolor czarny mat, odpływ liniowy Stilio

  Grzejniki łazienkowe Excellent - klasyka zawsze w modzie

  Są estetyczne i niezawodne. Grzejniki Excellent dopasują się do każdej łazienki, doskonale komponując się z pozostałymi elementami wyposażenia. Mają przy tym aż 8-letnią gwarancję na szczelność oraz powłokę.

 • Zamiast tradycyjnego kominka - elegancja...koza? Zobacz propozycję Defro Home

  Zamiast tradycyjnego kominka - elegancka... koza? Zobacz propozycję Defro Home

  Mimo, że projekty wnętrz coraz bardziej zaskakują cały czas obowiązującym must have salonu jest ogień zamknięty w najróżniejszych formach. Kominek to nieodłączny element wyposażenia domu. Ciekawy pomysł proponuje firma Defro w serii Defro Home - to piecyki wolno-stojące kiedyś popularnie zwane "kozami".

 • Promiennik na podczerwień

  Promiennik na podczerwień

  Promienniki na podczerwień coraz częściej można znaleźć w domach prywatnych jako jedną z nowoczesnych alternatyw ogrzewania. Uważa się je za wygodne, zdrowe i ekologiczne. Warto wiedzieć, na czym polega ta metoda ogrzewania i kiedy korzystne jest jej wykorzystanie.

 • Ogrzewanie podłogowe, - co warto wiedzieć?

  Ogrzewanie podłogowe, - co warto wiedzieć?

  Ogrzewanie podłogowe to jedna z modniejszych metod ogrzewania w przypadku budowania nowych domów. Najczęściej ogrzewanie podłogowe wykonuje się w holu, kuchni, salonie cz też łazience. Bez większego zastanowienia należy rzec, że nie ma chyba osoby, która nie była by zadowolona z posiadanego ogrzewania podłogowego.