Wykończenie domu

 • materiały wykończeniowe, wykończenie ścian, panele dekoracyjne

  Materiały budowlane i wykończeniowe - hity 2013 roku

  Jak co roku, producenci materiałów budowlanych i do wykończenia wnętrz wprowadzają nowe produkty do sprzedaży. Wybraliśmy dla Was najciekawsze rozwiązania minionego roku.

 • ozdoby choinkowe, świąteczna choinka

  Ozdoby choinkowe (ceny i sklepy)

  Bogata oferta ozdób choinkowych, którą znajdziemy w sklepach pozwala wybierać między różnymi stylami wzorniczymi. Przedstawiamy kilka pomysłów na dekoracje choinkowe w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, ekologicznym, minimalistycznym czy bardzo dekoracyjnym.

 • sortowanie odpadów

  Segregowanie śmieci w domu i zagrodzie

  Z początkiem lipca właścicielami wytwarzanych przez nas śmieci stają się gminy. I to one mają obowiązek zająć się ich wywozem. Od decyzji urzędników zależy więc, ile płacimy za wywóz śmieci oraz w czym i jak je gromadzimy.

 • oświetlenie LED

  Lampy LED z efektami specjalnymi

  W dobie rosnących cen energii, diodowe zamienniki żarówek cieszą się dużym zainteresowaniem. Ale poza nimi na rynku są także gotowe oprawy, w których źródłem światła są diody LED. Warto zwrócić na nie uwagę, bo często mają dodatkowe funkcje, jakich trudno oczekiwać od tradycyjnych żyrandoli czy lamp.

 • Jednostka typu split ma modułową konstrukcję, co umożliwia oddzielne zamontowanie separatora zanieczyszczeń i silnika

  Jakie obawy wzbudza montaż odkurzaczy centralnych

  Przeciwnicy wykonania instalacji centralnego odkurzania w domu jednorodzinnym przywołują takie argumenty, jak: wysoki koszt montażu, problemy z zapychaniem się systemu czy możliwość rozwoju szkodliwych mikroorganizmów w rurach.

 • urządzenia parowe

  Domowe agd: do czego może przydać się para wodna

  Parowe funkcje żelazek nie są już chyba dla nikogo niespodzianką (choć i one mogą nas zaskoczyć). Jednak parę wodną wykorzystuje się również w innych urządzeniach domowych, przeznaczonych do rozmaitych zastosowań.

 • Szklane ściany działowe

  Szkło nie tylko na okna

  Szkło daje wrażenie lekkości i nowoczesności. Dlatego często wykorzystuje się je do wykonania drzwi wewnętrznych, okładzin ściennych i balustrad, a nawet podłóg, ścian działowych i stopni schodów.

 • czyszczenie kamienia kotłowy

  Skąd się bierze osad na bateriach?

  Ten nierozpuszczalny osad, zwany kamieniem kotłowym, wytrąca się z wody wodociągowej. Najczęściej pojawia się tam, gdzie woda jest podgrzewana, albo tam, gdzie jej ciśnienie jest zmienne.

 • układanie płytek ceramicznych

  Co trzeba zrobić przed ułożeniem płytek ceramicznych

  Płytki ceramiczne łatwiej będzie dobrze ułożyć, jeśli zarówno podłoga, jak i ściany zostaną odpowiednio przygotowane.

 • Schowek na jedzenie nie musi być duży - wystarczy, by można było stanąć w progu i sięgnąć po wybrany produkt. W tej roli sprawdzi się więc nawet płytka szafka między wejściem a kuchnią

  Spiżarnia czyli gdzie ukryć zapasy

  Kiedyś spiżarnia pełniła funkcje lodówki - trzymało się w niej to, co wymagało chłodu. Dziś jej głównym zadaniem jest odciążenie rejonu kuchni od funkcji magazynowej. Ma to szczególne znaczenie w dobie otwartych, minimalistycznych wnętrz, gdzie kuchnia często współtworzy wystrój części dziennej.

 • zacieki na suficie

  Farby na plamy i zacieki

  Na suficie oraz ścianie pokoju na parterze naszego domu znajdują się szkaradne plamy - od kiedy jakiś czas temu w łazience na piętrze pękła rura instalacji wodnej obudowana płytami gipsowo-kartonowymi. Awaria została wówczas usunięta, a teraz zastanawiamy się, jak pozbyć się tych jej pozostałości? Iwona Sz., Warszawa

 • szlifierka

  Szlifierka kątowa. Nie pożyczaj od sąsiada! Kup najlepszą dla siebie

  Każde elektronarzędzie jest dobre, pod warunkiem, że zostało dobrze dobrane do wykonywanej pracy. Jeśli chcemy sami wybrać szlifierkę, to nie szukajmy na siłę tej o największej mocy czy średnicy tarczy, bo na przykład do oczyszczenia z rdzy kilku przęseł ogrodzenia wystarczy mała szlifierka z tarczą o średnicy tarczy 125 mm. Zwróćmy też uwagę na inne parametry urządzenia.

 • montaż kominka,obudowa kominka,kominek,wkład kominkowy

  Obudowa kominka z bloczków z betonu komórkowego

  Wykonanie podmurówki oraz obudowy wkładu kominkowego z bloczków betonu komórkowego nie jest specjalnie skomplikowane.

 • malowanie,farby,remont domu,remont mieszkania
 • Zaaranżowanie małego ogródka wewnątrz pomieszczenia uatrakcyjni je i "oswoi"

  Gaj bambusowy w salonie

  Alternatywą dla ogrodu zimowego może być wybudowanie w salonie kanału glebowego, w którym posadzimy większe rośliny, a nawet drzewka.

 • garderoba

  Garderoby przy wejściu i przy sypialniach

  W dużym domu garderoby są czymś oczywistym. W mniejszym, gdy mamy do dyspozycji ograniczoną powierzchnię, trudniej jest podjąć jednoznaczną decyzję o zaplanowaniu garderoby w osobnym pomieszczeniu.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Problem z zasłonięciem okien o nietypowych kształtach

  Zasłonięcie okna o nietypowym kształcie jest o wiele bardziej kłopotliwe niż okna standardowego - prostokątnego lub kwadratowego.

 • Zniszczona ścianka z płyt gipsowo-kartonowych

  Mokro przy kabinie

  Pół roku po remoncie łazienki, przy kabinie prysznicowej zauważyłem mokrą plamę na ściance gipsowo-kartonowej. Stawała się coraz większa, aż w końcu odpadł fragment kartonu. Dlaczego? Ściana jest z płyt wodoodpornych, a pod płytkami była folia w płynie.

 • Na forum: Dlaczego podnoszą się panele podłogowe?

  Podziel się z nami swoją wiedzą.

 • Bloczki z betonu komórkowego wystarczy przykleić do ścian od strony wnętrza

  Sposoby na ocieplenie domu od wewnątrz

  Nie zawsze izolację termiczną można ułożyć od zewnętrznej strony ściany. Czasem jedynym sposobem jest ocieplenie ścian od strony wnętrza.

 • dom jednorodzinny

  Ocieplenie domu od strony wnętrza

  Chciałbym ocieplić dom. Konserwator nie zgadza się na ocieplenie ścian od zewnątrz, bo jest on wpisany do rejestru zabytków. Co robić? Jakub K., Poznań

 • 02.07.2010 , OGRODY , PRZEDMIOT. FOT. STEFAN ROMANIK / AGENCJA GAZETA

  Test preparatów do usuwania silikonu

  Spośród dostępnych na rynku preparatów do usuwania silikonu wybraliśmy cztery i poprosiliśmy właścicieli domów jednorodzinnych o ich wypróbowanie. Jedynym zaleceniem było postępowanie zgodnie z instrukcją producentów.

 • Układanie folii paroizolacyjnej. Należy przy tym zadbać o to, by szczelnie połączyć ją z innymi elementami konstrukcji domu - tu ze ścianą szczytową i kolankową

  Paroizolacja

  Ten rodzaj folii chroni izolację cieplną przed zawilgoceniem stale napływającą z wnętrza domu parą wodną.

 • 26.07.2005 WARSZAWA

  Odnawianie fug - krok po kroku

  Gdy nie można odświeżyć spoin podłogowych specjalnymi preparatami, można je usunąć i ułożyć nowe.

 • Domowy zestaw narzędziowy, czyli co warto mieć pod ręką

  Podstawowy zestaw narzędzi do własnego M będzie inny, gdy jesteśmy zapalonymi majsterkowiczami, a inny, gdy nie bardzo wiemy, co i jak naprawić. Niemniej jednak przyda się on nawet wówczas, gdy poprosimy sąsiada o pomoc.

 • Okna drewniane

  Jak rozpoznać dobre okno z drewna

  W powszechnej opinii okna drewniane są kosztowne i wymagają uciążliwej konserwacji. Nie jest to jednak do końca zgodne z prawdą - zwłaszcza kwestia konserwacji wygląda dziś inaczej niż 30 lat temu.

 • Projekt instalacji odkurzacza centralnego najlepiej powierzyć przeszkolonemu projektantowi lub instalatorowi z firmy oferującej te systemy

  Odkurzacz centralny - fakty i mity

  Wymaga wykonania instalacji, kosztuje więcej niż tradycyjny, ale ma dużo zalet. Przede wszystkim nie kurzy i nie hałasuje. Można go też bez trudu zamontować w istniejącym domu.

 • Układanie pierwszej warstwy ocieplenia, gdy wstępnym kryciem jest membrana dachowa. Wełna powinna ciasno przylegać do krokwi, ale nie może wypychać folii

  Materiały do izolacji cieplnej dachu

  Aby móc zamieszkać pod dachem, należy ocieplić jego połacie. Materiał do izolacji termicznej powinien chronić przed nadmierną utratą ciepła, być niepalny i dźwiękochłonny.

 • Płyty marmuru w różnych barwach; zmiany odcienia, użylenie czy mikropęknięcia nie są wadą - świadczą o ich niepowtarzalności

  Zanim kupisz parapet

  Wymiana parapetów wewnętrznych na nowe wymaga doboru materiału, kształtu i sposobu wykończenia krawędzi.

 • Marmurowy parapet o prostej formie zamontowany we wnęce okiennej

  Pomysł na parapet

  Parapety okienne są we wnętrzach tak samo ważnym detalem jak wykończenie podłogi czy barwa ścian. Warto poświęcić im nieco uwagi.