Wykończenie domu
Drobne naprawy w domu
Planujesz przeprowadzić drobne naprawy lub mały remont w swoim domu? Pomyśl o kleju pierwszej potrzeby, pianie montażowej, błyskawicznym akrylu do usuwania pęknięć na ścianach, czy sylikonie sanitarnym. Podpowiadamy jakich preparatów użyć do najczęstszych, typowych prac naprawczych w domu.
Drewno na elewacji
Drewno na elewacji sprawia, że dom wydaje się częścią naturalnego krajobrazu. Pokrywa się nim całe ściany albo łączy z tynkiem, cegłą czy betonem. Dzięki temu, że jest dostępne w wielu kolorach, rozmaitych kształtach i fakturach daje wiele możliwości urozmaicenia architektury budynku.
Sposoby na ocieplenie domu od wewnątrz
Nie zawsze izolację termiczną można ułożyć od zewnętrznej strony ściany. Czasem jedynym sposobem jest ocieplenie ścian od strony wnętrza.
Garderoby przy wejściu i przy sypialniach
W dużym domu garderoby są czymś oczywistym. W mniejszym, gdy mamy do dyspozycji ograniczoną powierzchnię, trudniej jest podjąć jednoznaczną decyzję o zaplanowaniu garderoby w osobnym pomieszczeniu.
Stelaże i przyciski spłukujące
Duże możliwości aranżacji łazienki, atrakcyjny design, komfort i wygoda użytkowania, łatwe utrzymanie czystości. To korzyści płynące z wykorzystania podwieszanych urządzeń sanitarnych. Bazę dla wszystkich tych rozwiązań stanowi odpowiednio zamontowany stelaż podtynkowy.
Czym i jak obudować kominek? Materiały
Zanim wybierzemy, z czego powstanie obudowa kominka, zastanówmy się, jaką rolę będzie on spełniał w naszym domu. Jeśli zamierzamy w nim palić tylko okazjonalnie, rodzaj i faktura materiałów zastosowanych do wykończenia obudowy nie są tak ważne. Gdy jednak planujemy używać wkładu jako alternatywnego źródła ciepła w porach przejściowych (wczesna wiosna i jesień), warto wybierać tworzywa, które są niechłonne (nie plamią się) i dość gładkie, by dały się bez problemu odkurzać.
Jaki stelaż podtynkowy - komfort i estetyka
Nieodłącznym elementem ceramiki montowanej na ścianie jest stelaż podtynkowy. To praktyczne rozwiązanie umożliwiające wygodny montaż i zapewniające estetykę łazienki.
Druk przestrzenny z drukarki 3D
SkribiArt - technologia druku 3D z myślą o budownictwie. Czy druk przestrzenny może wspierać budownictwo i architekturę? Takie założenie stoi za SkribiArt - pierwszą w Polsce komercyjną drukarką 3D dla tych sektorów.
Stolarka zewnętrzna czyli fasadowa - bramy, drzwi, okna
Ważnymi elementami architektury budynku, które wpływają na postrzeganie całej bryły, są drzwi zewnętrzne, brama garażowa i okna. Aby dom był wizytówką właścicieli, design stolarki okiennej i drzwiowej powinien być spójny oraz dobrze komponować się z elewacją i dachem.
Rodzaje farb - malarskich: do wnętrz, do łazienki, elewacyjnych
Czas białych ścian powoli mija – znów stawiamy na kolor i wzór. Ogromne możliwości dekorowania wnętrz dają nam farby.
Umywalka z blatem
Wybierając umywalkę, należy pamiętać nie tylko o estetyce, lecz także komforcie podczas wykonywania codziennych czynności. Jeśli mamy dość miejsca, sprawdzi się umywalka z blatem - model nablatowy lub wpuszczany w blat. Blat może być wykonany z różnych materiałów, dzięki czemu dopasujemy go do wystroju łazienki.
Drzwi zewnętrzne drewniane
Drzwi zewnętrzne stanowią element bariery oddzielającej wnętrze domu od środowiska zewnętrznego. Muszą więc w jak największym stopniu ograniczać wpływ zewnętrznych czynników na bezpieczeństwo i komfort mieszkania, a przy tym pasować do stylu budynku. W większości projektów sprawdzą się drzwi drewniane.
Jak dobrać oświetlenie do wnętrza?
Jeśli chcemy się dobrze czuć, wydajnie pracować i efektywnie wypoczywać, musimy mieć zapewnioną odpowiednią dawkę światła, także sztucznego. Zaplanujmy je tak, by pasowało do funkcji pomieszczenia.
Nowoczesne osłony zewnętrzne
Aby chronić wnętrze domu przed nadmiernym nasłonecznieniem, najlepiej zastosować osłony zewnętrzne w postaci rolet lub markiz. Można w nie wyposażyć zarówno okna pionowe, jak i połaciowe. Montaż osłon zewnętrznych oznacza również inne korzyści.
Dekoracyjne malowanie
Czas białych ścian powoli mija – znów stawiamy na kolor i wzór. Ogromne możliwości dekorowania wnętrz dają nam farby.
Prace wykończeniowe – etapy
Do momentu kiedy dom osiągnie stan surowy zamknięty, widać największe postępy. Następnie przechodzi się do kolejnego etapu, czyli do wykończenia. Nie jest on może tak spektakularny, jak stan surowy zamknięty, ale to od niego zależy, jak przestrzeń zostanie ostatecznie urządzona.
Marmurowe wzory szturmem zdobywają wnętrza domów i loftów. Są estetyczne i praktyczne
Świat oszalał na punkcie marmurowych wzorów. Nic dziwnego – są klasyczne, eleganckie, ale, wbrew pozorom, równie dobrze prezentują się w wnętrzach stylizowanych na lata 60., minimalistycznych albo loftach, jak i w wysmakowanych, klasycznych salonach, łazienkach i kuchniach.
Osłony zewnętrzne
Osłony zewnętrzne są coraz bardziej nowoczesne. Aby chronić wnętrze domu przed nadmiernym nasłonecznieniem, najlepiej zastosować osłony w postaci rolet lub markiz. Można w nie wyposażyć zarówno okna pionowe, jak i połaciowe. Montaż osłon zewnętrznych oznacza również inne korzyści.
Naprawa okładzin z płytek ceramicznych
Choć uchodzą za jedną z trwalszych okładzin podłóg i ścian, także z płytkami możemy mieć kłopoty. Do najczęstszych należą trwale zabrudzone fugi, pęknięcia szkliwa na pojedynczych kafelkach lub ich odspojenie na większej powierzchni. Wszystkie te defekty zwykle można naprawić bez konieczności układania nowego pokrycia.
Osłony wewnętrzne: żaluzje i rolety
Dzięki wewnętrznym osłonom okien możemy sterować dopływem światła słonecznego do pomieszczeń - redukować je, odcinać całkowicie, regulować kąt padania. Wybór tego typu produktów jest niemal nieograniczony. Największą popularnością cieszą się żaluzje i rolety, które nie dość, że chronią przed słońcem to jeszcze zapewniają prywatność i są świetną dekoracją.
Przesłony okienne - jakie wybrać?
Obecnie budynki mają coraz większe przeszklenia o bardzo dobrej izolacyjności cieplnej. Aby jednak wnętrza takich domów latem nie nagrzewały się nadmiernie, koniecznością jest zasłanianie okien. Rozwiązań jest wiele, a wybór zależy od tego, jak bardzo mają chronić przed słońcem.
Jak ochronić dom przed insektami?
Po ciepłym dniu dobrze jest otworzyć okno i wpuścić do domu chłodne powietrze. Jeżeli jednak nie zabezpieczymy okien przed owadami, letnie wieczory staną się udręką. Dlatego pomyślmy o montażu moskitier - jest to najprostszy sposób ochrony przed komarami czy muchami.
Przesłony okienne: osłony zewnętrzne
Przepuszczanie energii słonecznej do pomieszczeń opłaca się w okresie grzewczym. Może stać się jednak uciążliwe latem, gdyż prowadzi do przegrzewania pomieszczeń. Aby temu zapobiec, warto w tym czasie zacienić okna, tworząc barierę dla słońca. Można do tego wykorzystać osłony wewnętrzne, jednak nie zapobiegną one nagrzewaniu się szyb i promieniowaniu ciepła do środka. Bardziej skutecznym sposobem jest zastosowanie osłon zewnętrznych: rolet, markiz, refleksoli lub screenów. Wybór wśród produktów techniki osłonowej jest dzisiaj ogromny i pozwala na zabezpieczenie się przed nadmiernym nasłonecznieniem w trudnych warunkach. Ważne, żeby planując szczególnie duże przeszklenia od razu przewidzieć jakieś rozwiązanie osłonowe, w przeciwnym razie latem przebywanie w domu stanie nie do zniesienia.
Jak się chronić przed upałem w domu? Przegląd różnych rozwiązań
W czasie upałów każdemu marzy się powrót do chłodnego domu i odpoczynek od słońca w zacienionych pomieszczeniach. Jak uzyskać taki efekt w własnym domu? Przedstawiamy przegląd rozwiązań, od zewnętrznych rolet aż po klimatyzację.
Jak pomalować pokój: gra kolorem
Barwy wpływają na to, jak odbieramy przestrzeń. Dzięki nim jedne przedmioty wydają się znajdować bliżej, inne dalej. Kolory i rodzaj oświetlenia decydują też o tym jak odbieramy pomieszczenia - jako przytulne, zapraszające lub przeciwnie - chłodne i niezbyt zachęcające.
Mała sauna rodzinna
Własna sauna niewątpliwie jest luksusem - biorąc pod uwagę koszt jej zakupu i użytkowania. Jednak jej montaż nie jest kłopotliwy.
Choinka: jaką wybrać?
Najczęściej kupujemy cięte drzewka. Ich zaletą jest niższa cena niż choinek sprzedawanych w pojemnikach, ale są od nich mniej trwałe.
Kamień we wnętrzach
Naturalny kamień to piękny i wszechstronny materiał wykończeniowy. Może mieć rozmaite barwy i rysunek, co pozwala idealnie dobrać go do naszych potrzeb. Jego gatunki różnią się jednak nie tylko wyglądem, ale także właściwościami i ceną.
Jadalnia - gatunek wymierający?
Lata temu pojawiło się w terminologii budowlanej wyrażenie "aneks jadalny". Wyrażenie kuriozalne pod względem logicznym, bo czy aneks może być jadalny? Raczej nie. Aneks jest wyjątkowo niejadalny.
Naturalny kamień we wnętrzach. Konserwacja i pielęgnacja kamienia
Trwa moda na kamień naturalny we wnętrzach - domy uszlachetnia marmur, granit lub piaskowiec: dzięki nim nawet zwykłe parapety, blaty i posadzki staja się eleganckim dopełnieniem wystroju. Jak zabezpieczać oraz pielęgnować kamienne elementy, żeby cieszyć się ich pięknem przez długie lata?