Podłogi i schody

  • Eleganckie schody gotowe. Metal

    Eleganckie schody gotowe wykonane z metalu

    Metal coraz częściej jest nie tylko materiałem konstrukcyjnym, ale też wykonuje się z niego stopnie schodów. Mogą one być zrobione z blachy stalowej, ale także z aluminium lub mosiądzu. Elementy stalowe cynkuje się lub maluje proszkowo. Stal nierdzewna nie wymaga specjalnej konserwacji. Stopnie mosiężne należy dodatkowo zabezpieczyć antykorozyjnym lakierem bezbarwnym.

  • Eleganckie schody gotowe. Drewno

    Gotowe schody drewniane - rodzaje

    Określenie gotowe schody może wprowadzać w błąd, gdyż najczęściej robione są na zamówienie, ale w odróżnieniu od wylewanych na budowie schodów z betonu, zyskały miano gotowych. Mogą być wykonane z różnych materiałów i mieć bardzo zróżnicowaną konstrukcję. Dziś przedstawiamy schody gotowe wykonane z drewna. Jakie mają zalety? Dlaczego warto wybrać własnie schody drewniane? Odpowiadamy.

  • lakierowanie parkietu

    Źle polakierowany parkiet: jak go ratować?

    Jeśli na świeżo położonym lakierze widoczne są zabrudzenia, "chrupki", pęcherzyki lub ma on nierównomierny połysk, można go jeszcze uratować.

  • deski warstwowe, podłogi

    Podłogi drewniane: lite kontra warstwowe

    Drewno to oczywisty wybór dla osób, które cenią naturalność i efektowny wygląd podłóg. Drewno - tak lite, jak i warstwowe - oddycha, dzięki czemu reguluje mikroklimat w pomieszczeniach. Jonizuje powietrze, absorbuje wilgoć i oddaje ją, gdy we wnętrzach staje się zbyt sucho. Zapewnia też izolację termiczną i dobrze tłumi hałasy.

  • Olejowana podłoga wymaga starannej pielęgnacji już od początku użytkowania

    Podłoga olejowana: jak ją konserwować?

    Za namową znajomych zdecydowałam się na zaolejowanie drewnianej posadzki. Prezentuje się pięknie i jestem z niej zadowolona, bo jest nowa. Ale zaczynam się martwić, jak będzie wyglądała później. Nie do końca wiem, jak z nią postępować. Ania D., Białystok

  • Nie szukajmy najtańszego fachowca, bo to zazwyczaj nie idzie w parze z jakością usługi. Ale nie wierzmy też, że jeśli fachowiec żąda najwyższych stawek, automatycznie najlepiej układa podłogi

    Dobry parkieciarz: po czym go poznać?

    Drewnianą podłogę może ułożyć nawet majsterkowicz-amator. Jednak zrobić to tak, by parkiet wyglądał ładnie i przez lata nie działo się z nim nic złego, może tylko naprawdę dobry fachowiec.

  • Profil dylatacyjny oddziela posadzki i jednocześnie wypełnia szczelinę dylatacyjną w wylewce betonowej

    Styk posadzek z różnych materiałów

    Styk posadzek z dwóch różnych materiałów to jedno z najtrudniejszych wyzwań dla architekta i wykonawcy.

  • Przy listwach które są tak wyprofilowane ,że tworzą sporą przestrzeń do wypełnienia pianą trzeba gruby ale jeden warkocz nałożyć przy podłodze a na listwę nałożyć równolegle kilka cienkich warkoczy piany. Jeśli bowiem na obu stykach ułożycie zbyt grube warkocze wypchniecie na ścianę lub podłogę zbyt wiele piany. Nałożenie kilku warstw sprawi ,że łączenie będzie w sumie pełniejsze niż w przypadku nakładania warstwy jednej. Kiedy nabierzecie doświadczenia - cienkie warstwy piany możecie układać nie tylko we wgłębieniu ale także w miejscach styku wierzchołków listwy ze ścianą i podłogą. Tak kleją listwy praktycy, kiedy ściany i podłoga są bardzo nierówne

    Listwy przypodłogowe: montaż z użyciem pianki

    Jak zamontować drewniane listwy przypodłogowe za pomocą pianki poliuretanowej?

  • Photo6_ 006

    Balustrady i poręcze: poręczniej z poręczą

    Wprawdzie schody w domach jednorodzinnych nie muszą obowiązkowo mieć balustrady - lepiej jednak, jeśli ona jest.

  • Betonowe schody zabiegowe prowadzące na piętro zostały obłożone drewnem. Zastosowanie takiego materiału w ciemnym kolorze w połączeniu z bielą ścian sprawia, że ten fragment wnętrza jest elegancki i nowoczesny zarazem

    Schody wewnętrzne

    Sposób wkomponowania schodów w przestrzeń domu świadczy o umiejętnościach architekta. Jest to bowiem jedno z trudniejszych zadań projektowych.

  • pokój dziecięcy

    Aranżacja pokoju dziecięcego w delikatnych szarościach

    Pokoje dziecięce nie muszą być przepełnione ferią barw. Ta aranżacja w stonowanych szarościach pokazuje, że monochromatyczna kolorystyka może wyglądać bardzo przytulnie. To pokój, w którym każdy mały lokator poczuje się bezpiecznie.

  • 2UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA WYLACZNIE ZA ZGODA WLASCICIELIWARSZAWA , MIESZKANIE , WNETRZA , KUCHNIA , OSWIETLENIE - PODSWIETLONY SUFIT ,PROJEKT WNETRZA I STYLIZACJA EWA SMUGA / INTERIOR DESIGNFOT. RADOSLAW WOJNARPUBLIKACJA CZTERY KATY NR 7 (262) - 7 2013 PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 4 (271) - 4 2014

    Białe wnętrza: ściany, podłogi, wyposażenie

    Bieli we wnętrzach używa się najczęściej jako neutralnego tła lub obsadza w partiach drugoplanowych. A przecież barwa ta może z powodzeniem grać główną rolę.

  • 20082234 https bi

    Podłoga pływająca

    Inwestorzy chcieli mieć drewnianą podłogę za rozsądne pieniądze. Dzięki dobrym materiałom i fachowej wiedzy wykonawców, zmniejszając koszty, wcale nie musieli iść na jakościowe kompromisy.

  • 20122421 https bi

    Montaż podłogi pływającej - krok po kroku

    Drewniana podłoga w systemie pływającym jest łatwa i tania w montażu. Ale błędy popełnione przez ekipę podczas jej układania mogą skończyć się dla inwestora problemami i straconymi pieniędzmi.

  • Impression 4V/Classen Klasa ścieralności: AC5 klasa użyteczności: 33 dekor: dąb Alicante struktura synchroniczna wymiary: 1286 x 160 mm, grubość 10 mm powłoka antystatyczna, pokryte substancją Isowaxx chroniącą przed wilgocią Cena: 66,90 zł/m2, www.classen.pl

    Panele laminowane

    Są materiałem, który pozwala szybko i bezproblemowo wykończyć podłogę, uchodzą niestety za nietrwałe. Dobrze jednak pamiętać, że panele różnią się zarówno budową, właściwościami, jak i jakością - tym najlepszym producenci dają 20-letnią gwarancję. Przed zakupem warto więc poznać najważniejsze parametry paneli.

  • Listwy przypodłogowe o wielu funkcjach

    Listwy przypodłogowe o wielu funkcjach

    Styk podłogi ze ścianą to miejsce wyeksponowane we wnętrzu, dlatego wymaga starannego wykończenia. Zwykle montuje się tu listwy przypodłogowe, które spełniają różne zadania. Stanowią element dekoracyjny lub maskujący, a także chronią ściany przed uszkodzeniami.

  • Zrywanie podłogi

    Podłoga do naprawy

    Z upływem czasu posadzki się zużywają nie trzymają się podłoża, skrzypią, uginają się i po prostu brzydko wyglądają. Czasem wystarczy je odnowić, czasem trzeba wymienić nawet wszystkie warstwy podłogi.

  • podłoga, salon, lakierowa podłoga

    Lakier, wosk czy olej? Preparaty wykończeniowe do podłóg

    Po montażu podłogi drewnianej - o ile nie zdecydowaliśmy się na wersję fabrycznie lakierowaną czy olejowaną - czas na jej wykończenie. Do najpopularniejszych obecnie metod należą lakierowanie oraz olejowanie. Znacznie rzadziej stosuje się natomiast woskowanie - zwykle preparatów woskowych używa się do renowacji podłóg bardzo starych czy wręcz zabytkowych.

  • kleje do podłóg drewnianych

    Podłogi drewniane: jaki klej do parkietu?

    Drewno na posadzkach to materiał ponadczasowy, klasyczny - ociepla pomieszczenia i dodaje im elegancji. Atutem podłóg drewnianych - poza walorami estetycznymi - jest też ich długowieczność. Aby jednak były inwestycją na lata, należy wybrać nie tylko odpowiedni gatunek drewna i preparat do zabezpieczenia powierzchni drewna, ale również odpowiedni klej.

  • podłogi drewniane

    Podłogi drewniane: polskie drewno na podłogi

    Królem parkietów od zawsze jest dąb, ale coraz chętniej sięgamy po twardy buk, dekoracyjny klon czy efektowną kolorystycznie brzozę. Różnic między tymi gatunkami drewna jest więcej, ale nie wszystkie można zauważyć na pierwszy rzut oka.

  • postarzane podłogi, podłogi drewniane, salon

    Postarzane podłogi drewniane: gotowe parkiety i deski

    Stare posadzki z drewna zachwycają unikatową kolorystyką, przebarwieniami, niepowtarzalnymi fakturami. Gołym okiem widać zapisane na nich lata - nawet jeśli zostały świeżo wyprodukowane, a my właśnie kupiliśmy je w sklepie.

  • laminowane panele podłogowe

    Laminowane panele podłogowe: jak sprawdzić parametry i wybrać dobre panele?

    Laminowane panele podłogowe to nie tylko lśniąca deska, układana w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty, a jeśli już w domach, to raczej w sypialniach i pokojach dzieci. Dziś montujemy je niemal wszędzie. Zanim zdecydujemy się na zakup, dobrze poznajmy parametry wybranych paneli.

  • lakierowanie drewnianej podłogi

    Lakierowanie podłogi z desek

    W domu na działce mam podłogę z desek sosnowych. Drewno jest surowe, nieimpregnowane. W jaki sposób je zabezpieczyć, aby się nie zniszczyło? Czy wystarczy tylko pomalować je lakierem? Leszek P.

  • szklana balustrada, balustrada ze szkła, schody

    Szklane balustrady - projekt, wykonanie i montaż

    Szkło to delikatny materiał budowlany. Poddawany różnego rodzaju procesom chemicznym jest jednym z najtrudniejszych surowców montażowych. Dlatego projekt i instalowanie szklanej balustrady do schodów najlepiej oddać w ręce profesjonalistów.

  • przyklejanie płytek, montaż płytek

    Płytki ceramiczne - odbiór robót budowlanych

    Przed rozpoczęciem prac, trzeba sprawdzić termin użycia zapraw do klejenia i spoinowania. Produkty przeterminowane lub przechowywane w nieodpowiednich warunkach nie mogą być wykorzystane.

  • lakierowanie podłóg

    Lakier do parkietu czy parkiet do lakieru?

    Wybierając lakier do drewnianej posadzki, należy wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia, w którym znajduje się podłoga, sposób jej użytkowania, a także przewidywane obciążenia. Ważny jest też gatunek drewna oraz efekt dekoracyjny, jaki chcemy uzyskać.

  • gres

    Gres bez tajemnic

    Gres to jeden z najtwardszych i najtrwalszych ceramicznych materiałów wykończeniowych. Parametrom technicznym i bogatemu wzornictwu zawdzięcza pozycję jednej z popularniejszych okładzin na posadzki - tak wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

  • podłoga olejowana

    10 najczęstszych błędów w lakierowaniu i olejowaniu podłogi

    Błędy wykonawcze w lakierowaniu i olejowaniu podłóg najczęściej wynikają ze złego przygotowania podłoża i narzędzi, źle dobranych preparatów oraz nakładania ich w nieodpowiednich warunkach.

  • układanie wykładziny

    Wykładziny dywanowe: układanie

    Niezależnie od rodzaju wykładziny dywanowej i sposobu jej montażu, podłoże na którym będziemy ją układać musi być płaskie, gładkie, suche i odkurzone.

  • schody gotowe, schody wewnętrzne

    Schody gotowe - rodzaje

    Do schodów gotowych zaliczamy te, których nie wykonuje się podczas budowy domu, lecz na etapie wykańczania wnętrz.