Podłogi i schody

 • płytki podłogowe

  Płytki podłogowe - parametry

  O ile od płytek ściennych nie wymaga się wiele, to te przeznaczone na podłogi muszą mieć określone cechy. Informację o parametrach znajdziemy na każdym opakowaniu płytek.

 • płytki podłogowe

  Rodzaje płytek podłogowych

  Pod dość ogólnym pojęciem płytek podłogowych kryje się całkiem spora grupa produktów mających różne właściwości, a co za tym idzie - także zastosowanie.

 • deski, parkiety

  Podłogi drewniane - deski podłogowe i parkiet

  Podłogi chętnie układane są z desek podłogowych lub parkietu - elementów, które należą do najszlachetniejszych wyrobów drewnianych. Swą pozycję zawdzięczają nie tylko wysokim walorom estetycznym. Ich wielkim atutem jest też możliwość wielokrotnej renowacji, a tym samym - co najmniej kilkudziesięcioletnia żywotność.

 • modern interior design (privat apartment 3d rendering)

  Ile kosztuje podłoga w pokojach

  Pierwszym wyborem jest najczęściej drewno - ciepłe, trwałe i urodziwe. Ale są takie pomieszczenia, w których ekonomiczniejszym wyborem mogą się okazać inne okładziny - tańsze choć mniej trwałe.

 • Do stopni przykręca się metalowe profile, a do nich mocuje drewnopodobne okładziny stopni i podstopnice. Noski zabezpiecza się listwami.

  Awaria: ruchome stopnie schodów wewnętrznych

  To jedna z tych usterek, których naprawy naprawdę nie warto odkładać na ?pierwszą wolną chwilę?, bo skutki mogą być tragiczne. Usunięcie takiej awarii może okazać się banalnie proste, czasem jednak trzeba się liczyć z koniecznością wezwania fachowca.

 • Podłoga z paneli drewnianych zniszczona przez kółka fotela obrotowego

  Wytarta podłoga

  Kupiłam dom, w którym fragment drewnianej podłogi warstwowej wykończonej lakierem jest zniszczony przez kółka krzesła obrotowego. Czy taką podłogę da się odnowić?

 • bruk drewniany

  Co warto wiedzieć, przed zakupem mozaiki podłogowej lub drewnianego bruku

  Na rynku podłóg drewnianych, jak na każdym innym, stosuje się różne triki. Warto wiedzieć, jak nie wpaść w marketingową pułapkę.

 • Przed ułożeniem rozmieszczenie wielkich płytek warto sprawdzić na sucho

  Układanie płytek wielkoformatowych

  Duże płytki ceramiczne układa się inaczej niż te standardowych rozmiarów. Wielkoformatowe elementy wymagają od glazurnika dużego doświadczenia oraz zastosowania specjalnych klejów i zapraw do spoinowania.

 • podłoga przemysłowa

  Mozaiki drewniane i podłogi przemysłowe

  Przy przerobie drewna powstaje wiele odpadów, z których można pozyskać wprawdzie niewielkie, ale pełnowartościowe elementy. Z chęci wykorzystania takich kawałków drewna, zrodził się pomysł produkcji mozaiki i podłogi przemysłowej.

 • wykładzina elastyczna

  Układanie wykładziny elastycznej

  Jestem w trakcie generalnego remontu domu, w którym mieszkam. Zakres robót powiększa się, a prace przeciągają. W kuchni została zerwana stara posadzka, a nowa będzie dopiero w przyszłym roku. Żeby jakoś funkcjonować na tym "placu budowy", kupiłam wykładzinę elastyczną. Jak ją położyć, by nie marszczyła się, a jej krawędzie nie wywijały? Czy w kuchni da się taką wykładzinę w ogóle utrzymać w czystości? Anna B., Jazgarzew

 • bruk drewniany

  Bruk drewniany

  Niewielkie kostki bruku drewnianego są oryginalną i ciekawą wzorniczo alternatywą wobec desek i parkietu.

 • schody, balustrada, balustrady

  Z czego zrobić balustradę do schodów?

  Elegancko i z wyczuciem dobrana balustrada pozwoli nie tylko na komfort użytkowania, ale podniesie wartość estetyczną domu. Przy jej pomocy można między innymi poprawić proporcje wnętrza i podkreślić stylistyczny charakter jego wystroju.

 • 12904003 https bi

  Rodzaje listew przypodłogowych

  Listwy przypodłogowe są drobnym detalem we wnętrzu, ale materiał, z jakiego je wykonano, a także wielkość, kształt i kolor mogą zdeterminować wygląd pomieszczenia. Listwy, oprócz funkcji estetycznych, spełniają także zadania praktyczne - zasłaniają szczelinę dylatacyjną oraz chronią ścianę przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Dobrze dobrane, zatuszują nierówności styku podłogi i ściany. Zobacz z czego można je wykonać i czym się charakteryzują poszczególne materiały do produkcji listew.

 • gab1267_ 096

  Balustrada - zawsze tam gdzie schody

  Jeśli w domu są schody, nie powinno się zapominać o umieszczeniu przy nich balustrady. Będzie ona stanowić gwarancję bezpieczeństwa wszystkich domowników - i tych najmłodszych, którzy nie pamiętają o zagrożeniach i tych najstarszych, którzy potrzebują solidnego wsparcia.

 • panele drewniane

  Panele podłogowe drewniane i laminowane

  Jeśli chcemy szybko wykończyć podłogi, panele drewniane i laminowane to bardzo dobry wybór. Pod warunkiem, że dobierzemy je odpowiednio do pomieszczeń.

 • Zniszczonej posadzki nie trzeba koniecznie usuwać. Można na niej wykonać nową. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy stara okładzina i mocująca ją zaprawa dobrze przylegają do nośnego podłoża

  Remont podłogi - nowa posadzka na starej

  Remont podłogi wymaga wyłączenia pomieszczeń z użytkowania, często nawet na kilka tygodni. Dlatego warto zastanowić się, czy nie położyć nowej posadzki na starej. Nie tylko skróci to czas prac remontowych, ale także wyeliminuje konieczność prac rozbiórkowych i uwolni od problemu pozbycia się gruzu.

 • układanie płytek

  Sposoby układania płytek ceramicznych

  Różnorodność kolorów, formatów, płytek nie może prowadzić do chaosu. Trzeba zaprowadzić w tym wszystkim jakiś porządek.

 • Warstwy podłoża pod panelami podłogowymi

  Podłoże do paneli podłogowych - ważna rzecz

  Niezależnie od tego czy montujemy podłogę na klej czy bez niego, podłoże pod panele podłogowe musi być czyste, mocne (nie może kruszyć się ani pylić), równe i suche.

 • 17.11.2009 WARSZAWA , SESJA ZROB TO SAM , KROK PO KROKU - UKLADANIE , MONTAZ PANELI PODLOGOWYCH DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 2 (220) - 2 2010

  Układanie nowej posadzki z paneli podłogowych - krok po kroku

  Gdy podłoga jest bardzo porysowana czy zniszczona, paneli nie warto naprawiać. Znacznie łatwiej ułożyć nowe. Zobacz, jak zrobić to samodzielnie.

 • naprawa paneli

  Wymiana posadzki z paneli podłogowych

  Jeśli panele są zniszczone na dużej powierzchni, nie ma innego wyjścia, jak wymiana okładziny. Przy okazji możemy poprawić izolacyjność akustyczną podłogi, jeżeli pierwotna posadzka nie była wyciszona. Panele są niestety jednym z najlepiej przenoszących dźwięki pokryć.

 • Odważna kolorystycznie wykładzina w postaci geometrycznej układanki stanowi tło dla wnętrza konsekwentnie zaprojektowanego w barwach bieli i czerni.

  Wykładziny elastyczne

  Wykładziny elastyczne łatwo ułożyć i utrzymać w czystości. Sprawdzają się w pokojach, jak w łazience, czy kuchni, bo są wytrzymałe i w większości odporne na wilgoć.

 • Odspojony i łódkujący parkiet

  Naprawa podłogi - odspojony i łódkujący parkiet

  Mam podłogę wykończoną dębowym parkietem. Zimą, trzy miesiące po jego ułożeniu, zauważyłam, że klepki zrobiły się wklęsłe, a wiele z nich się odspoiło. Czy to wada drewna, czy wina parkieciarza? Jak taką podłogę naprawić? Renata K.

 • kominek, podłoga przy kominku

  Jak wyrównać poziom podłogi przy kominku?

  Planuję wymianę podłogi w salonie i chciałbym, aby wokół kominka posadzka była wyłożona płytkami, a na pozostałej powierzchni drewnem. Wybrany przeze mnie parkiet ma jednak większą grubość niż kafelki. Co zrobić żeby cała podłoga była na jednym poziomie? Janusz Malicki z Łodzi

 • naprawa paneli

  Wymiana uszkodzonych paneli podłogowych

  Jeśli na podłogę upadnie nam ciężki przedmiot, albo panele w części pomieszczenia zostały głęboko porysowane lub zalane wodą, nic ich nie uratuje. Na szczęście nie musi dotyczyć to całej podłogi. Jeżeli pozostały nam z montażu zapasowe panele, albo możemy je bez problemu dokupić, warto usunąć kilka zniszczonych i zastąpić je nowymi.

 • 13.06.2006 WARSZAWA NAPRAWA PANELI PODLOGOWYCH ZROB TO SAM DLA PISMA CZTERY METODA II WYCINANIE USZKODZONEGO PANELA MATERIALY I NARZEDZIA FOT. PAWEL SLOMCZYNSKI / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 8 (178) - 8.2006

  Wymiana pojedynczego panelu podłogowego - krok po kroku

  Masz na podłodze uszkodzone pojedyncze panele? Zobacz, jak je samodzielnie wymienić.

 • układanie podłogi drewnianej

  Układanie posadzki drewnianej

  Trafny dobór drewna na podłogę to dopiero połowa sukcesu. Równie istotne jest jego sezonowanie i prawidłowe ułożenie.

 • podłogi drewniane, bielenie podłogi

  Bielona drewniana podłoga

  Jeśli chcemy, żeby podłoga wyglądała jak wyszorowany do białości pokład statku, po ułożeniu należy poddać ją procesowi ługowania.

 • podłoga lakierowana, iroko

  Drewno egzotyczne - wykończenie podłogi

  Na posadzkach z drewna egzotycznego możemy zastosować wykończenie z otwartą strukturą drewna (olejowanie lub woskowanie) lub pokryć je szczelną powłoką lakierniczą.

 • Podłoga z desek na legarach ułożonych na stropie betonowym na belkach stalowych

  Co zrobić ze starą podłogą na legarach?

  Czy trzeba usuwać starą podłogę? Jak wykonać podłogę bez prac mokrych? Jakie powinny być warstwy podłoża z wylewką betonową?

 • naprawa paneli

  Jak usunąć zarysowania i plamy z paneli podłogowych

  Powierzchnia paneli laminowanych pokryta jest najczęściej żywicą melaminową, która nadaje im pewną odporność na zarysowania i zaplamienia. Gdy jednak okaże się zbyt słaba, czasami, choć nie zawsze, da się je usunąć.