Budowa domu krok po kroku

 • kalkulator,obliczenia

  Podczas prac budowlanych zapisuj wydatki

  Jednym ze sposobów utrzymania dyscypliny finansowej jest kosztorys. Realne zaplanowanie wydatków pozwoli uniknąć sytuacji, w której do końca budowy zostało jeszcze sporo prac, ale brakuje na nie środków. Oprócz tego warto też kontrolować bieżące rachunki.

 • kierownik budowy,inspektor nadzoru

  Inspektor nadzoru czy kierownik budowy

  Zgodnie z przepisami zawartymi w Prawie Budowlanym, inwestor rozpoczynający budowę domu ma obowiązek powierzenia kierowaniem budowy osobie z odpowiednimi uprawnieniami.

 • fundamenty

  Na budowie - co robić i czego nie robić w kwietniu

  Zwykle to czas kiedy wykonuje się wykopy pod fundamenty. Jeśli wcześniej nie zleciliśmy badania gruntu, to ostatni moment, aby to zrobić.

 • ekipa budowlana,budowa domu,betoniarka

  Wybór wykonawcy

  Niestety, dużo jest w branży budowlanej firm wykonawczych, deklarujących realizację wszystkich potrzebnych przy budowie domu prac, także tych, których nie potrafią zrobić.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Inwestycja w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła

  Wentylacja to bardzo istotny element bilansu energetycznego domu, zwłaszcza tego lepiej ocieplonego.

 • 11264862 https bi

  Piwnica w domu - kiedy warto o niej pomyśleć

  Koszt budowy domu z piwnicą jest wyższy niż domu niepodpiwniczonego. Jednak czasem bez piwnicy trudno optymalnie wykorzystać powierzchnię działki. Sprawdźmy zatem, kiedy warto planować podpiwniczenie domu

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Jaka wentylacja do domu jednorodzinnego?

  W domach jednorodzinnych stosuje się dwa rodzaje wentylacji: grawitacyjną (nazywaną też naturalną) i mechaniczną nawiewno-wywiewną.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Oszczędne baterie i spłuczki

  Czteroosobowa rodzina do gotowania, mycia, sprzątania, prania, kąpieli i spłukiwania toalety zużywa około 500 litrów na dobę. Po serii podwyżek cen wody uczymy się, jak ją oszczędzać.

 • Luty to dobry miesiąc na wykończenie domu w stanie surowym zamkniętym

  Na budowie - co robić w lutym

  Luty to najlepszy moment na załatwienie formalności przed budową domu i znalezienie ekipy budowlanej.

 • budowa domu

  Trwają prace nad kodeksem budowlanym. Będziemy budować łatwiej i szybciej

  Pod koniec października 2015 roku ruszyły konsultacje dotyczące projektu Kodeksu budowlanego – ustawy, która przede wszystkim ma uporządkować gąszcz przepisów, jakim przez lata obrosło prawo budowlane. Proponowane zmiany miałyby wyraźnie ułatwić życie inwestorom – i to na wszystkich etapach prac.

 • dom nowoczesny, gabiony, elewacja z gabionów, domy na wsi

  Realizacje domów: nowoczesny dom z elewacją z kamieni

  O takim domu można marzyć. Prosty, lecz dyskretnie elegancki. Wykonany z nietypowych materiałów, dzięki którym wtapia się w otoczenie. Ba - wręcz staje się naturalnym elementem krajobrazu. A przy tym oferuje wszystko, co nowoczesny dom mieć może. Plus godny pozazdroszczenia widok z okien.