Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grzejniki elektryczne

Tekst: Włodzimierz Kłos, Beata Zielińska

Grzejniki elektryczne są bardzo przydatne tam, gdzie doprowadzenie wodnej instalacji c.o. i zamontowanie tradycyjnego grzejnika jest utrudnione lub niemożliwe.

grzejnik elektryczny promieniujący,ogrzewanie elektryczne
Grzejniki promieniujące w mniejszym stopniu unoszą kurz niż konwekcyjne, dlatego poleca się je szczególnie dla alergików
Fot. Atlantic
Do wyboru mamy grzejniki konwekcyjne oraz promieniujące. Pierwsze oddają ciepło głównie przez konwekcję, czyli bezpośrednio do powietrza, które krąży w pomieszczeniu. Przy zastosowaniu modeli promieniujących, najpierw nagrzewają się ściany, stropy, elementy domu, a dopiero od nich - powietrze. Dzięki temu przy użyciu tej samej ilości energii zapewniają one silniejsze odczucie ciepła, w porównaniu do ogrzewania konwekcyjnego. Poza tym unoszenie się kurzu jest znacznie mniejsze niż w konwekcyjnych.

W domach jednorodzinnych najczęściej montuje się grzejniki elektryczne, które są wyposażone w termostaty cyfrowe z możliwością sterowania przez regulator umieszczony na przykład w korytarzu. Można na nim nastawić temperaturę określaną jako: komfort, eko (obniżona, zwykle w nocy podczas snu), antyzamarzanie (utrzymywana stała temperatura +7°C, podczas przedłużonej nieobecności domowników, na przykład ferii).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Grzejniki elektryczne