Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia w stylu retro - AGD, kolory, inspiracje. Jak urządzić kuchnię retro?

Redakcja/AI

Jaka jest aranżacja kuchni retro? Używając tego określenia odnosimy się przede wszystkim do wzornictwa lat 50. XX wieku. Kuchnia retro często nawiązuje również do stylu życia, charakteryzującego się prostotą i naturalnością. Co kupić i na jakie rozwiązania postawić w urządzaniu kuchni retro?

kuchnia retro
Kuchnia retro
Gorenje

Kuchnia w stylu retro to jeden z trendów, jakie można zaobserwować w ostatnich latach w aranżowaniu przestrzeni mieszkalnych - ale i w lokalach użyteczności publicznej. Przejawia się on w stylistycznych nawiązaniach, z naciskiem na stylizowane sprzęty AGD. Funkcjonalność nowoczesnych urządzeń idzie w parze z pięknym o nietuzinkowym wzornictwem. 

kuchnia retro
Kuchnia retro
Gorenje
kuchnia retro
Kuchnia retro
Gorenje

Kuchnia w stylu retro - kolory

W kuchniach retro dominują przede wszystkim ciepłe kolory, takie jak brązy, beże i złoto - ale również pastele oraz energiczna czerwień. Dodatkowo, na ścianach można spotkać dekoracyjne paski lub motywy roślinne. Meble są często ozdobione metalowymi elementami, a także chromowanymi dodatkami. Wnętrze dopełniają stare lub stylizowane lampy, radioodbiorniki. i mniejsze elementy wyposażenia w obłych kształtach. Na podłodze mogą się pojawić postarzone deski lub białe i czarne płytki ułożone na wzór szachownicy.

kuchnia retro
Małe AGD w stylu retro
Gorenje
kuchnia retro
Małe AGD w stylu retro
Gorenje

Meble kuchenne w stylu retro

Obecnie takie meble cieszą się ogromnym powodzeniem, głównie ze względu na swoją uniwersalność i możliwość dopasowania ich do każdego rodzaju wnętrz – od kawalerki po duży apartament, a także kawiarnie i restauracje. Kuchnia w stylu retro to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią otaczać się przedmiotami o wyjątkowym charakterze, odziedziczonymi po rodzicach lub nadgryzionymi przez ząb czasu. Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia przeniosła cię w czasie, a jednocześnie była praktyczna i funkcjonalna – postaw na meble w stylu retro.

W kuchniach w stylu retro często można zobaczyć stare, drewniane meble. Są one solidne i trwałe, ale też piękne i eleganckie. Dodatkowo, dzięki temu, że są one tak uniwersalne, łatwo je dopasować do każdego pomieszczenia. Kolejnym elementem charakterystycznym dla tego stylu jest używanie metalowych dodatków – np. lamp wiszących ze starymi abażurami lub krzeseł ze stali. Metal ciekawie komponuje się z drewnem mebli. Meble kuchenne w stylu retro to idealny wybór dla osób, które lubią uniwersalne i ponadczasowe rozwiązania. 

kuchnia retro
Kuchnia retro
Gorenje

AGD w stylu retro

Poczucie nostalgii w kuchni retro jest jeszcze silniejsze za sprawą zapachów i smaków, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Odrobina szyku retro urozmaica wygląd mieszkania. Dużą popularnością cieszą się stylizowane lodówki wolno stojące - ich wyjątkowość sprawia, że wyróżniają się w każdej przestrzeni, nawet zestawione z elementami typowymi dla innych stylów w aranżacji wnętrz.

Zaawansowana technologia zapewni świeżą żywność

Wygląd retro nie oznacza braku innowacji - urządzenia AGD kryją je w środku. Technologia IonAir w lodówkach marki Gorenje naśladuje naturalny proces jonizacji, dzięki niej produkty dłużej zachowują świeżość. Zjonizowane powietrze jest regularnie rozprowadzane przez system wentylacji MultiFlow 360°, który zapewnia stałą temperaturę i mikroklimat na każdej półce. Jednocześnie szuflada CrispZone z niską temperaturą i regulowaną wilgotnością sprawia, że owoce i warzywa są świeże i chrupiące.

Ciche i energooszczędne urządzenia

Dzięki systemowi chłodzenia NoFrost Plus w lodówce marki Gorenje nie gromadzi się lód i szron, a w związku z tym nie ponosisz wyższych kosztów zużycia energii. Doskonała izolacja termiczna i uszczelnienie drzwi, sprężarka inwerterowa oraz sterowanie elektroniczne skutecznie zmniejszają zużycie energii. Inteligentny system AdaptTech stale monitoruje i analizuje zachowania użytkownika. Dzięki temu może przewidzieć, kiedy otworzy drzwi lodówki i wcześniej obniży temperaturę o 1 lub 2 °C, aby zapewnić utrzymanie stałej temperatury. Zmodernizowana linia lodówek Gorenje Retro Cooling spełnia wszystkie kryteria nowoczesnego energooszczędnego wyposażenia kuchni.

kuchnia retro
Małe AGD w stylu retro
Gorenje
kuchnia retro
AGD w stylu retro
Gorenje

Zobacz także:

Małe AGD do kuchni

Piękna kuchnia na lata

Modne szafki kuchenne. Jakie meble kuchenne warto wybrać?

Kuchnia dostosowana do potrzeb

Kuchenna ergonomia

Jak w ciągu 70 lat zmieniło się wyposażenie kuchni?

Modna kuchnia – poznaj najważniejsze trendy 2022 roku

Jak urządzić kuchnię? Funkcjonalne rozwiązania do aranżacji kuchni

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia w stylu retro - AGD, kolory, inspiracje. Jak urządzić kuchnię retro?