projektanci

 • Laura Bergsoe - stolarz przy pracy

  Tworzy, aż wióry lecą! Laura Bergsoe - stolarz przy pracy

  Jej fascynacja drewnem rozpoczęła się wiele lat temu. Dziś tworzy jedne z najpiękniejszych mebli. Twierdzi, że drzewa opowiadają historie i te inspiracje widać w jej pracach. Przepełnia je wrażliwość artysty na autentyczność przyrody. Sęki, przebarwienia, pęknięcia, podkreślony rysunek usłojenia - w rękodziele duńskiej rzemieślniczki nabierają nowej interpretacji. Od 7 marca do 12 kwietnia 2015 r. unikatowe prace Laury Bergsoe można było podziwiać podczas wystawy "Natural State of Mind" w Kopenhadze. Jej meble to klasa, styl, dobre wzornictwo, organic design. Oto historia o niezwykłym stolarzu-kobiecie, jej warsztacie i jej dziełach.

 • Danuta Duszniak

  Danuta Duszniak - projektantka ceramiki. Pionierka nowoczesnego stylu "New Look".

  Danuta Duszniak to artystka i projektantka, autorka kilkudziesięciu wzorów ceramiki użytkowej powszechnego użytku. Otrzymała nagrodę PorcelaNowe za całokształt działalności twórczej w dziedzinie projektowania ceramiki użytkowej, w tym pionierskie w Polsce zastosowanie charakterystycznego dla lat 50-tych nowoczesnego stylu New Look

 • Ćmielów Design Studio, porcelana Ćmielów

  Bezwzględnie jestem Artystą! [WYWIAD Z MARKIEM CECUŁĄ]

  Marek Cecuła - artysta, projektant, pedagog, kurator, od 2013 Dyrektor Artystyczny Ćmielów Design Studio - najmłodszej marki Polskich Fabryk Porcelany. Jego odważne projekty i nowe, nieszablonowe spojrzenie na ceramikę, kreują wzornicze gusta Polaków.

 • katarzyna karpińska - piechowska

  Wybraliście portfolio miesiąca

  Za najlepsze uznaliście projekty Katarzyny Karpińskiej - Piechowskiej, architektki i stylistki wnętrz z Białegostoku.

 • Stolik kawowy Karpa

  Minimalizm zamknięty w drewnie

  Jest ich troje. Każde mieszka w innym mieście. Oprócz przyjaźni łączy ich wspólna pasja - projektowanie mebli. Zaczęli wspólnie działać przy okazji konkursu organizowanego przez firmę meblarską. Konkursu nie wygrali, ale pomysły zostały i dziś śmiało je realizują. Poznajcie ABADOC - warsztat projektowy, który inspirację czerpie prosto z natury.

 • qbik design

  Portfolio miesiąca: Qbik Design

  Zobaczcie projekty zwycięskiej pracowni.

 • Maciej Zień, Zień Home

  Mieszkanie spod igły projektanta - wywiad z Maciejem Zieniem

  O sukcesie marki "Zień Home", inspiracjach paryskimi wnętrzami, różnicach między projektowaniem mody i wnętrz oraz planach na przyszłość rozmawiamy z Maciejem Zieniem.

 • elegancki salon, luksusowe wnętrza

  "Najważniejszy jest umiar" - o luksusowym apartamencie w Londynie

  Patrycja Zaczyńska, projektantka luksusowych wnętrz i budynków a także założycielka międzynarodowej pracowni projektowo-wykonawczej ADP ARCH LTD o tym, co w projektowaniu najważniejsze.

 • Bar mleczny "Mleczarnia"

  Portfolio tygodnia: Pracownia Werner

  Na nasze pytania odpowiada Aleksandra Plech, założycielka warszawskiej pracowni.