Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Remont w wilgotnych pomieszczeniach? Sprawdź fugi i zaprawy Sopro

artykuł zewnętrzny

Miejsca narażone na działanie wody, to zagadnienie szczególnie wymagające uwagi w zakresie prac remontowych i budowlanych. Kto z nas nie słyszał o problemie odklejających się płytek tarasowych, czy pękających fug, lub nie doświadczył go na własnej skórze? Firma Sopro dostarcza wiele produktów, dzięki którym remont i aranżacja pomieszczeń narażonych na wilgoć stają się łatwiejsze.

Zaprawy Sopro
Zaprawy Sopro
Sopro

Woda, nawet w postaci z pozoru nieszkodliwej pary, prędzej czy później doprowadza do kompletnej ruiny każde pomieszczenie wykonane przy użyciu słabej jakości materiałów. Sklepy budowlane oferują nam dość szeroki asortyment materiałów budowlanych i wykończeniowych, odpornych na wilgoć. Trzeba tylko umiejętnie je wybrać, czytając zawsze bardzo dokładnie ich specyfikację techniczną.

Zniszczenia spowodowane przez wilgoć mogą okazać się bardzo pracochłonne i kosztowne w naprawie. Odpadające płytki, wypłukana lub wykruszona albo pleśniejąca fuga czy „puchnące” futryny powodują, że często musimy wykonać generalny remont całej łazienki. Co więc zrobić, by uniknąć tego typu problemów i zapewnić spokój sobie lub swoim klientom? Rozwiązaniem jest stosowanie wysokiej jakości produktów, takich jak zaprawy Sopro i fugi. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Zaprawa uszczelniająca Sopro

Zaprawa uszczelniająca tworzy wodoszczelną powłokę, wypełniającą ewentualne nierówności zabezpieczanych przy jej pomocy elementów. Jest to produkt dużo łatwiejszy w stosowaniu niż tradycyjne folie lub membrany izolacyjne. Ponadto w przeciwieństwie do nich jest paroprzepuszczalna, co oznacza, że wspomaga tworzenie się zdrowego mikroklimatu w pomieszczeniu. Nadaje się również do stosowania na zewnątrz, na przykład do uszczelniania tarasów czy basenów ogrodowych. Aplikacja zaprawy Sopro jest bardzo łatwa i można wykonać ją przy pomocy wałka, pędzla, szpachli, a także metodą natryskową. W ofercie firmy Sopro znajdziecie Państwo zarówno zaprawy jednoskładnikowe, jak i dwuskładnikowe, przeznaczone do pomieszczeń mokrych (łazienki, pralnie, toalety, kuchnie), balkonów i tarasów, basenów, a także zbiorników wody pitnej.  

Wysokooelastyczna zaprawa klejowa Sopro

Wysokoelastyczne zaprawy klejowe służą do mocowania płytek ceramicznych i kamiennych, płyt betonowych i gresowych oraz mozaiki szklanej. Produkty z tej kategorii mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz, a także w miejscach szczególnie wymagających, jak na przykład podłogi ogrzewane, czy powierzchnie mokre oraz narażone na działanie wody. Zaprawy wysokoelastyczne dostępne są w kolorze białym i srebrnym, a także w wielu wersjach dostosowanych specjalnie do formatu przyklejanych płytek, o różnej szybkości wiązania i różnych klasach odkształcania. Dzięki szerokiemu wachlarzowi artykułów z tej kategorii, w ofercie Sopro każdy znajdzie produkt odpowiedni do swoich potrzeb. Bez względu na to czy buduje przydomowy taras, basen czy też pomieszczenie użytkowane profesjonalnie, jak na przykład sala operacyjna.

Zaprawy Sopro
Zaprawy Sopro
Sopro

Fuga Sopro

Fugi są z punktu widzenia estetyki najważniejszym, zaraz po płytkach, elementem układanej podłogi lub ściany. Aby zaplanowany wystrój wnętrza była wciąż taki, jaki sobie wymarzyliśmy, fuga powinna być utrzymana w nienagannym stanie. Jest to szczególnie ważne w miejscach wilgotnych, lub mających kontakt z wodą, gdyż każde pęknięcie w takim środowisku, będzie się dużo szybciej pogłębiać, a także może się stać idealnym miejscem do rozwoju glonów i pleśni. Przebarwienia i nierówności negatywnie wpłyną na wygląd całej powierzchni. W ofercie Sopro znajdą Państwo specjalistyczne fugi charakteryzujące się wysoką odpornością na ścieranie i inne obciążenia mechaniczne, przez co idealnie nadające się do warsztatów, pralni, kuchni przemysłowych czy basenów kąpielowych. Fugi Sopro dostępne są w różnych kolorach, a dzięki zawartości trasu reńskiego, minimalizowane jest ryzyko powstawania nieestetycznie wyglądających wykwitów wapiennych.

Uszczelnianie i budowa pomieszczeń mających stały kontakt z wodą może być prawdziwym wyzwaniem. Dotyczy to nie tylko pomieszczeń przemysłowych i usługowych, jak kuchnie, pralnie, pływalnie czy natryski. Również nasze przydomowe baseny, tarasy, balkony, a także łazienki i kuchnie, codziennie narażone są na niszczycielskie działanie wody. W każdym z tych miejsc odpowiednim rozwiązaniem będą niezawodne produkty marki Sopro - eksperta w dziedzinie uszczelniania. 

Skomentuj:

Remont w wilgotnych pomieszczeniach? Sprawdź fugi i zaprawy Sopro