Budowa i remont

 • Sposoby na zbyt wysoki dom - "obniżanie" domu

  Chcemy kupić prawie wykończony 250-metrowy dom i ogród. Nie podobają się nam tylko proporcje budynku, który wydaje się bardzo wysoki, a przez to niezbyt zgrabny. Jak można, bez burzenia niczego, wizualnie obniżyć dom? Renata Palińska, Bydgoszcz

 • Dom do zburzenia czy przerobienia

  Gdy decydujemy się na kupno starego domu, zwykle myślimy o jego przebudowie oraz dopasowaniu do naszych potrzeb i wyobrażeń. Tymczasem często lepiej jest go wyburzyć i zbudować nowy - dokładnie taki, jaki jest nam potrzebny.

 • Budowa domu z prefabrykatów. Etap pierwszy - przygotowanie fundamentów. Już na tym etapie trzeba znać rozplanowanie urządzeń w łazienkach i kuchni domu, aby w podłodze na gruncie wyprowadzić instalacje w odpowiednie miejsca

  Zbuduj dom w miesiąc! Historia budowy domu prefabrykowanego

  Przebieg montażu domu prefabrykowanego - fotoreportaż z autentycznej budowy. Czas budowy - od chwili przywiezienia elementów domu do zakończenia prac wykończeniowych zakontraktowanych z wykonawcą trwał miesiąc.

 • Potop w domu z drewna

  Nowi właściciele starego drewnianego domu przystosowali go do całorocznego użytkowania. Nie zdążyli się jednak nim nacieszyć, bo pod ich nieobecność dom odwiedzili złodzieje.