Budowa i remont

  • 19627594 https bi

    Budowa zimową porą - wariant 2: zamykamy budynek przed zimą

    Aby stan surowy uznać za zamknięty, trzeba wymurować ścianki działowe, wstawić okna i drzwi. Od momentu, kiedy w domu zaczynają pojawiać się drogie i łatwe do zdemontowania elementy, trzeba zadbać o ochronę przed złodziejami.

  • 10.06.2005 WARSZAWA WILANOW LADNY DOM NASADY KOMINOWE KOMINY KOMIN FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA LADNY DOM NR 12 (146) - 12 2010

    Wentylacja grawitacyjna

    Zmęczenie, trudności z koncentracją, ból głowy... to może być skutek nieprawidłowo działającej wentylacji grawitacyjnej. Inną konsekwencją jest wilgoć w pomieszczeniach czy zbyt duże stężenie dwutlenku węgla w powietrzu. Dlatego zawczasu trzeba pomyśleć o usprawnieniu jej działania.

  • 19601406 https bi

    Budowa zimową porą - wariant 1: zostawiamy dom w stanie surowym otwartym

    Zdaniem wielu fachowców, najodpowiedniejszym momentem na przerwanie prac jest stan surowy otwarty. Dom ma już wymurowane wszystkie ściany konstrukcyjne i kominy, gotowe stropy oraz więźbę dachową z pokryciem (ostatecznym lub tymczasowym). Ma także wykonane schody żelbetowe - jeśli były one przewidziane w projekcie.

  • PRZYGOTOWANIE OTWORÓW OKIENNYCH. Od momentu usunięcia starych okien do rozpoczęcia montażu nowych upłynęło 2 tygodnie. Tyle wynosił czas oczekiwania na elementy do montażu - konsole i długie kotwy. Na ten czas otwory zabezpieczono płytami OSB.

    Akcja termomodernizacja: jak przebiegały prace

    Prawidłowy montaż ma duży wpływ nie tylko na trwałość i warunki ?pracy? okna, ale też na bilans energetyczny domu. Nie jest to łatwe. Trzeba jednocześnie zapewnić szczelność połączenia, swobodę odkształcania się okna pod wpływem zmian temperatury i uniknąć mostków cieplnych wokół okna. Dlatego osadzenie okien w starych ścianach zostało zlecone profesjonalistom.

  • Nowe okna w starym domu

    Akcja termomodernizacja: nowe okna w starym domu

    Nieszczelne, drewniane okna sprzed ponad 45 lat były jedną z przyczyn dużych strat ciepła. Wstawienie nowych okien o bardzo dobrych parametrach cieplnych powinno być jedną z pierwszych prac podczas termomodernizacji domu.

  • Balustrada

    Balustrady w oknach na piętrze

    Okno sięgające od podłogi do sufitu, znajdujące się na piętrze, to portfenetr (z francuskiego: porte - drzwi i fenetre - okno), który musi być zabezpieczony zewnętrzną balustradą, zwaną też - od rodzaju okna - francuską.

  • Roof under snow

    Dach: zaopatrz się w śniegochwyty

    Jednym z największych zimowych kłopotów właścicieli domów jest zalegający na dachu śnieg. Mokry i ciężki zagraża nie tylko pieszym i samochodom, lecz także samemu budynkowi. Warto zatem zainwestować w śniegołapy.

  • Dom

    Samodzielnie czy z fachowcem? Budowa systemem gospodarczym, system zleceń lub generalny wykonawca [DOŚWIADCZENIA INWESTORÓW]

    To, czyimi rękami zbudujemy dom - własnymi czy ekip budowlanych - przekłada się na jakość prac, czas ich trwania i koszty. Zanim się zdecydujesz, sprawdź jak wygląda porównanie.

  • dom z cegły, remont starego domu

    Akcja Termomodernizacja. Przygotowanie starego domu do remontu

    Stary dom w Dąbrówce pod Siedlcami jest obiektem modelowej termomodernizacji przygotowywanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii. Na podstawie projektu powstał harmonogram prac, który ma pomóc ekipie wykonawczej przeprowadzić remont starego budynku, tak aby zmniejszyć jego zapotrzebowanie na energię.

  • I1980-luvulla rakennettu omakotitalo sai uuden katteen, kun vanhojen kattolaattojen kyttik tyttyi. Ruukin Tyden palvelun kattoremontti valikoitui sill perustein, ett talon vki sai rauhassa touhuta omiaan remonttimiesten hrtess katolla. Paketti sislt kaiken kohteen kartoituksesta piipun pellitykseen.

    Polski azbest w liczbach

    Chyba mało kto wie, że Polska jest pierwszym krajem w Unii Europejskiej, który opracował kompleksowy program wycofywania wyrobów zawierających azbest z istniejących już budynków. Jak wygląda dzisiejsza sytuacja?

  • budowa domu

    Jak dobrze zaplanować budowę domu. Przerwy technologiczne

    Pierwszym etapem budowy domu - w zasadzie jeszcze poprzedzającym prace - jest dokładne zaplanowanie całej inwestycji. Nie warto go pomijać, ponieważ ma on duży wpływ na finansowanie budowy.

  • stary dom

    Jak bezpiecznie kupić stary dom

    Chcesz mieć własny, lecz zamiast budować, wolisz kupić gotowy, stary dom? Używany, ale w dobrym stanie, starszy i tańszy, lecz wymagający remontu, a może nowy w stanie surowym? Oto rady, jak kupić dom na rynku wtórnym.

  • stary dom

    Kupujemy stary dom: jak ocenić kondycję budynku?

    Zanim kupimy stary dom z myślą o remoncie, musimy solidnie ocenić jego stan - od dachu po piwnicę, od konstrukcji po instalacje. Tylko wtedy będziemy mogli zaplanować niezbędne prace i dobrze oszacować ich koszty. Podpowiadamy, na co szczególnie zwracać uwagę.

  • konkurs

    Uwaga, konkurs! Do wygrania dalmierze firmy Bosch!

    Zapraszamy Czytelników ?Ładnego Domu? do konkursu gwiazdkowego. Nagrody to 10 dalmierzy laserowych marki Bosch.

  • drzwi zewnętrzne, drzwi wejściowe

    Drzwi zewnętrzne - tędy ciepło nie ucieknie

    Drzwi wejściowe to jeden z elementów chroniących nasz dom przed zimnem. Jeśli nie zadbamy o ich izolacyjność, nic nie da budowanie bardzo ciepłych ścian i montowanie w nich bardzo ciepłych okien.

  • remont domu

    Ile kosztuje wykończenie domu - na zewnątrz i wewnątrz, w różnych standardach

    Kluczowy wpływ na poziom zadowolenia z budowy domu ma najczęściej standard jego wykończenia. Większości z nas zależy na wysokiej jakości wykonania tego zakresu prac. Niestety, wpływa on znacząco na koszty. Dlatego powinien być dostosowany nie tylko do potrzeb, ale również do możliwości finansowych inwestora.

  • ile kosztuje rozbiórka domu

    Rozbiórka domu: materiały niebezpieczne

    Rozbiórka domu komplikuje się, gdy budynek przeznaczony do wyburzenia jest wykonany z materiałów szkodliwych dla środowiska, na przykład z azbestu, który przez wiele lat był stosowany do wykonywania różnego rodzaju izolacji termicznych, przeciwpożarowych, rur, a także pokrycia dachowego (eternitu).

  • Orynnowanie

    Zimowe awarie wokół domu

    Zimowa aura przysparza mieszkańcom domów jednorodzinnych sporo problemów, gdy śnieg zasypie dachy, dojścia i dojazdy, a siarczysty mróz zetnie ziemię na kamień.

  • realizacje domów, budowa

    Zima na budowie: jak ogrzewać budowany dom?

    Jeżeli zdecydowaliśmy się na wybudowanie domu w ciągu jednego sezonu, musimy zadbać o to, by przed nadejściem chłodów osiągnąć dostateczny poziom zaawansowania robót. Trzeba też zadbać o zapewnienie ogrzewania i wentylacji wnętrza domu podczas prowadzenia prac wykończeniowych.

  • Nie wystarczy zabezpieczyć dom w budowie przed opadami - warto też go ubezpieczyć

    Przerywasz prace na zimę? Ubezpiecz budowę

    Większość firm ubezpieczeniowych oferuje polisy chroniące dom w czasie budowy. Cena takiej polisy zależy od wariantu, który wybierzemy.

  • Nad zmianą konstrukcji stropu warto się zastanowić, gdy chcemy przesunąć ściany na piętrze lub dodatkowo go obciążyć. Opłaca się również wziąć pod uwagę doświadczenie ekipy, która będzie wykonywać strop, a także dostępność materiałów w najbliższej okolicy.

    Zmiana rodzaju stropu

    Jaki rodzaj stropu ma być wykonany w naszym domu, zapisano w projekcie architektoniczno-budowlanym. Są jednak sytuacje, w których warto go zamienić na inny.

  • 25.10.2007 WARSZAWA WESOLA SESJA ----- NA ZDJECIU TARAS STYLIZACJA ---- DLA CZASOPISMA LADNY DOM FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA

    Na forum: Taras przecieka!

    Co zrobić żeby taras nie przeciekał i przetrwał wiele lat?

  • 8958054 https bi

    Na forum: Dom za 150 tys. zł?

    Czy można wybudować mały, parterowy, niepodpiwniczony dom o powierzchni 80-90 m2 za 150 tys. zł?

  • ONE TIME USE ONLY DO JEDNORAZOWEGO UZYCIA TARAS Z DREWNA DREWNIANY WEJSCIE DO DOMU DECK FOT. DECK DRY DLH DREWNO PUBLIKACJA OGRODY NR 5 (61) - 5.2004 PUBLIKACJA LADNY DOM NR 4 (78) - 4.2005

    Ostatnie dni konkursu 'Pokaż wejście do domu'

    Przyślij zdjęcie i zgarnij nagrody!

  • 8724328 https bi
  • KROK 1. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować preparat - jeśli to konieczne, rozcieńczyć go w proporcjach dostosowanych do wielkości wykwitów. Informację, która to ułatwi, można znaleźć na opakowaniu.

    Czyszczenie i impregnacja klinkieru - krok po kroku

    Gdy nie można odświeżyć spoin podłogowych specjalnymi preparatami, można je usunąć i ułożyć nowe.

  • Sposoby na zbyt wysoki dom - "obniżanie" domu

    Chcemy kupić prawie wykończony 250-metrowy dom i ogród. Nie podobają się nam tylko proporcje budynku, który wydaje się bardzo wysoki, a przez to niezbyt zgrabny. Jak można, bez burzenia niczego, wizualnie obniżyć dom? Renata Palińska, Bydgoszcz

  • Dom do zburzenia czy przerobienia

    Gdy decydujemy się na kupno starego domu, zwykle myślimy o jego przebudowie oraz dopasowaniu do naszych potrzeb i wyobrażeń. Tymczasem często lepiej jest go wyburzyć i zbudować nowy - dokładnie taki, jaki jest nam potrzebny.

  • Budowa domu z prefabrykatów. Etap pierwszy - przygotowanie fundamentów. Już na tym etapie trzeba znać rozplanowanie urządzeń w łazienkach i kuchni domu, aby w podłodze na gruncie wyprowadzić instalacje w odpowiednie miejsca

    Zbuduj dom w miesiąc! Historia budowy domu prefabrykowanego

    Przebieg montażu domu prefabrykowanego - fotoreportaż z autentycznej budowy. Czas budowy - od chwili przywiezienia elementów domu do zakończenia prac wykończeniowych zakontraktowanych z wykonawcą trwał miesiąc.