Budowa i remont

 • budowa domu

  Jak dobrze zaplanować budowę domu. Przerwy technologiczne

  Pierwszym etapem budowy domu - w zasadzie jeszcze poprzedzającym prace - jest dokładne zaplanowanie całej inwestycji. Nie warto go pomijać, ponieważ ma on duży wpływ na finansowanie budowy.

 • stary dom

  Jak bezpiecznie kupić stary dom

  Chcesz mieć własny, lecz zamiast budować, wolisz kupić gotowy, stary dom? Używany, ale w dobrym stanie, starszy i tańszy, lecz wymagający remontu, a może nowy w stanie surowym? Oto rady, jak kupić dom na rynku wtórnym.

 • stary dom

  Kupujemy stary dom: jak ocenić kondycję budynku?

  Zanim kupimy stary dom z myślą o remoncie, musimy solidnie ocenić jego stan - od dachu po piwnicę, od konstrukcji po instalacje. Tylko wtedy będziemy mogli zaplanować niezbędne prace i dobrze oszacować ich koszty. Podpowiadamy, na co szczególnie zwracać uwagę.

 • konkurs

  Uwaga, konkurs! Do wygrania dalmierze firmy Bosch!

  Zapraszamy Czytelników ?Ładnego Domu? do konkursu gwiazdkowego. Nagrody to 10 dalmierzy laserowych marki Bosch.

 • drzwi zewnętrzne, drzwi wejściowe

  Drzwi zewnętrzne - tędy ciepło nie ucieknie

  Drzwi wejściowe to jeden z elementów chroniących nasz dom przed zimnem. Jeśli nie zadbamy o ich izolacyjność, nic nie da budowanie bardzo ciepłych ścian i montowanie w nich bardzo ciepłych okien.

 • remont domu

  Ile kosztuje wykończenie domu - na zewnątrz i wewnątrz, w różnych standardach

  Kluczowy wpływ na poziom zadowolenia z budowy domu ma najczęściej standard jego wykończenia. Większości z nas zależy na wysokiej jakości wykonania tego zakresu prac. Niestety, wpływa on znacząco na koszty. Dlatego powinien być dostosowany nie tylko do potrzeb, ale również do możliwości finansowych inwestora.

 • ile kosztuje rozbiórka domu

  Rozbiórka domu: materiały niebezpieczne

  Rozbiórka domu komplikuje się, gdy budynek przeznaczony do wyburzenia jest wykonany z materiałów szkodliwych dla środowiska, na przykład z azbestu, który przez wiele lat był stosowany do wykonywania różnego rodzaju izolacji termicznych, przeciwpożarowych, rur, a także pokrycia dachowego (eternitu).

 • Orynnowanie

  Zimowe awarie wokół domu

  Zimowa aura przysparza mieszkańcom domów jednorodzinnych sporo problemów, gdy śnieg zasypie dachy, dojścia i dojazdy, a siarczysty mróz zetnie ziemię na kamień.

 • realizacje domów, budowa

  Zima na budowie: jak ogrzewać budowany dom?

  Jeżeli zdecydowaliśmy się na wybudowanie domu w ciągu jednego sezonu, musimy zadbać o to, by przed nadejściem chłodów osiągnąć dostateczny poziom zaawansowania robót. Trzeba też zadbać o zapewnienie ogrzewania i wentylacji wnętrza domu podczas prowadzenia prac wykończeniowych.

 • Nie wystarczy zabezpieczyć dom w budowie przed opadami - warto też go ubezpieczyć

  Przerywasz prace na zimę? Ubezpiecz budowę

  Większość firm ubezpieczeniowych oferuje polisy chroniące dom w czasie budowy. Cena takiej polisy zależy od wariantu, który wybierzemy.

 • Nad zmianą konstrukcji stropu warto się zastanowić, gdy chcemy przesunąć ściany na piętrze lub dodatkowo go obciążyć. Opłaca się również wziąć pod uwagę doświadczenie ekipy, która będzie wykonywać strop, a także dostępność materiałów w najbliższej okolicy.

  Zmiana rodzaju stropu

  Jaki rodzaj stropu ma być wykonany w naszym domu, zapisano w projekcie architektoniczno-budowlanym. Są jednak sytuacje, w których warto go zamienić na inny.

 • 25.10.2007 WARSZAWA WESOLA SESJA ----- NA ZDJECIU TARAS STYLIZACJA ---- DLA CZASOPISMA LADNY DOM FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA

  Na forum: Taras przecieka!

  Co zrobić żeby taras nie przeciekał i przetrwał wiele lat?

 • 8958054 https bi

  Na forum: Dom za 150 tys. zł?

  Czy można wybudować mały, parterowy, niepodpiwniczony dom o powierzchni 80-90 m2 za 150 tys. zł?

 • ONE TIME USE ONLY DO JEDNORAZOWEGO UZYCIA TARAS Z DREWNA DREWNIANY WEJSCIE DO DOMU DECK FOT. DECK DRY DLH DREWNO PUBLIKACJA OGRODY NR 5 (61) - 5.2004 PUBLIKACJA LADNY DOM NR 4 (78) - 4.2005

  Ostatnie dni konkursu 'Pokaż wejście do domu'

  Przyślij zdjęcie i zgarnij nagrody!

 • 8724328 https bi
 • KROK 1. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować preparat - jeśli to konieczne, rozcieńczyć go w proporcjach dostosowanych do wielkości wykwitów. Informację, która to ułatwi, można znaleźć na opakowaniu.

  Czyszczenie i impregnacja klinkieru - krok po kroku

  Gdy nie można odświeżyć spoin podłogowych specjalnymi preparatami, można je usunąć i ułożyć nowe.

 • Sposoby na zbyt wysoki dom - "obniżanie" domu

  Chcemy kupić prawie wykończony 250-metrowy dom i ogród. Nie podobają się nam tylko proporcje budynku, który wydaje się bardzo wysoki, a przez to niezbyt zgrabny. Jak można, bez burzenia niczego, wizualnie obniżyć dom? Renata Palińska, Bydgoszcz

 • Dom do zburzenia czy przerobienia

  Gdy decydujemy się na kupno starego domu, zwykle myślimy o jego przebudowie oraz dopasowaniu do naszych potrzeb i wyobrażeń. Tymczasem często lepiej jest go wyburzyć i zbudować nowy - dokładnie taki, jaki jest nam potrzebny.

 • Budowa domu z prefabrykatów. Etap pierwszy - przygotowanie fundamentów. Już na tym etapie trzeba znać rozplanowanie urządzeń w łazienkach i kuchni domu, aby w podłodze na gruncie wyprowadzić instalacje w odpowiednie miejsca

  Zbuduj dom w miesiąc! Historia budowy domu prefabrykowanego

  Przebieg montażu domu prefabrykowanego - fotoreportaż z autentycznej budowy. Czas budowy - od chwili przywiezienia elementów domu do zakończenia prac wykończeniowych zakontraktowanych z wykonawcą trwał miesiąc.

 • Potop w domu z drewna

  Nowi właściciele starego drewnianego domu przystosowali go do całorocznego użytkowania. Nie zdążyli się jednak nim nacieszyć, bo pod ich nieobecność dom odwiedzili złodzieje.