Budowa i remont
Zmiana grubości ścian zewnętrznych
Zmiana rodzaju ścian jest dosyć często spotykaną sytuacją na budowie. Zazwyczaj wynika ona ze zmiany koncepcji zastosowania materiałów, z pomysłów na polepszenie termoizolacyjności lub nośności ścian, na powiększenie powierzchni użytkowej budynku itp. Przyczyn może być naprawdę wiele, więc lista zmian, jakich się dokonuje i które dotyczą budowy ścian, jest dosyć długa.
Prawo budowlane - najważniejsze zmiany
Od 19 września 2020 r. obowiązują nowe przepisy prawa budowlanego. Zmiany mają na celu przede wszystkim przyspieszenie procesu inwestycyjnego – znikną absurdy i zbędna biurokracja. Uproszczone procedury dotyczą głównie obiektów niezbędnych w gospodarstwie rolnym, ale nie tylko. Pozostałe nowości mają związek z legalizacją samowoli budowlanych, pozwoleniem na budowę, projektem budowlanym oraz przepisami przeciwpożarowymi.
Wymieniasz okna? Skorzystaj z dofinansowania
Termomodernizacja budynku pozwala zmniejszyć straty ciepła nawet o 80%. Ważną jej częścią jest wymiana starych okien na energooszczędne. Budynki odpowiadają za 1/3 całkowitego zużycia energii i aż 1/5 globalnej emisji gazów cieplarnianych. W naszym kraju jest około 3 300 000 domów jednorodzinnych słabo lub nieocieplonych. Ich zapotrzebowanie na energię może przekraczać 120 kWh/m2 na rok. Dzięki termomodernizacji można zaoszczędzić do 4/5 energii.
Jak i kiedy fugować płytki ścienne i podłogowe?
Płytek nie układa się na styk, zawsze pozostawia się pomiędzy nimi szczeliny, które wypełnia się odpowiednią zaprawą. Właściwie dobrane i wykonane fugi zapewniają odpowiednie wykończenie płytek ściennych i podłogowych.
Przewaga technologii w pracach budowlanych: klej montażowy Fix2 GT Tytan Professional – 8 razy szybszy od tradycyjnych klejów!
Ciekawym rozwiązaniem, dedykowanym do montażu różnorodnych elementów podczas remontu i budowy, jest profesjonalny klej Fix2 GT. Charakteryzuje go szybki chwyt początkowy (5 sekund) oraz niezwykle mocne połączenie - już po 30 minutach. Produkt został doceniony przez fachowców za niezwykłą siłę klejenia (400 kg/10cm2), a także przez samą branżę budowlaną, zdobywając m.in. statuetkę TOP Builder jako jeden z najciekawszych produktów na rynku.
Nowoczesne okna z różnych materiałów
Okna do domu muszą być ciepłe oraz wykonane z solidnych i trwałych materiałów, a także zaopatrzone w nowoczesne rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.
Remont dachu – docieplenie połaci dachowych
W starych domach przestrzeń znajdująca się bezpośrednio pod dachem stromym często była nieogrzewana i traktowana jako poddasze nieużytkowe. Czasem część dachu przykrywała pomieszczenia mieszkalne. Może być również tak, że poddasze zostało zaadaptowane na cele mieszkalne jakiś czas temu i obecnie nie spełnia wymogów w zakresie termoizolacyjności.
Termomodernizacja poddasza
Stan techniczny dachu, czyli więźby, wstępnego krycia wraz z pokryciem dachowym, ma ogromny wpływ na zaplanowanie dalszych prac związanych z termomodernizacją poddasza. Jeżeli więc stary dach jest w dobrym stanie lub poddasze było niedawno remontowane, termomodernizacja poddasza będzie mogła być przeprowadzona bez większych utrudnień i ingerencji w wierzchnie warstwy, zdejmowania i wymiany pokrycia. Pozwala to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.
Jaki dom wybudować?
Parterowy czy piętrowy? Który będzie lepszy? Te pytania zadaje sobie z pewnością wielu inwestorów. Zarówno te z poddaszem użytkowym, jak i te piętrowe mają swoje zalety i wady. Warto wiedzieć, czym różnią się oba typów domów, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojej rodziny.
Stelaże sanitarne - nie tylko w wersji standard
Wiszące miski ustępowe na stelażu są chętnie kupowane i montowane. Dzięki wielu rozwiązaniom, możemy zamontować przybory sanitarne w narożu pomieszczenia, wybrać wąski model do niedużej łazienki czy specjalny dla niepełnosprawnych.
Bloczki fundamentowe
Betonowe bloczki fundamentowe służą do wznoszenia fundamentów. Są powszechnie dostępne i eliminują wykonywanie deskowania. Są mocne, trwałe, wytrzymałe na ściskanie i mrozoodporne oraz mają niewielką nasiąkliwość.
Docieplenie dachu płaskiego
Sposób termomodernizacji dachu płaskiego musimy dopasować do technologii, w jakiej został wykonany. Zależnie od sytuacji możemy poprawić istniejący dach bądź całkowicie zmienić jego budowę, dostosowując go do naszych nowych potrzeb.
Wymiary cegły budowlanej
Cegła jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do wznoszenia ścian i stropów. Choć może to wydawać się dziwne, jej wymiary nie są wyznaczone w żadnej normie. Sprawdźmy więc, jaką długość, szerokość i wysokość mają dostępne na rynku cegły.
Sprawdzone sposoby na szybki remont – porady architekta [ZDJĘCIA]
Do wystroju naszych domów i mieszkań przykładamy szczególną uwagę. Staramy się urządzić je w zgodzie z panującymi w architekturze wnętrz trendami, a także sprawić, aby gotowa aranżacja odzwierciedlała nasz charakter. Łączymy różne kolory i faktury, wykorzystujemy pewne dodatki, które wspólnie tworzą nasz ukochany dom. Bywa, że z czasem niektóre elementy wystroju mogą nam się znudzić bądź wymagają odświeżenia. Pojawia się wtedy myśl o przeprowadzeniu remontu. Najczęściej jest to proces czasochłonny i stosunkowo drogi. Z łatwością możemy jednak odnowić design naszych mieszkań, bez konieczności generalnej rearanżacji wnętrz. Na jakich elementach należy się skoncentrować?
IV Śląska Konferencja RENOAKTYWATOR
02 kwietnia 2019 r. w Katowicach w auli konferencyjnej Hotelu Monopolodbędzie się IV Śląska Konferencja RENOAKTYWATOR.
Jakie paramenty wełny mineralnej są ważne?
Wełna mineralna ma nie tylko odpowiednie parametry izolacyjności cieplnej, ale również spełnia funkcję zabezpieczenia ogniowego oraz poprawia akustykę wnętrz.
Nowy numer magazynu "Ładny Dom"!
Zwróciliście uwagę na dom na okładce? Na tym zdjęciu zaskakuje skromnością i prostą formą,pięknie komponując się z zadbanym ogrodem. Zachęcam do przyjrzenia się mu bliżej, bo jest w nim więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Co jeszcze w najnowszym numerze?
Nowy numer magazynu "Ładny Dom"!
Konkurs z okazji 20-lecia magazyn "Ładny Dom" trwa! Zrób zdjęcie z okładką Ładnego Domu i wygraj materiał na pokrycie dachu z laminowanego gontu bitumicznego do 200 mkw.
Nowy numer magazynu "Ładny Dom"!
Z okazji 20-lecia magazyn "Ładny Dom" ogłasza KONKURS!Zrób zdjęcie z okładką Ładnego Domu i wygraj materiał na pokrycie dachu z laminowanego gontu bitumicznego do 200 mkw.
Nowy "Ładny Dom" już w sprzedaży!
Czerwcowy numer "Ładnego Domu" z dodatkiem, numerem specjalnym OKNA DRZWI BRAMY, podpowiadamy w nim: - o czym warto pomyśleć przed wyborem stolarki- z jakich materiałów i technologii skorzystać- jak wygląda poprawny montaż stolarki
Co zrobić z tym smogiem?
Bez wątpienia nie możemy się temu biernie przyglądać. Trzeba jak najszybciej wdrożyć działania antysmogowe, w przeciwnym razie czekają nas wielomilionowe kary pieniężne. I utrata zdrowia...
Nowy "Ładny Dom" już w sprzedaży!
Majowy numer "Ładnego Domu" z dodatkiem, numerem specjalnym DACHY, podpowiadamy w nim: - o czym warto pomyśleć przed wyborem dachu- jak wybrać odpowiedniego dekarza- z jakich materiałów i technologii skorzystać- jak wygląda poprawny montaż dachuA co czeka na Was w "Ładnym Domu" ? Przekonajcie się.
Remont piwnicy - najważniejsze rady
W starych domach piwnice są oczywistością, zwykle służą za podręczny magazyn i nie zastanawiamy się nad nimi. Dzieje się tak aż do chwili, gdy odkrywamy zawilgocone mury lub gdy zaczynamy marzyć o pokoju multimedialnym, salce fitness, lub barku. Zaglądamy do piwnicy, a tam - wilgoć, bałagan i brak światła słonecznego. W wielu sytuacjach ten stan trzeba zmienić. I warto to zrobić!
Nowy numer Ładnego Domu już w sprzedaży!
Od dziś w sprzedaży kwietniowy numer "Ładnego Domu". Jakie materiały redakcja przygotowała tym razem? Przekonajcie się.
Jakie materiały budowlane znajdą dziś uznanie klientów? Polscy producenci startują w prestiżowym rankingu
W decyzjach zakupowych dotyczących budowy domu liczą się testy, certyfikaty oraz doświadczenia i opinie dotychczasowych użytkowników, którzy tworzą pewnego rodzaju społeczność. Rankingi jako swego rodzaju przejaw "dowodu społecznego" dają tym grupom poczucie bezpieczeństwa w uzasadnieniu ich wyborów. Dotyczy to również marek materiałów budowlanych, które po raz kolejny zostaną ocenione przez bezpośrednich użytkowników i sklasyfikowane w formie rankingu.
W nowym numerze "Ładnego Domu": Termomodernizacja. Jak ją mądrze zaplanować?
Jeśli planujemy remont instalacji i wymianę starego kotła na nowy, sprawniejszy, bardziej oszczędny i ekologiczny, najpierw powinniśmy skontrolować, ile ciepła ucieka nam z domu przez źle ocieplone przegrody i nieszczelną stolarkę. Samą wymianę kotła należy zostawić na koniec.
Remont balkonu w 12 krokach
Remont balkonu choć nie jest bardzo skomplikowanym zajęciem, wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby uniknąć błędów i nie przysporzyć dodatkowych kosztów, należy jak najstaranniej wykonać wszystkie etapy pracy, by uzyskać oczekiwany efekt. Jak to zrobić? Oto, jak powinien przebiegać remont balkonu krok po kroku.
Sposoby na zimowe problemy w ogrodzie
Choć biały puch pokrywający ziemię wygląda ładnie, to doskonale wiemy, jakie obowiązki wiążą się z najzimniejszą porą roku. Zasypane podjazdy i dachy, zamarznięte rynny, oblodzone schody... Aby zima nie kojarzyła się tylko z kłopotami, trzeba zaopatrzyć się w urządzenia, które pozwolą im zapobiec.
Odkurzacz centralny - jak kupić?
Chociaż odkurzacz centralny można zamówić w internecie, korzystając z aktualnych promocji na gotowe zestawy, lepiej kupić go u przedstawiciela producenta lub autoryzowanego dystrybutora. Fachowcy po obejrzeniu planów domu dobiorą właściwe urządzenie oraz zaproponują odpowiedni układ przewodów i gniazd ssących.
Usunięcie ściany nośnej
Rozbiórka ściany nośnej oraz wykonanie podciągu wolno wykonywać wyłącznie na podstawie dokumentacji przygotowanej przez konstruktora budowlanego. Samodzielny dobór elementów konstrukcyjnych i prace prowadzone przez niedoświadczoną ekipę mogą skończyć się katastrofą budowlaną.