Budowa i remont
Nowy numer magazynu "Ładny Dom"!
Konkurs z okazji 20-lecia magazyn "Ładny Dom" trwa! Zrób zdjęcie z okładką Ładnego Domu i wygraj materiał na pokrycie dachu z laminowanego gontu bitumicznego do 200 mkw.
Nowy numer magazynu "Ładny Dom"!
Z okazji 20-lecia magazyn "Ładny Dom" ogłasza KONKURS!Zrób zdjęcie z okładką Ładnego Domu i wygraj materiał na pokrycie dachu z laminowanego gontu bitumicznego do 200 mkw.
Nowy "Ładny Dom" już w sprzedaży!
Czerwcowy numer "Ładnego Domu" z dodatkiem, numerem specjalnym OKNA DRZWI BRAMY, podpowiadamy w nim: - o czym warto pomyśleć przed wyborem stolarki- z jakich materiałów i technologii skorzystać- jak wygląda poprawny montaż stolarki
Co zrobić z tym smogiem?
Bez wątpienia nie możemy się temu biernie przyglądać. Trzeba jak najszybciej wdrożyć działania antysmogowe, w przeciwnym razie czekają nas wielomilionowe kary pieniężne. I utrata zdrowia...
Nowy "Ładny Dom" już w sprzedaży!
Majowy numer "Ładnego Domu" z dodatkiem, numerem specjalnym DACHY, podpowiadamy w nim: - o czym warto pomyśleć przed wyborem dachu- jak wybrać odpowiedniego dekarza- z jakich materiałów i technologii skorzystać- jak wygląda poprawny montaż dachuA co czeka na Was w "Ładnym Domu" ? Przekonajcie się.
Remont piwnicy - najważniejsze rady
W starych domach piwnice są oczywistością, zwykle służą za podręczny magazyn i nie zastanawiamy się nad nimi. Dzieje się tak aż do chwili, gdy odkrywamy zawilgocone mury lub gdy zaczynamy marzyć o pokoju multimedialnym, salce fitness, lub barku. Zaglądamy do piwnicy, a tam - wilgoć, bałagan i brak światła słonecznego. W wielu sytuacjach ten stan trzeba zmienić. I warto to zrobić!
Nowy numer Ładnego Domu już w sprzedaży!
Od dziś w sprzedaży kwietniowy numer "Ładnego Domu". Jakie materiały redakcja przygotowała tym razem? Przekonajcie się.
Jakie materiały budowlane znajdą dziś uznanie klientów? Polscy producenci startują w prestiżowym rankingu
W decyzjach zakupowych dotyczących budowy domu liczą się testy, certyfikaty oraz doświadczenia i opinie dotychczasowych użytkowników, którzy tworzą pewnego rodzaju społeczność. Rankingi jako swego rodzaju przejaw "dowodu społecznego" dają tym grupom poczucie bezpieczeństwa w uzasadnieniu ich wyborów. Dotyczy to również marek materiałów budowlanych, które po raz kolejny zostaną ocenione przez bezpośrednich użytkowników i sklasyfikowane w formie rankingu.
W nowym numerze "Ładnego Domu": Termomodernizacja. Jak ją mądrze zaplanować?
Jeśli planujemy remont instalacji i wymianę starego kotła na nowy, sprawniejszy, bardziej oszczędny i ekologiczny, najpierw powinniśmy skontrolować, ile ciepła ucieka nam z domu przez źle ocieplone przegrody i nieszczelną stolarkę. Samą wymianę kotła należy zostawić na koniec.
Remont balkonu w 12 krokach
Remont balkonu choć nie jest bardzo skomplikowanym zajęciem, wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby uniknąć błędów i nie przysporzyć dodatkowych kosztów, należy jak najstaranniej wykonać wszystkie etapy pracy, by uzyskać oczekiwany efekt. Jak to zrobić? Oto, jak powinien przebiegać remont balkonu krok po kroku.
Sposoby na zimowe problemy w ogrodzie
Choć biały puch pokrywający ziemię wygląda ładnie, to doskonale wiemy, jakie obowiązki wiążą się z najzimniejszą porą roku. Zasypane podjazdy i dachy, zamarznięte rynny, oblodzone schody... Aby zima nie kojarzyła się tylko z kłopotami, trzeba zaopatrzyć się w urządzenia, które pozwolą im zapobiec.
Usunięcie ściany nośnej
Rozbiórka ściany nośnej oraz wykonanie podciągu wolno wykonywać wyłącznie na podstawie dokumentacji przygotowanej przez konstruktora budowlanego. Samodzielny dobór elementów konstrukcyjnych i prace prowadzone przez niedoświadczoną ekipę mogą skończyć się katastrofą budowlaną.
Nowy numer miesięcznika "Ładny Dom" już w kioskach
Od kilku lat utarło się, że numer marcowy - który kończymy przygotowywać w styczniu - jest dla nas pierwszym, otwierającym nowy sezon budowlany. Tak jest też i w tym roku. Dlatego tradycyjne pojawiają się w nim podsumowania i prognozy.
Dom z widokiem na antresolę
Domy z antresolą mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. "Rozważni" uważają, że taki dom oznacza wyższe koszty budowy, tj. sporą kubaturę przy mniejszej powierzchni użytkowej (rezygnujemy z części stropu oddzielającego kondygnacje), trudności z ogrzaniem, oświetleniem czy rozchodzeniem się dźwięków w otwartej przestrzeni. "Romantyczni" z kolei doceniają efektowne rozwiązania przestrzenne, integracyjny charakter, nieprzeciętne walory reprezentacyjne itp.
Międzynarodowe Targi BUDMA 2018 ponownie w Poznaniu. Co pojawi się w programie?
Już po raz 27 w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018. Wydarzenie rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 2 lutego 2018 roku. W tym roku Targi będą oscylować wokół czterech salonów tematycznych oraz wielu interesujących wydarzeń dodatkowych. Szczegółowy program Targów przedstawiamy poniżej.
Remont balkonu - jak naprawić uszkodzenia?
Sposoby zabezpieczenia betonu przed korozją zmieniły się przez ostatnie lata dosyć znacznie. O ile jeszcze niedawno większość inwestorów uważała, że wyłożenie powierzchni balkonu płytkami ceramicznymi jest wystarczającą ochroną, to dzisiaj coraz częściej sięgają oni po zaawansowane technologie chemii budowlanej.
Energooszczędny dom w stylu szwajcarskim
Jeszcze niedawno budynki energooszczędne były traktowane jak eksperyment, Mało kto myślał o budowaniu domu - choćby i tańszego w eksploatacji - ale innego niż dyktuje tradycja. Dziś zainteresowanie takimi domami jest coraz większe i będzie rosło. I dobrze.
Nowy numer miesięcznika "Ładny Dom" już w sprzedaży
Co znajdziemy w najnowszym numerze Ładnego Domu"?
Ustawa o kredycie hipotecznym. Co zawiera?
22 lipca br. została opublikowana i weszła w życie ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Uregulowała ona zasady udzielania kredytów mieszkaniowych, począwszy od ich reklamy, a skończywszy na możliwości restrukturyzacji zadłużenia.
Świąteczna oferta prenumeraty!
Jeżeli szukasz niestandardowego pomysłu na świąteczny prezent - świetnie trafiłeś. Właśnie ruszyliśmy z promocją na roczną ofertę prenumeraty magazynu "ŁadnyDom".
Nowy numer miesięcznika "Ładny Dom" już w sprzedaży!
W tym miesiącu naszą uwagę skupił problem smogu. O szkodliwości tego zjawiska możemy dowiedzieć się z radia, telewizji czy internetu, które alarmują mieszkańców i ostrzegają ich przed opuszczaniem domów, kiedy jego poziom przekroczy (czasem nawet kilkakrotnie!) dopuszczalny poziom. W tym roku wyraźnie widać, że w akcję popularyzowania wiedzy o powodach powstawania smogu i sposobach na walkę z nim angażują się także producenci materiałów budowlanych. I bardzo dobrze, gdyż taka edukacja społeczeństwa jest potrzebna.
Październikowy "Ładny dom" już w kioskach
Według serwisu oferteo.pl z reguły nie budujemy domów o powierzchni większej niż 200 m2. Najpopularniejszy metraż to 150-200 m2 - na taki dom zdecydował się co czwarty ankietowany przez serwis. Niewiele mniej osób wybrało powierzchnię między 125 a 150 m2 lub między 101 a 125 m2. Domy większe niż 200 m2 stanowią tylko 11%.
Nadbudowa domu - cz. 7: skuteczna wentylacja
Stworzenie w domu nowej kondygnacji wymaga rozbudowania istniejącego systemu wentylacji przez przedłużenie kanałów wentylacyjnych i dobudowanie nowych.
Nadbudowa domu - cz. 6: system ogrzewania oraz instalacja wodna i kanalizacyjna
Przebudowa dachu oznacza zwiększenie kubatury domu, a zatem zwiększenie zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania.
Nadbudowa domu - cz. 5: konstrukcja dachu
Dach możemy przebudować na trzy sposoby. Pierwszy polega na podniesieniu istniejącej więźby dachowej poprzez podmurowanie ścian kolankowych, drugi - na zmianie więźby dachowej (zależy to od jej stanu technicznego i możliwości "wyniesienia" dachu), a trzeci - na zamianie dachu płaskiego na stromy.
Nowy numer miesięcznika "Ładny Dom" już w sprzedaży
Kiedy oddajemy ten numer do druku, zapewne wielu z Państwa rozmyślanie o pracy (czytaj: budowie domu) może wydawać się czymś mało stosownym. Ale zachęcam do zainteresowania się tym tematem właśnie teraz, bo gdy budowa dochodzi do etapu montażu okien, robi się zbyt gorąco, by na chłodno ocenić jego jakość.
Nadbudowa domu - cz. 4: ściany zewnętrzne
Nadbudowując dom i przebudowując dach trzeba nadmurować ściany kolankowe i szczytowe. Jak wybierać odpowiednie materiały? O czym należy pamiętać podczas prac?
Projekt poddasza - na co zwrócić uwagę?
Choć dziś parterowe domy z mieszkalnym poddaszem wydają się nam niemal oczywistością, to nie zawsze tak było. Jeszcze sto lat temu poddasza służyły raczej jako miejsce do magazynowania; było na nich ciemno, nisko i mało przytulnie. Niestety w wielu współczesnych domach te same elementy występują nadal... chyba że trafi się naprawdę dobry projekt.
Nadbudowa domu - cz. 2: projekt budowlany
Tak jak każdą przebudowę i rozbudowę, wszelkie prace dotyczące zmiany dachu powinno poprzedzić szczegółowe sprawdzenie konstrukcji domu.
Nowy numer miesięcznika "Ładny Dom" już w sprzedaży
Sierpniowy numer miesięcznika "Ładny Dom" trafił właśnie do sprzedaży. Co znajdziemy w magazynie?