Wentylacja i klimatyzacja

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Dlaczego warto mieć wentylację mechaniczną

  Wykonanie wentylacji mechanicznej kosztuje drożej niż grawitacyjnej, ale mamy zapewnioną równomierną wymianę powietrza przez cały rok. Ponadto dzięki odzyskowi ciepła z usuwanego powietrza, zmniejszymy koszty ogrzewania domu.

 • Rekuperator

  Co to jest rekuperator

  Rekuperator jest centralą wentylacyjną z wywiewnikiem ciepła, w którym ogrzane powietrze usuwane z domu oddaje ciepło powietrzu chłodnemu, czerpanemu z zewnątrz.

 • Minimum wentylacji garażu to dwie kratki wentylacji grawitacyjnej na przeciwległych ścianach: jedna pod stropem, druga przy podłodze

  Wentylacja w garażu

  Wentylacja będzie działała, jeśli zachodzi ciągła i w odpowiedniej ilości wymiana powietrza zużytego na świeże z zewnątrz.

 • Centrala rekuperacyjna Danfoss Air

  Dlaczego warto stosować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  W dzisiejszych czasach inwestorzy często poza energooszczędnością budynków cenią sobie komfort mieszkania. Biorąc pod uwagę coraz to szczelniejsze konstrukcje, komfort ten, wynikający z tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej staje pod dużym znakiem zapytania. Okazuje się, że aby nowoczesny budynek ?oddychał? należy go wyposażyć w odpowiedni system wentylacji mechanicznej.

 • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

  Przy samodzielnym montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła trudno ustrzec się błędów. Dlatego lepiej zlecić to sprawdzonej firmie, która sama zajmie się całością prac od projektu aż po wykonanie i wyregulowanie wentylacji.

 • Wentylacja mechaniczna - fakty i mity

  Czy wymuszona mechanicznie wentylacja to rozwiązanie, które na dobre powinno zagościć w naszych domach? Słyszy się na ten temat różne opinie, ale tylko niektóre z nich są prawdziwe.

 • Jednostka wewnętrzna klimatyzatora - ścienna i sufitowa

  Klimatyzacja - wady i zalety

  Klimatyzacja wielkimi krokami wchodzi w nasze życie, w samochodach i biurach stała się już prawie standardem i powoli zaczyna wkraczać także do naszych mieszkań.

 • VX-03

  Sterowanie klimatyzatorem

  Rodzaje sterowania klimatyzatorem - manualne i elektroniczne

 • czerpnia ścienna,wentylacja

  Wentylacja - Encyklopedia budowlana

  Dla zdrowia i życia mieszkańców domu jest równie ważna jak solidna konstrukcja, bezpieczne instalacje i nietoksyczne wykończenie.

 • Skraplająca się na szybach para wodna to pierwszy objaw kłopotów z wentylacją

  Co zrobić, by szyby się nie rosiły

  Wilgoć zbierająca się na wewnętrznej stronie szyb to bolączka wielu posiadaczy mieszkań i domów. Czy wycieranie skroplonej wody, albo otwieranie okien wystarczy, żeby pozbyć się problemu?

 • gab1784_in3A_ 0001

  Wentylacja grawitacyjna - fakty i mity

  Instalacja wentylacyjna jest często traktowana po macoszemu. Braku świeżego powietrza, w przeciwieństwie do prądu czy wody, nie widać, ale jego skutki są odczuwalne i widoczne. Jednak mało kto kojarzy je z niesprawną wentylacją.

 • pomiar ciągu w przewodzie wentylacyjnym
 • wentylacja mechaniczna, rekuperacja
 • Kanały wentylacji mechanicznej zabudowane są płytami gipsowo-kartonowymi

  Wentylacja mechaniczna - blaski i cienie rekuperacji

  Wentylacja mechaniczna to nie tylko komfort, zdrowie oraz oszczędność energii. To także w domu mniej kurzu i zewnętrznego hałasu.

 • 02.04.2004 PRZYTOCZNA PLESN GRZYB ZLA WENTYLACJA FOT. KAROLINA SIKORSKA / AGENCJA GAZETA dla czasopisma " Ladny Dom " PUBLIKACJA LADNY DOM NR 4 (78) - 4.2005

  Na forum: Pleśń w domu

  Przy sprawnej wentylacji wilgotność powietrza wynosi 30-65%. Jeśli wzrośnie powyżej 70%, powstają warunki sprzyjające zagrzybieniu ścian. Jak temu zaradzić?

 • 25.02.2004 RADZYMIN DOM BUDOWA INSTALACJA GRZEWCZA KOMIN FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA LADNY DOM NR 5 (67) - 5.2004

  Z forum: Ratunku - nieszczelny komin!

  Jak go naprawić i czym grozi zaniedbanie komina

 • Wentylacja - system z nawiewnikami i wentylatorem wyciągowym

  Gdy nie stać nas na rekuperator, a chcemy mieć lepszą wentylację, wybierzmy system z nawiewnikami i wentylatorem wyciągowym. Całość może nas kosztować mniej niż murowanie przewodów wentylacji grawitacyjnej.

 • Kanał wentylacyjny z dala od drzwi. Taka lokalizacja gwarantuje dobrą wymianę powietrza w całym pomieszczeniu.

  Dom dobrze wentylowany

  Zawilgocone i zagrzybione ściany, zaparowane okna, odpadające tapety, grzyb i pleśń na ścianach, zaduch, złe samopoczucie i ogólne rozdrażnienie spowodowane nadmiarem dwutlenku węgla i brakiem tlenu w otaczającym nas powietrzu, nadwrażliwość alergiczna - to skutki braku właściwej wentylacji mieszkań

 • Klimatyzatory - w sypialni czy salonie?

  Najlepiej, gdy możemy założyć klimatyzację w całym domu. Co jednak wybrać, gdy nie możemy iść na całość: sypialnię czy salon?

 • Klimatyzacja uchodzi za symbol luksusu. Tymczasem można ją mieć za całkiem nieduże pieniądze.

  Klimatyzacja - co wpływa na cenę

  Klimatyzacja uchodzi za symbol luksusu. Tymczasem można ją mieć za całkiem nieduże pieniądze.

 • Współczesne kominki są pełnowartościowymi źródłami ciepła, dlatego coraz częściej używa się ich do ozdoby jak i do ogrzewania domu.

  Ogrzewanie kominkowe z wentylacją

  Wbrew wielu opiniom, można połączyć w jeden system wentylację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła oraz rozprowadzanie ciepłego powietrza z kominka.

 • 13.11.2003 MIEDZESZYN WENTYLACJA W DOMU KUCHNIA LAZIENKA POKOJ Z KOMINKIEM KRATKI WENTYLACYJNE KOMINEK PIEC

  Najczęściej popełniane błędy w instalacjach wentylacji naturalnej

  Przepisy mówią, że w każdym pokoju ze szczelnymi oknami powinien być nawiewnik.

 • Wentylatory mogą być instalowane bezpośrednio w pomieszczeniu na wejściu do kanału (PUNTO FILO)

  Wentylatory domowe

  Wentylatory, nazywane powszechnie łazienkowymi, stosuje się głównie w domach i mieszkaniach z wentylacją grawitacyjną. Służą one do poprawiania ciągu w kanałach wentylacyjnych albo do usuwania powietrza z takich pomieszczeń, które w ogóle nie są podłączone do kanału wentylacyjnego.

 • 2654408 https bi
 • Wentylacja z odzyskiem ciepła: świeże powietrze bez strat ciepła

  W dobrze ocieplonym, szczelnym domu kwestia właściwej wentylacji jest podstawowym warunkiem zdrowia mieszkańców. Najlepsza jest oczywiście mechaniczna wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła, czyli z rekuperatorem.

 • Miejsce na rekuperator

  Centralę wentylacyjną, zwaną popularnie rekuperatorem, można zainstalować praktycznie w całym domu, nawet w miejscach zupełnie zaskakujących.

 • Rekuperator - centrala wentylacyjna

  Rekuperatory, czyli centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła, to najważniejsze urządzenia systemów wentylacji nawiewno-wywiewnej, w których zarówno napływ świeżego powietrza, jak i usuwanie zużytego odbywa się w sposób wymuszony i kontrolowany.

 • Chłodzenie - mają ją wszystkie klimatyzatory.
 • Klimatyzatory

  Klimatyzatory to urządzenia, które zazwyczaj montuje się w domach i mieszkaniach z wentylacją grawitacyjną i mechaniczną wywiewną. Tam, gdzie właściciele wybrali wentylację nawiewno-wywiewną, stosuje się je rzadziej, przede wszystkim dlatego, że taki system wentylacji można wyposażyć w element schładzający powietrze - nazywany popularnie wymiennikiem gruntowym.

 • DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI

  Jak dobrze wentylować kanalizację w domu

  Nie wszyscy wiedzą, że kanalizacja musi być napowietrzana. Bez tego możemy mieć dom pełen nieprzyjemnych zapachów i zatykające się przybory sanitarne.