Fakro

 • łazienka, poddasze, łazienka na poddaszu

  Łazienka na poddaszu: aranżacje i porady architektoniczne

  W projekcie domu lub przy adaptacji poddasza warto uwzględnić łazienkę. To praktyczne rozwiązanie, a w dodatku daje duże pole do popisu przy aranżacji wnętrza. Łazienkę na poddaszu trzeba jednak mądrze zaprojektować, żeby dobrze wykorzystać przestrzeń pod skosami.

 • okna dachowe, okna połaciowe

  Wymiana okien dachowych: ile to kosztuje

  Czasem, nawet w niezbyt starym dachu trzeba zamontować na nowo okna. Na konkretnym przykładzie sprawdziliśmy, ile może kosztować ich wymiana i jakie prace przy tej okazji trzeba wykonać. Poprosiliśmy firmy o to, by przedstawiły nam swoje propozycje.

 • rolety zewnętrzne, dom jednorodzinny

  Osłony okienne: rolety zewnętrzne, żaluzje, markizy

  Aby latem wnętrze nie nagrzewało się nadmiernie przez okna, w słoneczne dni powinniśmy je zasłaniać. Najskuteczniejsze pod tym względem są osłony zewnętrzne - rolety, żaluzje, markizy, okiennice. Wybór zależy jedynie od zasobności naszego portfela.

 • Okna dachowe

  Izolacje i montaż okien dachowych

  Każde okno dachowe po zamontowaniu jest integralną częścią dachu. Najczęściej popełnianych błędów podczas jego osadzania pozwoli uniknąć zastosowanie systemowych akcesoriów montażowych. Niektóre z nich są w komplecie z oknem, inne trzeba dokupić.

 • Remont dachu stromego

  Remont dachu stromego: konstrukcja, ocieplenie, pokrycie i okna dachowe

  Rzadko się zdarza, aby w starych domach dach był w idealnym stanie. Prace remontowe i adaptacyjne trzeba więc zacząć od sprawdzenia kondycji więźby i pokrycia.

 • sterowanie oknem

  Okna dachowe i duże przeszklenia: automatyczne sterowanie i alarm

  Automatyczne sterowanie wyposażeniem domu staje się coraz popularniejsze, a technologie inteligentnego domu - coraz bardziej dostępne. W automatykę mogą być też wyposażone okna, to rozwiązanie szczególnie praktyczne w oknach dachowych i przy bardzo dużych przeszkleniach.

 • okna dachowe, okna połaciowe, nawiewniki

  Dobre okna dachowe: zakupy z ekspertem

  Wybór materiałów do budowy domu wcale nie jest łatwy. Kierujemy się nie tylko ceną, lecz także ich właściwościami, o których chcemy dowiedzieć się jak najwięcej. O odpowiedzi na pytania inwestorów dotyczące okien dachowych prosimy ekspertów.

 • rozbudowa domu, więźba dachowa

  Rozbudowa domu: dodatkowa kondygnacja na trzy sposoby

  Rozbudowa domu w poziomie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, nie zawsze jest też możliwa - np. ze względów formalnych. W takiej sytuacji warto rozważyć dodanie do powierzchni użytkowej dodatkowej kondygnacji.

 • okna połaciowe

  Okna dachowe w domu energooszczędnym: prawidłowy montaż

  Nawet okno o najwspanialszych parametrach termoizolacyjnych, gdy zostanie zamontowane nieprawidłowo i niedokładnie, będzie w efekcie najsłabszym punktem domu pod względem izolacyjności termicznej. Aby więc w pełni wykorzystać bardzo dobre parametry okien dachowych, ich montaż trzeba powierzyć specjalistom.

 • Okno dachowe

  Zawilgocona membrana dachowa wokół okna

  Pytanie użytkownika: "Witam serdecznie, mam problem dotyczący membramy przy oknach. Chciałabym ocieplić ścianę przy oknach połaciowych, ale podczas śniegu membrama robi się mokra, nie przecieka, ale są na niej plamy. Co mam zrobić?"

 • Czy w domach pasywnych można stosować okna dachowe?

  Czy w domach pasywnych można stosować okna dachowe?

 • okna dachowe fakro

  Dostawienie dodatkowych okien dachowych na poddaszu użytkowym

  Na pytanie użytkownika odpowiada ekspert Janusz Komurkiewicz z firmy Fakro

 • Montaż grzejników pod oknem dachowym

  Na pytanie użytkownika odpowiada ekspert Janusz Komurkiewicz z firmy Fakro

 • Okno FDY-V Duet proSky, z dwoma skrzydłami w jednej ościeżnicy: górne ma podwyższoną oś obrotu, dolne jest nieotwierane i wyposażone w szybę laminowaną

  Okna dachowe - kilka mniejszych czy jedno duże?

  Na pytanie użytkownika odpowiada ekspert Janusz Komurkiewicz z firmy Fakro

 • dach płaski

  Okna dachowe w zielonym dachu

  Na pytanie użytkownika odpowiada ekspert Janusz Komurkiewicz z firmy Fakro