Remont domu

 • schody betonowe

  Schody betonowe do remontu

  Schody żelbetowe mają opinię trwalszych niż drewniane. Zasłużoną, ale trzeba pamiętać, że raczej dotyczy ona samej konstrukcji, niż ich wykończenia. Czasem jednak trzeba naprawić również powierzchnię samego betonu, jego odpryśnięcia lub pęknięcia.

 • gruntowanie

  Drobne naprawy: naprawa pęknieć w betonie

  Po zimie zauważyłem pęknięcia na betonowych schodach na zewnątrz domu i na podmurówce ogrodzenia. Jak najszybciej można je naprawić, bo chciałbym latem ułożyć na nich okładzinę? Paweł R., Warszawa

 • <SAMSUNG DIGITAL CAMERA>

  Remont starej podłogi z cegieł

  W starych domach spotyka się jeszcze podłogi ułożone z cegły pełnej bezpośrednio na gruncie, zwłaszcza tam, gdzie podłoże jest piaszczyste, a poziom wód gruntowych niski.

 • Ocieplenie dachu - by można było ułożyć izolację termiczną, konieczne było zdjęcie drewnianych desek obudowy

  Remont ocieplenia dachu

  Nasz czytelnik płacił horrendalnie wysokie rachunki za ogrzewanie domu. Uznał, że najbardziej prawdopodobnym sprawcą tego jest dach. I nie pomylił się.

 • Żółtobrązowa plama w narożu przy suficie jest skutkiem awarii instalacji wodnej

  Likwidacja plam i zacieków na ścianach i sufitach

  Plamy i zacieki na ścianach i sufitach czasem trudno jest ukryć pod wieloma warstwami zwykłych farb. A nawet jeśli to się uda, to wcześniej czy później znów się pojawią. Dlatego warto sięgnąć po specjalne farby izolujące.

 • Preparat Zacieki-Plamy, producent Śnieżka

  Test preparatów do likwidacji plam i zacieków

  Spośród dostępnych na rynku preparatów do zamalowywania plam i zacieków wybraliśmy cztery i poprosiliśmy kilku właścicieli domów o ich wypróbowanie. Jedynym warunkiem było postępowanie zgodnie z instrukcją producentów.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Brudne zacieki pod balkonem

  Elewacja mojego domu była malowana kilka lat temu i generalnie nie wymaga odnowienia, ale pod balkonem szybko pojawiły się czarne smugi brudu - co jest ich przyczyną

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Remont balkonu - krok po kroku

  Jeśli podłoga na balkonie jest w złym stanie - płytki są popękane, odspajają się od podłoża - uszkodzeniu uległa najprawdopodobniej warstwa mocująca. W takiej sytuacji konieczny będzie remont całej nawierzchni.

 • Okna

  Podwyższanie standardu istniejących okien

  Przymierzam się do wymiany dziesięcioletnich, plastikowych okien na takie o zwiększonej odporności antywyważeniowej. Ponieważ jednak wiąże się to ze sporymi wydatkami, czy na razie nie dałoby się "podrasować" tych, które mam? Janusz K., Inowrocław

 • Odbarwiony fragment parkietu

  Odbarwiony parkiet

  Podczas spoinowania płytek ceramicznych, glazurnicy mogą zabrudzić zaprawą sąsiadujący z nimi fragment dębowego parkietu. W takie sytuacji ponowne cyklinowanie parkietu raczej nie będzie możliwe, ponieważ klepki są dopasowane do poziomu płytek i nie da się ich bardziej wyszlifować. Co zrobić?

 • Blaszany parapet zniekształcony przez wysoką temperaturę

  Pogięte parapety z blachy

  Przy okazji wymiany okien i ocieplania domu zamontowaliśmy nowe blaszane parapety zewnętrzne, wykonane na zamówienie. Podczas letnich upałów bardzo się powyginały. Dlaczego? Czy da się je wyprostować?

 • Wymiana okien

  Wymiana okien

  Wymiana starych okien na nowe ma poprawić komfort mieszkania w domu i zmniejszyć koszty ogrzewania. Tak będzie jednak jedynie wtedy, gdy wszystkie prace zostaną wykonane poprawnie.

 • 12.09.2007 WARSZAWA - CZTERY KATY - USUWANIE DZIURY W SCIANIE CZTERY KATY FOT. ALBERT ZAWADA / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 11 (193) - 11 2007

  Jak naprawić wgniecenie w płycie gipsowo-kartonowej

  Podczas remontu uszkodziłem młotkiem ścianę z płyt gipsowo-kartonowych. Powstało dość spore wgniecenie, w jednym bardzo widocznym miejscu. Co z tym można zrobić? Piotr R., Żelków

 • 17.12.2002 WARSZAWA - OSNIEZONE SCHODY FOT. JERZY GUMOWSKI / AGENCJA GAZETA

  Naprawa schodów do domu

  Co zrobić, gdy po mroźnej zimie kilka stopni ma odłupane krawędzie, a balustrada zaczyna się ruszać.

 • Zdarzenie

  Modernizacja stropodachu

  Początek lat dziewięćdziesiątych, duże miasto środkowej Polski. Dom-sześcian, jakich wiele. Stoi w jednym rzędzie z podobnymi, wzdłuż podmiejskiej, niewielkiej ulicy.