Prezentacje domów - projekty, realizacje
Pojedynek architektów: dom z kamieniem na elewacjach [część 2]
Tym razem nasi czytelnicy poprosili o dom z kamieniem na elewacjach. Nie pojawiła się poza tym żadna sugestia dotycząca dachu piętrowej formy budynku...
Pojedynek architektów: dom z kamieniem na elewacjach [część 1]
Tym razem nasi czytelnicy poprosili o dom z kamieniem na elewacjach. Nie pojawiła się poza tym żadna sugestia dotycząca dachu piętrowej formy budynku...
Pojedynek architektów: dom z efektownym wejściem [część 1]
Dla właścicieli tej posesji, wizytówką domu jest wejście. Bardzo zależało im, by było wyraziste i eleganckie — takie, które zapraszając gości do wnętrza, od razu sygnalizuje, czego się mogą spodziewać.
Przebudowa domu w lesie
Dzięki współpracy właścicieli z architektami, stary, ale zachowany w dobrym stanie technicznym dom w lesie, zyskał nowy wygląd i przestronne, funkcjonalne wnętrza. Największym wyzwaniem dla projektantów było poradzenie sobie z południowym wjazdem na posesję.
Nowoczesny dom w stylu starej hacjendy
Choć budynek powstał niedawno, zgodnie z wymogami współczesnej sztuki budowlanej, i jest wyposażony w nowoczesne instalacje, wygląda tak, jakby został wzniesiony wiele lat temu. I to raczej nie w Polsce, ale gdzieś na hiszpańskiej prowincji.
Pojedynek architektów: sielski dom wśród pól [część 2]
Czy dom przeznaczony na wieś musi wyglądać jak stara zagroda albo wiejska chata? Chyba niekoniecznie. Choć dobrze jest, gdy szanuje kontekst, a więc nie przytłacza otaczającego krajobrazu i dawnej architektury regionalnej.
Pojedynek architektów: rezydencja w dobrym stylu [część 2]
Dom jednorodzinny jest przede wszystkim siedzibą rodziny i ma służyć do codziennego, wygodnego życia. Czasem jednak powierza mu się jeszcze inne zadania. Może być na przykład ważnym elementem reprezentacyjnym. Wtedy, oprócz pełnienia funkcji bezpiecznego gniazdka, musi stać się efektowną rezydencją.
Pojedynek architektów: rezydencja w dobrym stylu [część 1]
Dom jednorodzinny jest przede wszystkim siedzibą rodziny i ma służyć do codziennego, wygodnego życia. Czasem jednak powierza mu się jeszcze inne zadania. Może być na przykład ważnym elementem reprezentacyjnym. Wtedy, oprócz pełnienia funkcji bezpiecznego gniazdka, musi stać się efektowną rezydencją.
Pojedynek architektów: z ogrodem zimowym [część 1]
Im zimniej i bardziej mokro na zewnątrz, tym częściej zaczynamy myśleć o tym, jak dobrze by było mieć w domu coś w rodzaju zapasowego ogródka pod dachem...
Pojedynek architektów: dom dla licznej rodziny [część 2]
Choć jak wszyscy dobrze wiemy, polskie rodziny liczebnie maleją i zwykle dziś składają się z trzech, góra czterech osób mieszkających pod jednym dachem, to jednak nadal są tacy, którzy marzą co najmniej o trójce, a może nawet i czwórce dzieci... Komfortowy dom dla licznej rodziny to taki, w którym dla każdego znajdzie się wygodne miejsce do odpoczynku, pracy, wspólnych rozmów i goszczenia znajomych. W tym miesiącu nasi eksperci postanowili pomóc w wyborze projektu właśnie takim rodzinom.
Pojedynek architektów: dom dla licznej rodziny [część 1]
Komfortowy dom dla licznej rodziny to taki, w którym dla każdego znajdzie się wygodne miejsce do odpoczynku, pracy, wspólnych rozmów i goszczenia znajomych. Nasi eksperci postanowili pomóc w wyborze projektu właśnie takim rodzinom.
Pojedynek architektów. Projekt domu z dodatkowym pokojem [część 1]
Zwykle, planując budowę własnego domu, z rozsądku staramy się nie być rozrzutni w planowaniu pomieszczeń, by metraż budynku nie odbił się na kosztach budowy. Jednak czasem warto popatrzeć perspektywicznie i zapewnić "rezerwową" powierzchnię - dobrze jest mieć pokój do pracy, dla gościa czy opiekunki albo kuzynki, która przyjechała na studia do naszego miasta.
Projekty domów. Poddasze do późniejszej adaptacji
Możliwość adaptacji poddasza w domu jednorodzinnym to bardzo praktyczne rozwiązanie – poprzez zagospodarowanie przestrzeni na strychu można niskim kosztem powiększyć dom, bez konieczności jego rozbudowy. Jakie prace warto wykonać od razu, a jakie zostawić na później, gdy już przystąpimy do adaptacji?
Projekty domów: dom pod jarem
To wyjątkowe miejsce - piękna działka z jarem, zarośniętym liściastymi drzewami. Projekt domu też musiał być wyjątkowy.
Pojedynek architektów. Projekt domu z dodatkowym pokojem [część 2]
Wzbierając projekt warto pomyśleć o dodatkowej przestrzeni i pozornie nadmiarowym pokoju. Jeśli w tej chwili najbardziej zależy nam na ograniczeniu kosztów, dobrym rozwiązaniem może być dom z poddaszem, które można zaadaptować w późniejszym etapie, kiedy będzie to przydatne.
Pojedynek architektów: dom, który nigdy nie będzie za duży [cz. 1]
Dom planuje się zwykle z myślą, że wychowają się w nim nie tylko dzieci, ale i wnuki. Jest jednak wiele dużych, rodzinnych domów, których właściciele na starość zostali sami i część budynku jest nieużywana. Niestety, nadal trzeba ją ogrzewać. Dlatego, gdy nie jesteśmy pewni, czy pod naszym dachem zawsze będzie tłoczno, warto przewidzieć możliwość wyłączenia części obiektu z eksploatacji. O pomoc w znalezieniu projektu takiego domu poprosili nas Monika i Marcin, rodzice dwuletniego Jasia.
Pojedynek architektów: dom, który nigdy nie będzie za duży [część 2]
Szukamy projektu domu dla rodziców z małym dzieckiem, którzy, choć myślą perspektywicznie, chcą mieć możliwość wyłączenia części budynku z użytkowania.
Pojedynek architektów: projekt domu z wygodnym tarasem [część 1]
Wiosna to czas, gdy zmęczeni po zimie, najlepiej potrafimy docenić zalety dobrego powiązania domu z zielonym otoczeniem. Tym razem eksperci ?Ładnego Domu? wybierają projekt dla Ani i Tomka oraz ich dwóch synów - Mateusza i Jakuba. Inwestorzy marzą o domu otwartym na otaczającą go naturę.
Pojedynek architektów: projekt domu z tarasem [część 2]
Dom z tarasem idealnie integruje wnętrze domu z otoczeniem. Tym razem architekci szukają idealnego rozwiązania dla czteroosobowej rodziny spragnionej kontaktu z naturą.
Pojedynek architektów: projekt domu dla nowoczesnej tradycjonalistki, część 2.
HomeKoncept-02 to projekt domu z dobrze zaplanowanymi, funkcjonalnymi wnętrzami i nowoczesnymi, stonowanymi elewacjami.
Projekty domów tanich w budowie i eksploatacji [przegląd i głosowanie]
Ile kosztuje budowa domu, co trzeba wziąć pod uwagę tworząc kosztorys? Przede wszystkim trzeba rozsądnie wybrać projekt. Prezentujemy wybrane gotowe projekty domów - niezbyt dużych, niedrogich w budowie i ekonomicznych w eksploatacji. Koszt netto budowy każdego z nich - bez wykończenia, stan surowy zamknięty - nie przekracza 200 tysięcy złotych.
Projekty domów: sielski dom z dala od miasta
Dzięki podcieniom wnękowym wokół głównego wejścia oraz przy ogrodowym tarasie, ten dom "zrasta się" z miejscem, w którym stoi. Zachęca to do zajęć na powietrzu i korzystania z ogrodu. Czy nie o tym marzą mieszczuchy zdecydowane opuścić miasto? Prezentujemy wymarzony dom dla wielbicieli wsi i sielskich klimatów.
Projekty domów: piętrowy dom z płaskim dachem
Projekt E-138 pracowni E-Domy.pl powinien znaleźć zwolenników wśród osób, które szukają współczesnego, powściągliwego w wyglądzie zewnętrznym domu. Przewidywany koszt budowy stanu surowego zamkniętego domu - 228 100 zł.
Projekty domów: Forrest House - dom na długą działkę
Dom ukryty w parkowej scenerii starej dzielnicy Wrocławia. Niewymuszona elegancja i ponadczasowa architektura wyeksponowana na tle stuletnich drzew, korespondują z historyczną zabudową i urbanistyką sąsiedztwa.
Dom na działkę z ładnym widokiem
Miejsce, w którym ma stanąć dom, powinno mieć decydujący wpływ na jego architekturę. Tak stało się właśnie tutaj, gdzie atrakcyjna, ale stonowana bryła budynku otwiera się na otaczającą przyrodę.
Dom na dzisiaj i jutro
Pod pewnym względem ślimaki mają lepiej - ich dom rośnie razem z nimi. Ludziom pozostaje trafnie przewidzieć przyszłość i od razu wznieść dom ?z zapasem? albo... znaleźć projekt z możliwością późniejszej rozbudowy.
Nowoczesny dom energooszczędny
Projekt tego domu jest jeszcze jednym dowodem na to, że mieszkamy we wspólnej Europie. Stworzyli go polscy architekci dla niemieckiego inwestora, który zawodowo od dwóch dziesięcioleci związany jest z Polską.
Dom z tarasem na dachu
Innowacyjne, nowoczesne koncepcje domów jednorodzinnych stają się coraz popularniejsze. Na szczególną uwagę zasługuje projekt pracowni 81.WAW.PL. Na pierwszy rzut oka urzeka niebanalną formą, uzyskaną dzięki przesunięciu i załamaniu trzech brył. Dzięki wysunięciu bryły, tworzącej trzecią kondygnację, dom zyskał imponujący taras na dachu. A to nie koniec niespodzianek. Wewnątrz budynku architekci zaplanowali także prywatną windę.
Dom-bliźniak dla tych, co nie lubią bliźniaków
Domy bliźniaki kojarzą się przede wszystkim z dwiema identycznymi bryłami połączonymi jedną ścianą. Jednak inwestycja z warszawskiego Wilanowa udowadnia, że wcale nie musi tak być.
Dom w sąsiedztwie leśnego parku
W otulinie Lasu Kabackiego, sprzyjającego wypoczynkowi i rekreacji, powstaje osiedle domów jednorodzinnych budowane przez grupę znajomych. Domy wyróżniają się prostą bryłą z dwuspadowym dachem oraz dużymi przeszkleniami.