Prezentacje domów - projekty, realizacje

  • projekt domu,dom jednorodzinny,dom z poddaszem

    Nowy dom w stylu starej rezydencji

    Właściciele pięknej podmiejskiej działki, za radą architekta, zrezygnowali z planów remontowania stojącego na niej budynku i wznieśli swój dom całkiem od nowa. Ale jego forma zachowuje klimat starej, zasiedziałej rezydencji.

  • Podoba mi się zestaw materiałów wykończeniowych: jasne tynki, grafitowe dachówki oraz drewniana okładzina. Wybierając szare drzwi i bramę garażową, warto zadbać o dopasowanie do nich reszty stolarki - szare profile najlepiej podkreślą współczesny charakter domu.

    Dom z kominkiem [pojedynek architektów - część 1]

    Mało kto decyduje się na ogrzewanie budynku głównie ciepłem płynącym z kominka czy kozy. A jednak dla większości inwestorów urządzenia te nadal stanowią nieodzowny element "marzenia o domu".

  • Łatwo sobie wyobrazić, że starsi państwo korzystają ze słońca na tarasie w godzinach rannych i południowych, a dzieci i wnuki - z własnego, na piętrze - po powrocie z zajęć, czyli pod koniec dnia. Dlatego dłuższe elewacje wychodzące na wschód i zachód wydają mi się idealne!

    Nowy dom dla seniorów [pojedynek architektów - część 1]

    Nowe lokum dla pary szczęśliwych dziadków to, zdaniem wielu osób, znacznie lepsza alternatywa, niż życie w za dużym, pustym domu lub w opuszczonym przez dzieci mieszkaniu w bloku.

  • 20497870 https bi

    Dom Marzeń: jak w kalejdoskopie

    Rywalizacja z odcinka na odcinek staje się coraz bardziej zacięta, emocje rosną. Nic dziwnego - dom już stoi i coraz bardziej kusi swoją urodą, zwłaszcza, że jest w zasięgu ręki. Pytanie tylko, czyjej ręki. Albo raczej - czyich rąk.

  • Uczestnicy programu "Dom Marzeń"

    Dom Marzeń: uczestnicy wypełnili naszą ankietę. Czy mają strategię na wygraną?

    Aby lepiej poznać uczestników programu "Dom Marzeń" zadaliśmy im trzy pytania. Co sądzą o projekcie domu? Czy wierzą w wygraną? Czy mają strategię, która pomoże im dostać się do finału? Zobaczcie ich odpowiedzi!

  • Krótki ogląd sytuacji - w końcu nikt tu nie jest fachowcem - i do roboty...

    Dom Marzeń - pierwsze emocje za nami

    Drugi odcinek, pierwsze wielkie emocje - tak najkrócej można by powiedzieć o tym, co działo się na placu wielkiej budowy telewizyjnego Domu Marzeń. A działo się całkiem sporo.

  • Wybór domu z użytkowym poddaszem jest czasami podyktowany koniecznością, np. wymogami planu miejscowego. Jeżeli mamy możliwość wyboru, warto jednak unikać takich rozwiązań. Bo niezwykle trudno trafić na udany projekt domu z poddaszem mieszkalnym.

    Dom z komfortowym poddaszem [pojedynek architektów - część 2]

    Nie jestem fanem poddaszy mieszkalnych. Trudno mi zatem było znaleźć tytułowy dom z fajnym poddaszem. Jedyne co mogłem zrobić, to znaleźć takie, które w jak najmniejszym stopniu przypominałoby poddasze...

  • 20284113 https bi

    Dom z komfortowym poddaszem [pojedynek architektów - część 1]

    Parterowy dom, przykryty spadzistym dachem, pod którym kryje się kondygnacja mieszcząca sypialnię i prywatne pokoje domowników - to najpowszechniejsza i chyba najbardziej lubiana przez Polaków forma domu jednorodzinnego.

  • Mały dom zawsze zostawia pewien niedosyt: gdzieś jest za ciasno, gdzieś czegoś brakuje. Prezentowany dom minimalizuje te wrażenia przemyślanym i dobrze poukładanym wnętrzem oraz efektownymi elewacjami. Małe jest ciasne, ale "małe jest piękne".

    Pojedynek architektów: dom z kamieniem na elewacjach [część 2]

    Tym razem nasi czytelnicy poprosili o dom z kamieniem na elewacjach. Nie pojawiła się poza tym żadna sugestia dotycząca dachu piętrowej formy budynku...

  • Kluczowe dla charakteru domu są kamienne partie frontowej elewacji oraz tarasu - ich staranne wykończenie zbuduje obraz siedziby zarówno w oczach mieszkańców, jak i gości. A w połączeniu ze strukturą bryły i zielenią wpisze budynek w otoczenie, bez pozbawiania go wyrazistości.

    Pojedynek architektów: dom z kamieniem na elewacjach [część 1]

    Tym razem nasi czytelnicy poprosili o dom z kamieniem na elewacjach. Nie pojawiła się poza tym żadna sugestia dotycząca dachu piętrowej formy budynku...

  • Wiz.: dobredomy.pl

    Pojedynek architektów: dom z efektownym wejściem [część 1]

    Dla właścicieli tej posesji, wizytówką domu jest wejście. Bardzo zależało im, by było wyraziste i eleganckie — takie, które zapraszając gości do wnętrza, od razu sygnalizuje, czego się mogą spodziewać.

  • dom jednorodzinny

    Przebudowa domu w lesie

    Dzięki współpracy właścicieli z architektami, stary, ale zachowany w dobrym stanie technicznym dom w lesie, zyskał nowy wygląd i przestronne, funkcjonalne wnętrza. Największym wyzwaniem dla projektantów było poradzenie sobie z południowym wjazdem na posesję.

  • dom jednorodzinny

    Nowoczesny dom w stylu starej hacjendy

    Choć budynek powstał niedawno, zgodnie z wymogami współczesnej sztuki budowlanej, i jest wyposażony w nowoczesne instalacje, wygląda tak, jakby został wzniesiony wiele lat temu. I to raczej nie w Polsce, ale gdzieś na hiszpańskiej prowincji.

  • Front domu

    Pojedynek architektów: sielski dom wśród pól [część 2]

    Czy dom przeznaczony na wieś musi wyglądać jak stara zagroda albo wiejska chata? Chyba niekoniecznie. Choć dobrze jest, gdy szanuje kontekst, a więc nie przytłacza otaczającego krajobrazu i dawnej architektury regionalnej.

  • 19811531 https bi

    Pojedynek architektów: rezydencja w dobrym stylu [część 2]

    Dom jednorodzinny jest przede wszystkim siedzibą rodziny i ma służyć do codziennego, wygodnego życia. Czasem jednak powierza mu się jeszcze inne zadania. Może być na przykład ważnym elementem reprezentacyjnym. Wtedy, oprócz pełnienia funkcji bezpiecznego gniazdka, musi stać się efektowną rezydencją.

  • 19810989 https bi

    Pojedynek architektów: rezydencja w dobrym stylu [część 1]

    Dom jednorodzinny jest przede wszystkim siedzibą rodziny i ma służyć do codziennego, wygodnego życia. Czasem jednak powierza mu się jeszcze inne zadania. Może być na przykład ważnym elementem reprezentacyjnym. Wtedy, oprócz pełnienia funkcji bezpiecznego gniazdka, musi stać się efektowną rezydencją.

  • Projekt "Z339"

    Pojedynek architektów: z ogrodem zimowym [część 1]

    Im zimniej i bardziej mokro na zewnątrz, tym częściej zaczynamy myśleć o tym, jak dobrze by było mieć w domu coś w rodzaju zapasowego ogródka pod dachem...

  • Projekt Intimo - widok domu od strony ulicy

    Pojedynek architektów: dom dla licznej rodziny [część 2]

    Choć jak wszyscy dobrze wiemy, polskie rodziny liczebnie maleją i zwykle dziś składają się z trzech, góra czterech osób mieszkających pod jednym dachem, to jednak nadal są tacy, którzy marzą co najmniej o trójce, a może nawet i czwórce dzieci... Komfortowy dom dla licznej rodziny to taki, w którym dla każdego znajdzie się wygodne miejsce do odpoczynku, pracy, wspólnych rozmów i goszczenia znajomych. W tym miesiącu nasi eksperci postanowili pomóc w wyborze projektu właśnie takim rodzinom.

  • Projekt "Passiv"

    Pojedynek architektów: dom dla licznej rodziny [część 1]

    Komfortowy dom dla licznej rodziny to taki, w którym dla każdego znajdzie się wygodne miejsce do odpoczynku, pracy, wspólnych rozmów i goszczenia znajomych. Nasi eksperci postanowili pomóc w wyborze projektu właśnie takim rodzinom.

  • Projekt "Gdynia"

    Pojedynek architektów. Projekt domu z dodatkowym pokojem [część 1]

    Zwykle, planując budowę własnego domu, z rozsądku staramy się nie być rozrzutni w planowaniu pomieszczeń, by metraż budynku nie odbił się na kosztach budowy. Jednak czasem warto popatrzeć perspektywicznie i zapewnić "rezerwową" powierzchnię - dobrze jest mieć pokój do pracy, dla gościa czy opiekunki albo kuzynki, która przyjechała na studia do naszego miasta.

  • projekt domu z poddaszem

    Projekty domów. Poddasze do późniejszej adaptacji

    Możliwość adaptacji poddasza w domu jednorodzinnym to bardzo praktyczne rozwiązanie – poprzez zagospodarowanie przestrzeni na strychu można niskim kosztem powiększyć dom, bez konieczności jego rozbudowy. Jakie prace warto wykonać od razu, a jakie zostawić na później, gdy już przystąpimy do adaptacji?

  • projekt domu

    Projekty domów: dom pod jarem

    To wyjątkowe miejsce - piękna działka z jarem, zarośniętym liściastymi drzewami. Projekt domu też musiał być wyjątkowy.

  • Projekt domu E136 ma potencjał - strych jest do dowolnego wykorzystania

    Pojedynek architektów. Projekt domu z dodatkowym pokojem [część 2]

    Wzbierając projekt warto pomyśleć o dodatkowej przestrzeni i pozornie nadmiarowym pokoju. Jeśli w tej chwili najbardziej zależy nam na ograniczeniu kosztów, dobrym rozwiązaniem może być dom z poddaszem, które można zaadaptować w późniejszym etapie, kiedy będzie to przydatne.

  • wizualizacja domu

    Pojedynek architektów: dom, który nigdy nie będzie za duży [cz. 1]

    Dom planuje się zwykle z myślą, że wychowają się w nim nie tylko dzieci, ale i wnuki. Jest jednak wiele dużych, rodzinnych domów, których właściciele na starość zostali sami i część budynku jest nieużywana. Niestety, nadal trzeba ją ogrzewać. Dlatego, gdy nie jesteśmy pewni, czy pod naszym dachem zawsze będzie tłoczno, warto przewidzieć możliwość wyłączenia części obiektu z eksploatacji. O pomoc w znalezieniu projektu takiego domu poprosili nas Monika i Marcin, rodzice dwuletniego Jasia.

  • wizualizacja domu

    Pojedynek architektów: dom, który nigdy nie będzie za duży [część 2]

    Szukamy projektu domu dla rodziców z małym dzieckiem, którzy, choć myślą perspektywicznie, chcą mieć możliwość wyłączenia części budynku z użytkowania.

  • projekt domu

    Pojedynek architektów: projekt domu z wygodnym tarasem [część 1]

    Wiosna to czas, gdy zmęczeni po zimie, najlepiej potrafimy docenić zalety dobrego powiązania domu z zielonym otoczeniem. Tym razem eksperci ?Ładnego Domu? wybierają projekt dla Ani i Tomka oraz ich dwóch synów - Mateusza i Jakuba. Inwestorzy marzą o domu otwartym na otaczającą go naturę.

  • projekt domu

    Pojedynek architektów: projekt domu z tarasem [część 2]

    Dom z tarasem idealnie integruje wnętrze domu z otoczeniem. Tym razem architekci szukają idealnego rozwiązania dla czteroosobowej rodziny spragnionej kontaktu z naturą.

  • projekty domów jednorodzinnych

    Pojedynek architektów: projekt domu dla nowoczesnej tradycjonalistki, część 2.

    HomeKoncept-02 to projekt domu z dobrze zaplanowanymi, funkcjonalnymi wnętrzami i nowoczesnymi, stonowanymi elewacjami.

  • projekty domów, dom jednorodzinny

    Projekty domów tanich w budowie i eksploatacji [przegląd i głosowanie]

    Ile kosztuje budowa domu, co trzeba wziąć pod uwagę tworząc kosztorys? Przede wszystkim trzeba rozsądnie wybrać projekt. Prezentujemy wybrane gotowe projekty domów - niezbyt dużych, niedrogich w budowie i ekonomicznych w eksploatacji. Koszt netto budowy każdego z nich - bez wykończenia, stan surowy zamknięty - nie przekracza 200 tysięcy złotych.

  • projekty domów, elewacja ogrodowa

    Projekty domów: sielski dom z dala od miasta

    Dzięki podcieniom wnękowym wokół głównego wejścia oraz przy ogrodowym tarasie, ten dom "zrasta się" z miejscem, w którym stoi. Zachęca to do zajęć na powietrzu i korzystania z ogrodu. Czy nie o tym marzą mieszczuchy zdecydowane opuścić miasto? Prezentujemy wymarzony dom dla wielbicieli wsi i sielskich klimatów.