Prezentacje domów - projekty, realizacje

 • wizualizacja domu

  Pojedynek architektów: dom, który nigdy nie będzie za duży [cz. 1]

  Dom planuje się zwykle z myślą, że wychowają się w nim nie tylko dzieci, ale i wnuki. Jest jednak wiele dużych, rodzinnych domów, których właściciele na starość zostali sami i część budynku jest nieużywana. Niestety, nadal trzeba ją ogrzewać. Dlatego, gdy nie jesteśmy pewni, czy pod naszym dachem zawsze będzie tłoczno, warto przewidzieć możliwość wyłączenia części obiektu z eksploatacji. O pomoc w znalezieniu projektu takiego domu poprosili nas Monika i Marcin, rodzice dwuletniego Jasia.

 • wizualizacja domu

  Pojedynek architektów: dom, który nigdy nie będzie za duży [część 2]

  Szukamy projektu domu dla rodziców z małym dzieckiem, którzy, choć myślą perspektywicznie, chcą mieć możliwość wyłączenia części budynku z użytkowania.

 • projekt domu

  Pojedynek architektów: projekt domu z wygodnym tarasem [część 1]

  Wiosna to czas, gdy zmęczeni po zimie, najlepiej potrafimy docenić zalety dobrego powiązania domu z zielonym otoczeniem. Tym razem eksperci ?Ładnego Domu? wybierają projekt dla Ani i Tomka oraz ich dwóch synów - Mateusza i Jakuba. Inwestorzy marzą o domu otwartym na otaczającą go naturę.

 • projekt domu

  Pojedynek architektów: projekt domu z tarasem [część 2]

  Dom z tarasem idealnie integruje wnętrze domu z otoczeniem. Tym razem architekci szukają idealnego rozwiązania dla czteroosobowej rodziny spragnionej kontaktu z naturą.

 • projekty domów jednorodzinnych

  Pojedynek architektów: projekt domu dla nowoczesnej tradycjonalistki, część 2.

  HomeKoncept-02 to projekt domu z dobrze zaplanowanymi, funkcjonalnymi wnętrzami i nowoczesnymi, stonowanymi elewacjami.

 • projekty domów, dom jednorodzinny

  Projekty domów tanich w budowie i eksploatacji [przegląd i głosowanie]

  Ile kosztuje budowa domu, co trzeba wziąć pod uwagę tworząc kosztorys? Przede wszystkim trzeba rozsądnie wybrać projekt. Prezentujemy wybrane gotowe projekty domów - niezbyt dużych, niedrogich w budowie i ekonomicznych w eksploatacji. Koszt netto budowy każdego z nich - bez wykończenia, stan surowy zamknięty - nie przekracza 200 tysięcy złotych.

 • projekty domów, elewacja ogrodowa

  Projekty domów: sielski dom z dala od miasta

  Dzięki podcieniom wnękowym wokół głównego wejścia oraz przy ogrodowym tarasie, ten dom "zrasta się" z miejscem, w którym stoi. Zachęca to do zajęć na powietrzu i korzystania z ogrodu. Czy nie o tym marzą mieszczuchy zdecydowane opuścić miasto? Prezentujemy wymarzony dom dla wielbicieli wsi i sielskich klimatów.

 • projekt domu, projekty domów, dom jednorodzinny

  Projekty domów: piętrowy dom z płaskim dachem

  Projekt E-138 pracowni E-Domy.pl powinien znaleźć zwolenników wśród osób, które szukają współczesnego, powściągliwego w wyglądzie zewnętrznym domu. Przewidywany koszt budowy stanu surowego zamkniętego domu - 228 100 zł.

 • projekty domów, dom jednorodzinny, nowoczesny dom

  Projekty domów: Forrest House - dom na długą działkę

  Dom ukryty w parkowej scenerii starej dzielnicy Wrocławia. Niewymuszona elegancja i ponadczasowa architektura wyeksponowana na tle stuletnich drzew, korespondują z historyczną zabudową i urbanistyką sąsiedztwa.

 • Widok od strony południowej

  Dom na działkę z ładnym widokiem

  Miejsce, w którym ma stanąć dom, powinno mieć decydujący wpływ na jego architekturę. Tak stało się właśnie tutaj, gdzie atrakcyjna, ale stonowana bryła budynku otwiera się na otaczającą przyrodę.

 • Widok od frontu

  Dom na dzisiaj i jutro

  Pod pewnym względem ślimaki mają lepiej - ich dom rośnie razem z nimi. Ludziom pozostaje trafnie przewidzieć przyszłość i od razu wznieść dom ?z zapasem? albo... znaleźć projekt z możliwością późniejszej rozbudowy.

 • Elewacja ogrodowa

  Nowoczesny dom energooszczędny

  Projekt tego domu jest jeszcze jednym dowodem na to, że mieszkamy we wspólnej Europie. Stworzyli go polscy architekci dla niemieckiego inwestora, który zawodowo od dwóch dziesięcioleci związany jest z Polską.

 • dom jednorodzinny, projekt domu

  Dom z tarasem na dachu

  Innowacyjne, nowoczesne koncepcje domów jednorodzinnych stają się coraz popularniejsze. Na szczególną uwagę zasługuje projekt pracowni 81.WAW.PL. Na pierwszy rzut oka urzeka niebanalną formą, uzyskaną dzięki przesunięciu i załamaniu trzech brył. Dzięki wysunięciu bryły, tworzącej trzecią kondygnację, dom zyskał imponujący taras na dachu. A to nie koniec niespodzianek. Wewnątrz budynku architekci zaplanowali także prywatną windę.

 • Elewacja ogrodowa - południowa

  Dom-bliźniak dla tych, co nie lubią bliźniaków

  Domy bliźniaki kojarzą się przede wszystkim z dwiema identycznymi bryłami połączonymi jedną ścianą. Jednak inwestycja z warszawskiego Wilanowa udowadnia, że wcale nie musi tak być.

 • projekt domu, dom jednorodzinny

  Dom w sąsiedztwie leśnego parku

  W otulinie Lasu Kabackiego, sprzyjającego wypoczynkowi i rekreacji, powstaje osiedle domów jednorodzinnych budowane przez grupę znajomych. Domy wyróżniają się prostą bryłą z dwuspadowym dachem oraz dużymi przeszkleniami.

 • Widok elewacji frontowej

  Dom dla rodziny z nastolatkami

  Nie wszyscy zdążą wznieść rodzinny dom, zanim dzieci wejdą w wiek nastoletni. A wtedy latorośle mają już swoje potrzeby. Warto więc w projekcie uwzględnić ich tryb życia i szybko zachodzące w rodzinie zmiany.

 • Elewacja frontowa

  Wygodny dom na ciasną działkę

  Zaprojektowanie domu na małą działkę wymaga od architekta wyobraźni, dyscypliny, pomysłowości i... talentu. Ale jeśli się uda, zadowoleni będą nie tylko autorzy projektu, ale przede wszystkim właściciele.

 • dom jednorodzinny,projekt domu,dom nowoczesny

  Dom z ciekawymi wnętrzami

  To nowoczesny dom, o którym na pewno nie można o nim powiedzieć, że jest banalny czy szablonowy. Ten dom stanowi pewnego rodzaju prowokację. Jest zaprzeczeniem tradycyjnej estetyki większości domów budowanych w Polsce.

 • Dom nad zalewem, projekt

  Górski dom nad zalewem

  Zamówienie indywidualnego projektu pozwoliło właścicielom działki maksymalnie wykorzystać wszystkie jej zalety i włączyć w przestrzeń budynku piękne bieszczadzkie krajobrazy.

 • projekt domu,projekty domów,dom jednorodzinny

  Dom z obszernym zapleczem

  Wygodną przestrzenią gospodarczą raczej się nikomu nie pochwalimy, ale jeśli jej zabraknie, dom szybko zamieni się w skład potrzebnych i niepotrzebnych rzeczy.

 • projekt domu,projekty domów,dom jednorodzinny

  Dom oszczędny

  Prosta, zwarta bryła, z dużymi przeszkleniami zwrócona ku słońcu i niemal pozbawiona otworów w zimnej, północnej fasadzie to najłatwiejszy sposób ograniczenia wydatków na dom.

 • projekt domu,projekty domów,dom jednorodzinny

  Współczesny dom z gankiem

  Dobrze zaprojektowany ganek podkreśla charakter wejścia do domu. W nowoczesnej architekturze również można odnaleźć ślady tradycyjnego zadaszenia wspartego na kolumnach.

 • Elewacja wejściowa - "Dom z wejściem przez ganek"

  Dom z wejściem przez ganek

  Jest coś takiego w ganku, że wielu osobom trudno sobie wyobrazić bez niego prawdziwy dom. Podkreśla i osłania wejście, nadaje charakter frontowej strefie domu, a na dodatek może być tradycyjny lub nowoczesny.

 • elewacja frontowa,projekt domu,projekty domów,dom jednorodzinny

  Mała rezydencja

  Czasem dom jest potrzebny nie tylko po to, by w nim mieszkać, ale także po to, żeby się nim pochwalić...

 • Elewacja północna, dom z rodzinną kuchnią

  Dom z rodzinną kuchnią

  Odpowiednio duża kuchnia może stać się pokojem rodzinnym - gdzie podczas szykowania posiłku omówimy wyniki meczu, wypełnimy formularze podatkowe albo pomożemy dzieciom odrobić lekcje.

 • Elewacja ogrodowa, dom na dzisiejsze czasy

  Dom na dzisiejsze czasy

  Wymagania i potrzeby związane z domem rodzinnym zmieniają się wraz ze zmianami stylu życia oraz... cen energii. Projekt współczesnego domu powinien to uwzględniać. Warto więc zwrócić uwagę między innymi na to, czy jest energooszczędny.

 • Elewacja frontowa, dom z dwupiętrową częścią dzienną

  Dom z dwupiętrową częścią dzienną

  Wysokie wnętrze wydaje się większe i odwraca uwagę od okien wychodzących na ciasną działkę, ale niesie ze sobą rozmaite niebezpieczeństwa, włącznie z wrażeniem ?taniego efekciarstwa?. Dlatego warto umieć wyważyć za i przeciw takiego rozwiązania.

 • Dom z zadaszonym tarasem - widok od strony wejścia

  Dom z zadaszonym tarasem

  Wygodnie mieć nad tarasem szeroki dach, który chroni przed nadmiarem słońca i deszczem. Ma on jednak istotną wadę, bo może zacieniać okna i drzwi balkonowe na ścianie, do której przylega. Na szczęście, architekci mają na to sposoby.