Prezentacje domów - projekty, realizacje

 • Projekt 'Dom z kamienną elewacją'

  Pojedynek architektów: dom z kuchnią, której nie widać [część 1]

  Choć od wielu lat panuje moda na otwarte kuchnie, nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada. Kuchnia, do której nie zajrzą goście i której nie muszą widzieć domownicy odpoczywający w części dziennej, to koncepcja może dziś mniej popularna, ale na pewno warta rozważenia na etapie wyboru projektu. Dlatego poprosiliśmy naszych ekspertów o przykłady domów z "niewidzialną" kuchnią.

 • dom jednorodzinny projekt

  Dom z rozbudowanym podziemiem

  Dom można powiększyć nawet wówczas, gdy tradycyjna rozbudowa - w górę lub wszerz - jest niewystarczająca. Prezentowany budynek powiększono przede wszystkim dzięki dodatkowym pomieszczeniom pod domem i ogrodem.

 • Dom dla rodziny, na zamkniętym osiedlu

  Dom dla trzech pokoleń

  Właściciele działki na zamkniętym osiedlu nie chcieli wznosić standardowego domu, proponowanego przez dewelopera wszystkim inwestorom. Między innymi dlatego, że mieli ponadstandardowe wymagania co do ilości pokoi. Pod dużym dachem architekt musiał zmieścić rodziców oraz trójkę dzieci i ich babcię.

 • Projekt 'TEO2'

  Pojedynek architektów: dom nowoczesny, ale z tradycjami [część 2]

  Choć czasy się zmieniają, a z nimi nasz styl życia, wielu Polaków wciąż jest przywiązanych do wizerunku domu ze spadzistym dachem, o wyglądzie określanym jako "tradycyjny". Choć to wyobrażenie często nie ma związku z tradycjami budowlanymi w okolicy, to w przekonaniu wielu właśnie taki dom istnieje jako ten najbardziej "normalny", tym samym najlepiej realizujący wyobrażenie o własnym dachu nad głową. Właśnie dla takich osób szukali w tym miesiącu domu nasi eksperci.

 • Projekt 'NEO'

  Pojedynek architektów: dom nowoczesny, ale z tradycjami [część 1]

  Choć czasy się zmieniają, a z nimi nasz styl życia, wielu Polaków wciąż jest przywiązanych do wizerunku domu ze spadzistym dachem, o wyglądzie określanym jako "tradycyjny". Choć to wyobrażenie często nie ma związku z tradycjami budowlanymi w okolicy, to w przekonaniu wielu właśnie taki dom istnieje jako ten najbardziej "normalny", tym samym najlepiej realizujący wyobrażenie o własnym dachu nad głową. Właśnie dla takich osób szukali w tym miesiącu domu nasi eksperci.

 • projekt domu jednorodzinnego

  Dom z pomysłowym wnętrzem

  Czasem spotyka się takie domy, których wnętrza w sposób szczególny zapadają w pamięć. I niekoniecznie jest to kwestia doboru mebli czy materiałów wykończeniowych. Bardzo dużo dobrego może zrobić oryginalny pomysł, na przykład na poprowadzenie schodów czy relacje między pomieszczeniami.

 • projekt domu,dom jednorodzinny,dom z poddaszem

  Nowy dom w stylu starej rezydencji

  Właściciele pięknej podmiejskiej działki, za radą architekta, zrezygnowali z planów remontowania stojącego na niej budynku i wznieśli swój dom całkiem od nowa. Ale jego forma zachowuje klimat starej, zasiedziałej rezydencji.

 • Podoba mi się zestaw materiałów wykończeniowych: jasne tynki, grafitowe dachówki oraz drewniana okładzina. Wybierając szare drzwi i bramę garażową, warto zadbać o dopasowanie do nich reszty stolarki - szare profile najlepiej podkreślą współczesny charakter domu.

  Dom z kominkiem [pojedynek architektów - część 1]

  Mało kto decyduje się na ogrzewanie budynku głównie ciepłem płynącym z kominka czy kozy. A jednak dla większości inwestorów urządzenia te nadal stanowią nieodzowny element "marzenia o domu".

 • Łatwo sobie wyobrazić, że starsi państwo korzystają ze słońca na tarasie w godzinach rannych i południowych, a dzieci i wnuki - z własnego, na piętrze - po powrocie z zajęć, czyli pod koniec dnia. Dlatego dłuższe elewacje wychodzące na wschód i zachód wydają mi się idealne!

  Nowy dom dla seniorów [pojedynek architektów - część 1]

  Nowe lokum dla pary szczęśliwych dziadków to, zdaniem wielu osób, znacznie lepsza alternatywa, niż życie w za dużym, pustym domu lub w opuszczonym przez dzieci mieszkaniu w bloku.

 • 20497870 https bi

  Dom Marzeń: jak w kalejdoskopie

  Rywalizacja z odcinka na odcinek staje się coraz bardziej zacięta, emocje rosną. Nic dziwnego - dom już stoi i coraz bardziej kusi swoją urodą, zwłaszcza, że jest w zasięgu ręki. Pytanie tylko, czyjej ręki. Albo raczej - czyich rąk.

 • Uczestnicy programu "Dom Marzeń"

  Dom Marzeń: uczestnicy wypełnili naszą ankietę. Czy mają strategię na wygraną?

  Aby lepiej poznać uczestników programu "Dom Marzeń" zadaliśmy im trzy pytania. Co sądzą o projekcie domu? Czy wierzą w wygraną? Czy mają strategię, która pomoże im dostać się do finału? Zobaczcie ich odpowiedzi!

 • Krótki ogląd sytuacji - w końcu nikt tu nie jest fachowcem - i do roboty...

  Dom Marzeń - pierwsze emocje za nami

  Drugi odcinek, pierwsze wielkie emocje - tak najkrócej można by powiedzieć o tym, co działo się na placu wielkiej budowy telewizyjnego Domu Marzeń. A działo się całkiem sporo.

 • Wybór domu z użytkowym poddaszem jest czasami podyktowany koniecznością, np. wymogami planu miejscowego. Jeżeli mamy możliwość wyboru, warto jednak unikać takich rozwiązań. Bo niezwykle trudno trafić na udany projekt domu z poddaszem mieszkalnym.

  Dom z komfortowym poddaszem [pojedynek architektów - część 2]

  Nie jestem fanem poddaszy mieszkalnych. Trudno mi zatem było znaleźć tytułowy dom z fajnym poddaszem. Jedyne co mogłem zrobić, to znaleźć takie, które w jak najmniejszym stopniu przypominałoby poddasze...

 • 20284113 https bi

  Dom z komfortowym poddaszem [pojedynek architektów - część 1]

  Parterowy dom, przykryty spadzistym dachem, pod którym kryje się kondygnacja mieszcząca sypialnię i prywatne pokoje domowników - to najpowszechniejsza i chyba najbardziej lubiana przez Polaków forma domu jednorodzinnego.

 • Mały dom zawsze zostawia pewien niedosyt: gdzieś jest za ciasno, gdzieś czegoś brakuje. Prezentowany dom minimalizuje te wrażenia przemyślanym i dobrze poukładanym wnętrzem oraz efektownymi elewacjami. Małe jest ciasne, ale "małe jest piękne".

  Pojedynek architektów: dom z kamieniem na elewacjach [część 2]

  Tym razem nasi czytelnicy poprosili o dom z kamieniem na elewacjach. Nie pojawiła się poza tym żadna sugestia dotycząca dachu piętrowej formy budynku...

 • Kluczowe dla charakteru domu są kamienne partie frontowej elewacji oraz tarasu - ich staranne wykończenie zbuduje obraz siedziby zarówno w oczach mieszkańców, jak i gości. A w połączeniu ze strukturą bryły i zielenią wpisze budynek w otoczenie, bez pozbawiania go wyrazistości.

  Pojedynek architektów: dom z kamieniem na elewacjach [część 1]

  Tym razem nasi czytelnicy poprosili o dom z kamieniem na elewacjach. Nie pojawiła się poza tym żadna sugestia dotycząca dachu piętrowej formy budynku...

 • Wiz.: dobredomy.pl

  Pojedynek architektów: dom z efektownym wejściem [część 1]

  Dla właścicieli tej posesji, wizytówką domu jest wejście. Bardzo zależało im, by było wyraziste i eleganckie — takie, które zapraszając gości do wnętrza, od razu sygnalizuje, czego się mogą spodziewać.

 • dom jednorodzinny

  Przebudowa domu w lesie

  Dzięki współpracy właścicieli z architektami, stary, ale zachowany w dobrym stanie technicznym dom w lesie, zyskał nowy wygląd i przestronne, funkcjonalne wnętrza. Największym wyzwaniem dla projektantów było poradzenie sobie z południowym wjazdem na posesję.

 • dom jednorodzinny

  Nowoczesny dom w stylu starej hacjendy

  Choć budynek powstał niedawno, zgodnie z wymogami współczesnej sztuki budowlanej, i jest wyposażony w nowoczesne instalacje, wygląda tak, jakby został wzniesiony wiele lat temu. I to raczej nie w Polsce, ale gdzieś na hiszpańskiej prowincji.

 • Front domu

  Pojedynek architektów: sielski dom wśród pól [część 2]

  Czy dom przeznaczony na wieś musi wyglądać jak stara zagroda albo wiejska chata? Chyba niekoniecznie. Choć dobrze jest, gdy szanuje kontekst, a więc nie przytłacza otaczającego krajobrazu i dawnej architektury regionalnej.

 • 19811531 https bi

  Pojedynek architektów: rezydencja w dobrym stylu [część 2]

  Dom jednorodzinny jest przede wszystkim siedzibą rodziny i ma służyć do codziennego, wygodnego życia. Czasem jednak powierza mu się jeszcze inne zadania. Może być na przykład ważnym elementem reprezentacyjnym. Wtedy, oprócz pełnienia funkcji bezpiecznego gniazdka, musi stać się efektowną rezydencją.

 • 19810989 https bi

  Pojedynek architektów: rezydencja w dobrym stylu [część 1]

  Dom jednorodzinny jest przede wszystkim siedzibą rodziny i ma służyć do codziennego, wygodnego życia. Czasem jednak powierza mu się jeszcze inne zadania. Może być na przykład ważnym elementem reprezentacyjnym. Wtedy, oprócz pełnienia funkcji bezpiecznego gniazdka, musi stać się efektowną rezydencją.

 • Projekt "Z339"

  Pojedynek architektów: z ogrodem zimowym [część 1]

  Im zimniej i bardziej mokro na zewnątrz, tym częściej zaczynamy myśleć o tym, jak dobrze by było mieć w domu coś w rodzaju zapasowego ogródka pod dachem...

 • Projekt Intimo - widok domu od strony ulicy

  Pojedynek architektów: dom dla licznej rodziny [część 2]

  Choć jak wszyscy dobrze wiemy, polskie rodziny liczebnie maleją i zwykle dziś składają się z trzech, góra czterech osób mieszkających pod jednym dachem, to jednak nadal są tacy, którzy marzą co najmniej o trójce, a może nawet i czwórce dzieci... Komfortowy dom dla licznej rodziny to taki, w którym dla każdego znajdzie się wygodne miejsce do odpoczynku, pracy, wspólnych rozmów i goszczenia znajomych. W tym miesiącu nasi eksperci postanowili pomóc w wyborze projektu właśnie takim rodzinom.

 • Projekt "Passiv"

  Pojedynek architektów: dom dla licznej rodziny [część 1]

  Komfortowy dom dla licznej rodziny to taki, w którym dla każdego znajdzie się wygodne miejsce do odpoczynku, pracy, wspólnych rozmów i goszczenia znajomych. Nasi eksperci postanowili pomóc w wyborze projektu właśnie takim rodzinom.

 • Projekt "Gdynia"

  Pojedynek architektów. Projekt domu z dodatkowym pokojem [część 1]

  Zwykle, planując budowę własnego domu, z rozsądku staramy się nie być rozrzutni w planowaniu pomieszczeń, by metraż budynku nie odbił się na kosztach budowy. Jednak czasem warto popatrzeć perspektywicznie i zapewnić "rezerwową" powierzchnię - dobrze jest mieć pokój do pracy, dla gościa czy opiekunki albo kuzynki, która przyjechała na studia do naszego miasta.

 • projekt domu z poddaszem

  Projekty domów. Poddasze do późniejszej adaptacji

  Możliwość adaptacji poddasza w domu jednorodzinnym to bardzo praktyczne rozwiązanie – poprzez zagospodarowanie przestrzeni na strychu można niskim kosztem powiększyć dom, bez konieczności jego rozbudowy. Jakie prace warto wykonać od razu, a jakie zostawić na później, gdy już przystąpimy do adaptacji?

 • projekt domu

  Projekty domów: dom pod jarem

  To wyjątkowe miejsce - piękna działka z jarem, zarośniętym liściastymi drzewami. Projekt domu też musiał być wyjątkowy.

 • Projekt domu E136 ma potencjał - strych jest do dowolnego wykorzystania

  Pojedynek architektów. Projekt domu z dodatkowym pokojem [część 2]

  Wzbierając projekt warto pomyśleć o dodatkowej przestrzeni i pozornie nadmiarowym pokoju. Jeśli w tej chwili najbardziej zależy nam na ograniczeniu kosztów, dobrym rozwiązaniem może być dom z poddaszem, które można zaadaptować w późniejszym etapie, kiedy będzie to przydatne.

 • wizualizacja domu

  Pojedynek architektów: dom, który nigdy nie będzie za duży [cz. 1]

  Dom planuje się zwykle z myślą, że wychowają się w nim nie tylko dzieci, ale i wnuki. Jest jednak wiele dużych, rodzinnych domów, których właściciele na starość zostali sami i część budynku jest nieużywana. Niestety, nadal trzeba ją ogrzewać. Dlatego, gdy nie jesteśmy pewni, czy pod naszym dachem zawsze będzie tłoczno, warto przewidzieć możliwość wyłączenia części obiektu z eksploatacji. O pomoc w znalezieniu projektu takiego domu poprosili nas Monika i Marcin, rodzice dwuletniego Jasia.