Instalacja wodno-kanalizacyjna
Studnia abisynka
Abisynka to studnia wąskorurowa, o średnicy do 50 mm (2 cale), zakończona filtrem.
Czy stosowanie kolektorów w Polsce ma sens?
Przeczytaj opinie trojga ekspertów, którzy tą tematyką zajmują się na co dzień: Doroty Chwieduk, Dariusza Koca, Tomasza Walczaka.
Temperatura wody w podgrzewaczu a bakterie Legionella
W podgrzewaczach o pojemności 5-15 l, w których na ogół dość często występuje wymiana wody, zagrożenie bakterią z rodziny Legionella jest mniejsze niż w dużych zasobnikach.
Kocioł na węgiel i drewno
Polacy wciąż lubią ogrzewać dom paliwami stałymi. Ale nie jest to już tylko węgiel czy drewno prosto z lasu. Nie jest to też tylko taki kocioł, do którego dokłada się szuflą.
Kupujemy baterie do kuchni i łazienek
Jak zdecydować o wyborze baterii. Czy kierować się wzornictwem, ceną czy marką produktu?
Podgrzewacze wody elektryczne i gazowe - Loża ekspertów.
Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy przedstawiają swoje opinie na temat gazowych i elektrycznych podgrzewaczy ciepłej wody. W spotkaniu ekspertów wzięli udział: Leszek Łabuś - doradca techniczny w hurtowni BIMs PLUS, Michał Roguszczak - product manager w firmie JUNKERS oraz Stefan Żuchowski - doradca techniczny w firmie VAILLANT.
Podgrzewacze do wody
Przeczytaj zanim wybierzesz podgrzewacz wody.
Jak zmodernizować system ogrzewania wody
Jeśli modernizacja sprowadza się do wymiany starego piecyka, nie ma z tym większych problemów. Ale gdy piecyków jest kilka, wtedy warto poważnie się zastanowić, czym je zastąpić.
Woda z wodociągu i ze studni w jednym domu
Właściciele domów chętnie podłączają swoją instalację wodną do nowo zbudowanego wodociągu. Część z nich pozostawia jednak ?na wszelki wypadek? zasilanie z własnej studni. Nie zawsze jednak robią to w sposób zgodny z prawem.
Gazowe podgrzewacze wody
Musisz wymienić stary podgrzewacz gazowy? Nie warto z tym zwlekać. Nowe są nie tylko bezpieczniejsze, ale też dają większy komfort korzystania z ciepłej wody.
Dom z pompą ciepła i kolektorami
W tym domu właściciele zrobili prawie wszystko, aby koszty ogrzewania ograniczyć do minimum. Opłaciło się - rachunki zaskakują nie tylko sąsiadów, ale i ich samych.
Filtry do wody wodociągowej
Właśnie przeprowadziliśmy się do nowo wybudowanego domu. Mamy wodę z wodociągu, ale chyba niezbyt dobrą. Czy filtrowanie wody wodociągowej ma sens, a jeśli tak, to jakie filtry wybrać?
Co powoduje kłopoty z cyrkulacją ciepłej wody
W instalacji ciepłej wody mam zamontowaną dodatkową rurę, która miała zapewnić taką cyrkulację ciepłej wody, by można było z niej korzystać zaraz po odkręceniu kranu. Niestety, cyrkulacja nie działa: na ciepłą wodę trzeba czekać tak samo długo, jak wtedy, gdy jest wyłączona. Czy można to jakoś zmienić?
Nowy lepszy model podgrzewacza wody
Stary, użytkowany kilkanaście lat podgrzewacz gazowy lub elektryczny warto wymienić na nowy. Będzie on nie tylko sprawniejszy i wygodniejszy w obsłudze, ale przede wszystkim bezpieczniejszy.
Informator rynkowy - loża ekspertów: kotły grzewcze
Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy przedstawiają swoje opinie na temat kotłów grzewczych. W spotkaniu ekspertów wzięli udział: Tomasz Krakowczyk - dyrektor, pełnomocnik ds. systemów jakości w firmie KLIMOSZ, Robert Midera - product manager w firmie VIESSMANN, Edmund Słupek - product manager w firmie JUNKERS oraz Stefan Żuchowski - doradca techniczny w firmie VAILLANT.
Informator rynkowy - loża ekspertów: wanny
Zaproszeni przez redakcję ŁADNEGO DOMU specjaliści od wyposażenia łazienek rozmawiali na temat rynku wanien w Polsce. W loży ekspertów zasiedli: Marzena Sobolewska - szef Salonu Łazienek w hurtowni BIMS PLUS, Dominik Zawadzki - dyrektor marketingu SANITEC KOŁO, oraz Wiesław Kędzierski - projektant wnętrz, dyrektor kreatywny firmy meblowej REMEB. Nasi eksperci reprezentowali różne punkty widzenia, wynikające z ich zawodowych zainteresowań i doświadczeń.
Jak działają systemy solarne?
Zasadę działania systemu solarnego można streścić w czterech punktach:
Elektryczne podgrzewacze wody
Chociaż energia elektryczna uchodzi za najdroższą, elektryczne podgrzewacze wody nie tracą na popularności. Nie są do nich potrzebne specjalne instalacje ani kominy - po prostu montuje się je tam, gdzie potrzebna jest ciepła woda.