Instalacja wodno-kanalizacyjna

 • abisynka

  Studnia abisynka

  Abisynka to studnia wąskorurowa, o średnicy do 50 mm (2 cale), zakończona filtrem.

 • DOM JEDNORODZINNY WYKORZYSTANIE ENERGII SLONECZNEJ KOLEKTOR UMIESZCZONY NA DACHU DOMU FOT. STIEBEL ELTRON es SA_5298M DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI PUBLIKACJA LADNY DOM NR 4 (54) - 4.2003 PUBLIKACJA LADNY DOM NR 6 (68) - 6.2004

  Czy stosowanie kolektorów w Polsce ma sens?

  Przeczytaj opinie trojga ekspertów, którzy tą tematyką zajmują się na co dzień: Doroty Chwieduk, Dariusza Koca, Tomasza Walczaka.

 • Michał Roguszczak - product manager w firmie Junkers Grup Bosch, produkującej urządzenia grzewcze

  Temperatura wody w podgrzewaczu a bakterie Legionella

  W podgrzewaczach o pojemności 5-15 l, w których na ogół dość często występuje wymiana wody, zagrożenie bakterią z rodziny Legionella jest mniejsze niż w dużych zasobnikach.

 • Nowoczesne kotły na paliwa stałe mają możliwość automatycznej regulacji temperatury spalania i nie wymagają pracochłonnej obsługi

  Kocioł na węgiel i drewno

  Polacy wciąż lubią ogrzewać dom paliwami stałymi. Ale nie jest to już tylko węgiel czy drewno prosto z lasu. Nie jest to też tylko taki kocioł, do którego dokłada się szuflą.

 • Gruntowa pompa ciepła z kolektorem poziomym
 • Pompa ciepła w układzie dwóch studni
 • Pompa ciepła powietrze-woda
 • Gruntowa pompa ciepła kolektorem pionowym
 • Największa popularnością cieszą się wciąż od lat baterie chromowane, które pasują do każdego wnętrza.

  Kupujemy baterie do kuchni i łazienek

  Jak zdecydować o wyborze baterii. Czy kierować się wzornictwem, ceną czy marką produktu?

 • Dzięki mniejszym obudowom i estetycznemu wyglądowi nowe termy bez wstydu można zamontować w nowej kuchni.

  Podgrzewacze wody elektryczne i gazowe - Loża ekspertów.

  Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy przedstawiają swoje opinie na temat gazowych i elektrycznych podgrzewaczy ciepłej wody. W spotkaniu ekspertów wzięli udział: Leszek Łabuś - doradca techniczny w hurtowni BIMs PLUS, Michał Roguszczak - product manager w firmie JUNKERS oraz Stefan Żuchowski - doradca techniczny w firmie VAILLANT.

 • podgrzewacz wody

  Podgrzewacze do wody

  Przeczytaj zanim wybierzesz podgrzewacz wody.

 • KOCIOL JEDNOFUNKCYJNY BUDERUS WSPOLPRACUJACY Z ZASOBNIKIEM CIEPLEJ WODY FOT. DARIUSZ STANERT PUBLIKACJA LADNY DOM NR 4 (66) - 4.2004

  Jak zmodernizować system ogrzewania wody

  Jeśli modernizacja sprowadza się do wymiany starego piecyka, nie ma z tym większych problemów. Ale gdy piecyków jest kilka, wtedy warto poważnie się zastanowić, czym je zastąpić.

 • Domowy zestaw odwróconej osmozy. Stosuje się go do mało zanieczyszczonej wody studziennej i do wody wodociągowej

  Woda z wodociągu i ze studni w jednym domu

  Właściciele domów chętnie podłączają swoją instalację wodną do nowo zbudowanego wodociągu. Część z nich pozostawia jednak ?na wszelki wypadek? zasilanie z własnej studni. Nie zawsze jednak robią to w sposób zgodny z prawem.

 • Dzięki mniejszym obudowom i estetycznemu wyglądowi nowe termy bez wstydu można zamontować w nowej kuchni.

  Gazowe podgrzewacze wody

  Musisz wymienić stary podgrzewacz gazowy? Nie warto z tym zwlekać. Nowe są nie tylko bezpieczniejsze, ale też dają większy komfort korzystania z ciepłej wody.

 • 23.05.2004 WARSZAWA - RADOSC , UL. HUFCOWA

  Dom z pompą ciepła i kolektorami

  W tym domu właściciele zrobili prawie wszystko, aby koszty ogrzewania ograniczyć do minimum. Opłaciło się - rachunki zaskakują nie tylko sąsiadów, ale i ich samych.

 • Filtry do wody wodociągowej

  Właśnie przeprowadziliśmy się do nowo wybudowanego domu. Mamy wodę z wodociągu, ale chyba niezbyt dobrą. Czy filtrowanie wody wodociągowej ma sens, a jeśli tak, to jakie filtry wybrać?

 • Połączenie rury cyrkulacyjnej z rurą ciepłej wody powinno znajdować się poniżej przyszłej baterii.

  Co powoduje kłopoty z cyrkulacją ciepłej wody

  W instalacji ciepłej wody mam zamontowaną dodatkową rurę, która miała zapewnić taką cyrkulację ciepłej wody, by można było z niej korzystać zaraz po odkręceniu kranu. Niestety, cyrkulacja nie działa: na ciepłą wodę trzeba czekać tak samo długo, jak wtedy, gdy jest wyłączona. Czy można to jakoś zmienić?

 • Nowy lepszy model podgrzewacza wody

  Stary, użytkowany kilkanaście lat podgrzewacz gazowy lub elektryczny warto wymienić na nowy. Będzie on nie tylko sprawniejszy i wygodniejszy w obsłudze, ale przede wszystkim bezpieczniejszy.

 • DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI
 • VSC04_0529DE00b, 29.04.2004, 14:08 Uhr, 8C, 4080x5418 (400+1229), 88%, bent 6 stops, 1/30 s, R60.8, G44.3, B70.1

  Informator rynkowy - loża ekspertów: kotły grzewcze

  Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy przedstawiają swoje opinie na temat kotłów grzewczych. W spotkaniu ekspertów wzięli udział: Tomasz Krakowczyk - dyrektor, pełnomocnik ds. systemów jakości w firmie KLIMOSZ, Robert Midera - product manager w firmie VIESSMANN, Edmund Słupek - product manager w firmie JUNKERS oraz Stefan Żuchowski - doradca techniczny w firmie VAILLANT.

 • 6916984 https bi

  Informator rynkowy - loża ekspertów: wanny

  Zaproszeni przez redakcję ŁADNEGO DOMU specjaliści od wyposażenia łazienek rozmawiali na temat rynku wanien w Polsce. W loży ekspertów zasiedli: Marzena Sobolewska - szef Salonu Łazienek w hurtowni BIMS PLUS, Dominik Zawadzki - dyrektor marketingu SANITEC KOŁO, oraz Wiesław Kędzierski - projektant wnętrz, dyrektor kreatywny firmy meblowej REMEB. Nasi eksperci reprezentowali różne punkty widzenia, wynikające z ich zawodowych zainteresowań i doświadczeń.

 • System solarny VELUX:A - kolektory słoneczneB - izolowany zbiornik z grupą pompowo-sterującąC - przepompowe naczynie wyrównawczeD - termostatyczny zawór mieszającyE - glikol do napełniania instalacji

  Jak działają systemy solarne?

  Zasadę działania systemu solarnego można streścić w czterech punktach:

 • Elektryczne podgrzewacze wody

  Chociaż energia elektryczna uchodzi za najdroższą, elektryczne podgrzewacze wody nie tracą na popularności. Nie są do nich potrzebne specjalne instalacje ani kominy - po prostu montuje się je tam, gdzie potrzebna jest ciepła woda.