Podłogi i schody

 • Parkiet z drewna egzotycznego merbau

  Podłogi z drewna egzotycznego

  Drewno egzotyczne jest coraz częściej układane na naszych podłogach. Po pierwsze dlatego, że cenowo stało się porównywalne z drewnem krajowym, po drugie - ponieważ przybyło fachowców, którzy wiedzą, jak się z nim obchodzić.

 • strop,poddasze,adaptacja poddasza

  Adaptacja poddasza - nowa podłoga na strychu

  Przystosowanie nieużytkowego poddasza do zamieszkania wymaga między innymi ułożenia na nim nowej podłogi. Zanim jednak to zrobimy, musimy upewnić się, czy istniejący strop wytrzyma dodatkowe obciążenia.

 • Szary pasek najlepiej jest widoczny po zdjęciu listwy przypodłogowej

  Kurz spod paneli podłogowych

  Mozaikę parkietową zastąpiłem panelami ułożonymi na piance. Po pewnym czasie na ścianie nad listwami przypodłogowymi pojawił się brudny szary pasek. Czy to wina paneli? Co teraz można z tym zrobić? Paweł G., Warszawa

 • Nie ma reguł jednoznacznie określających, jak wysoko powinien być wyniesiony poziom podłogi - zależy to od konfiguracji terenu i projektu domu. Za bezpieczną można przyjąć wysokość 50-60 cm

  Jak dobrze zrobić podłogę na gruncie

  Jeśli dom jest niepodpiwniczony, to podłogę parteru można wykonać bezpośrednio na gruncie. Powinna ona dobrze izolować wnętrza od zimna i wilgoci gruntowej.

 • drewno na ogrzewanie podłogowe

  Drewno na ogrzewaniu podłogowym

  Ogrzewanie podłogowe i parkiet mają opinię niedobranej pary. Problemów ze sprawnością ogrzewania i wyglądem podłogi można jednak uniknąć, jeśli dobrze wybierzemy gatunek drewna, rodzaj posadzki i wykonawcę.

 • Czyszczenie wykładziny

  11 sposobów na wywabianie plam z wykładziny

  Wykładziny dywanowe mają wiele zalet. Niestety nie należy do nich odporność na plamy. Aby je usunąć można zamówić usługę profesjonalnego czyszczenia. Są także domowe sposoby. Ale uwaga, najlepiej działają, gdy plamy jeszcze nie zaschły.

 • p

  3 sposoby wykończenia drewnianej podłogi

  Ostateczny wygląd drewnianej podłogi zależy nie tyle od gatunku drewna, co od rodzaju preparatu użytego do zabezpieczenia jego powierzchni. Będzie to również miało wpływ na częstotliwość i koszty późniejszej konserwacji podłogi.

 • SCHODY MLYNARSKIE NA PODDASZE

  Schody na poddasze

  Chcę zrobić w domu dodatkowe schody w salonie, ale nie wiem, czy da się zrobić odpowiedni otwór w stropie. Ze względu na usytuowanie schody powinny być ładne, nieduże, ale w miarę wygodne. Czy uda się dobrać schody gotowe do samodzielnego montażu, czy też trzeba będzie je robić na zamówienie? Stefan K. Police

 • panele podłogowe,drewniana podłoga

  Drewniane panele do renowacji - remont za dwa tysiące

  Deski warstwowe popularność zawdzięczają przede wszystkim łatwemu i szybkiemu montażowi. Sprzedawcy podkreślają też możliwość ich renowacji. Sprawdziliśmy, w jaki sposób i za ile da się odnowić zniszczoną podłogę z paneli drewnianych.

 • korek,korkowa podłoga,wykończenie podłogi,podłoga

  Korkowa podłoga

  Korek jako materiał wykończeniowy jest w Polsce stosowany dopiero od niedawna, jednak szybko zdobył sobie popularność. Dlaczego? Bo to materiał niemal bez wad.

 • Drewno egzotyczne lapacho

  Drewno egzotyczne w łazience

  Chcę ułożyć na podłodze w łazience drewno egzotyczne. Czy wszystkie gatunki są tak samo odporne na wilgoć? Mam na podłodze wylewkę cementową - czy przed układaniem parkietu muszę ją jakoś przygotować? Jaki sposób wykończenia parkietu jest lepszy do łazienki: olejowanie czy lakierowanie? Sylwia K., Marki

 • listwy przypodłogowe,cokoły,podłoga,panele podłogowe

  Na forum: listwy przypodłogowe - czy są potrzebne?

  Czy przy układaniu podłogi listwy przypodłogowe są niezbędne, czy po prostu wystarczy dobrze położyć panele?

 • UKLADANIE PODLOGI Z DESEK NA STROPIE BETONOWYM FOT. ANDRZEJ MACKOWIAK PUBLIKACJA LADNY DOM NR 6 (68) - 6.2004

  Deski na poddaszu

  Na stropie strychu chcę ułożyć podłogę z desek. Jak to zrobić, by była cicha i nie skrzypiała? Rafał Tchórzewski

 • Czyste, jasne fugi ładnie kontrastują z płytkami ceramicznymi w ciemnym kolorze.

  Fugi jak nowe

  Na podłodze najszybciej brudzą się oczywiście spoiny w jasnych kolorach. Ale nawet na tych ciemnych widać, po pewnym czasie, że są nie pierwszej czystości.

 • 08.2000 WARSZAWA , HOL - STYLOWE LUSTRO, SCHODY, NOWOCZESNA KONSOLA FOT. WLODZIMIERZ OKONSKI PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 1(136) - 1.2003

  Wewnętrzne schody betonowe - sposoby wykończenia

  Poszczególne części schodów - stopnice, podstopnice i cokoły - można wykończyć jednym materiałem lub zastosować różne okładziny. Decydując się na konkretne rozwiązanie, nie należy kierować się jedynie względami estetycznymi. Trzeba także wziąć pod uwagę miejsce, w którym znajdują się schody, ich kształt i bieg oraz sposób wykończenia podłogi w bezpośrednio sąsiadujących pomieszczeniach.

 • Dobrej jakości płyty wiórowe ułożone na belkach tworzą sztywny, równy i gładki podkład pod przyszłą podłogę, wykonaną z dowolnego materiału.

  Podłoga do remontu

  Renowacja podłogi to nie tylko wymiana posadzki, ale również starego podkładu podłogowego wraz z izolacją cieplną, akustyczną i przeciwwilgociową. Dzięki nowoczesnym materiałom można to zrobić łatwo i szybko

 • 09.08.2000. TYCHY REMONT MIESZKANIA Z GAZETA . UL . NALKOWSKIEJ , KLADZENIE PANELI . MARTA BLAZEJOWSKA/AGENCJA GAZETA

  Panele podłogowe i problem "wstawania podłogi"

  Do wykończenia posadzki kupiłem panele laminowane przystosowane do łączenia na zatrzask. Podłogę wyrównałem masą samopoziomującą i już chciałem się zabierać do układania, kiedy zaprosili mnie do siebie znajomi, u których posadzka z takich paneli "wstaje", jakby było jej za dużo. W jaki sposób montować panele, aby nie dopuścić do takiego zjawiska? Marcin D., Warszawa

 • Krzysztof Kowalewski, konsultant sieci Komfort

  Jak nie stracić gwarancji na panele podłogowe?

  Producenci paneli podłogowych napominają - gwarancja na ich produkty dotyczy tylko paneli ułożonych zgodnie z ich zaleceniami.

 • 9537051 https bi

  Jak ochronić parkiet pod fotelem na kółkach

  Plastikowe kółka mebli są groźnym wrogiem dla drewnianej podłogi. Zwykle są standardowo montowane w krzesłach do pracy. Mogą szybko doprowadzić do zniszczenia lakieru lub nawet uszkodzić podłogę przy biurku.

 • Klej trzeba nakładać i rozprowadzać szpachlą zębatą sukcesywnie, w miarę postępu układania podłogi, by nie wysychał

  Przygotowanie podłoża - drewno i ogrzewanie podłogowe

  Instalację ogrzewania podłogowego przykrywa się zwykle kilkucentymetrową warstwą jastrychu, czyli wylewki cementowej lub anhydrytowej, można też wykorzystać masę samopoziomującą.

 • 8298409 https bi
 • 9130460 https bi
 • podłoga z litego drewna,deska podłogowa,drewniana podłoga

  Podłogi pod bose stopy, psie łapy i wysokie obcasy

  O wyborze materiałów na podłogi w domu przesądzają zwykle ich wygląd i cena. Jednak, aby dobrze się prezentowały i służyły przez lata, trzeba nie tylko dopasować je do gustu i zawartości portfela, ale wziąć też pod uwagę wielkości i funkcje pomieszczeń, ich usytuowanie, planowane wyposażenie, a także sposób ogrzewania.

 • Schody w holu

  Kształty schodów

  Schody mogą pozostać całkowicie zamknięte w specjalnie na nie przeznaczonej klatce schodowej, lub być częścią otwartej przestrzeni domu. Zaprojektowane na planie koła, prostokąta czy elipsy, mogą cieszyć oko niebanalnym kształtem, zadziwiać użytym materiałem, dominować lub znikać w przestrzeni wnętrza, łączyć stylistycznie lub podkreślać różnice.

 • Układanie płytek ceramicznych
 • Wybór płytek na taras powinien być szczególnie przemyślany. Na pewno nie należy poprzestawać na ich ładnym wyglądzie: co najmniej równie ważne są cechy techniczne.

  Terakota czy gres

  Płytki ceramiczne dostępne są w tak wielkim wyborze, że może to przyprawić o zawrót głowy. Tymczasem już na starcie poszukiwań trzeba się zastanowić, czy wolimy gres czy terakotę?

 • Parkiet z drewna egzotycznego merbau
 • Ta dwuosobowa wanna przykuwa uwagę swoim nietypowym sposobem zamontowania oraz bogatym wyposażeniem.

  Wanna w podłodze

  Taki montaż wanny wymaga nie tylko sporej przestrzeni, ale i odpowiedniej konstrukcji stropu lub podłogi. Dlatego o tym rozwiązaniu trzeba pomyśleć na etapie budowy, a najlepiej - projektowania domu.

 • Fuga epoksydowa jest bardzo trwała i odporna na wodę, ale wymaga umiejętnej aplikacji

  Fuga nie do zdarcia

  Kupiłem płytki do łazienki i fugę epoksydową. Fachowiec stwierdził, że fuga jest gruboziarnista i nie jest w stanie wcisnąć jej w niektórych miejscach. Na dodatek na płytkach zostały matowe zacieki, których glazurnik nie potrafi usunąć. Czy to wina fugi, czy fachowca? I co teraz mogę zrobić? Krzysztof Z. z Supraśla

 • panele laminowane, V-fuga

  Poradnik - jak układać panele podłogowe

  Paneli nie powinno się układać zaraz po kupnie - lepiej wstrzymać się z tym przez dwa-trzy dni. Przez ten czas panele powinny leżeć w pomieszczeniu, w którym będą układane, żeby się "zaaklimatyzować". Paneli nie powinno się układać zaraz po kupnie - lepiej wstrzymać się z tym przez dwa-trzy dni. Przez ten czas panele powinny leżeć w pomieszczeniu, w którym będą układane, żeby się "zaaklimatyzować".