Newsletter artykuły

  • komin,kocioł gazowy,odprowadzenie spalin

    Jaki komin do kotła gazowego?

    Wymagana wysokość komina i jego średnica zależą od rodzaju kotła. Producent podaje te informacje w instrukcji montażu i eksploatacji urządzenia. Określa też, z jakiego materiału powinien być wykonany komin.

  • elewacje,elewacje domów,tynk,tynki

    Tynki zewnętrzne tradycyjne - prosto z worka

    Dawniej tynki cementowo-wapienne przygotowywano w całości na budowie, samodzielnie mieszając poszczególne składniki. Dziś najlepiej skorzystać z gotowych fabrycznych mieszanek, dających gwarancję dobrej jakości tynku.

  • Układające się w miękkie fałdy materiałowe rolety rzymskie mogą być dekoracją każdego wnętrza

    Żaluzje, rolety, okiennice, czyli słońce pod kontrolą

    Rolety wewnętrzne i żaluzje są popularną alternatywą dla tradycyjnych zasłon. Pozwalają lepiej panować nad ilością wpadającego przez okna światła. I nadają się do wszystkich typów okien, także dachowych.

  • planowanie domu,projektowanie domu,wybieranie projektu

    Projektowanie wnętrz - samodzielnie czy z architektem

    W brew pozorom, wcale nie jest tak łatwo urządzić wnętrza domu ładnie, tanio i funkcjonalnie. Dlatego warto skorzystać z pomocy projektanta, który może zmienić to, co dla nas niekorzystne, wyeksponować wszystko, co tego warte i uczynić użytecznym to, co rzeczywiście będzie nam służyć.

  • okno dachowe,skosy poddasza,poddasze

    Co można zmieścić pod skosami poddasza - zalecane wysokości

    Planując zagospodarowanie poddasza, sprawdzajmy nie tylko to, czy dany sprzęt zmieści się przy ściance kolankowej, ale także czy będziemy mogli z niego korzystać stojąc w pozycji wyprostowanej.

  • sypialnia, okna dachowe

    Jak wykorzystać przestrzeń pod skosami poddasza

    O możliwościach wykorzystania na poddaszu miejsca pod skosami decyduje wysokość ścianek kolankowych. Warto o tym pamiętać, wybierając lub zamawiając projekt domu, w którym przestrzeń pod dachem ma być zamieszkała.

  • kocioł gazowy,piec gazowy

    Jak dobrać moc kotła gazowego?

    Dobierając moc kotła, trzeba przeanalizować zapotrzebowanie na ciepło zarówno do ogrzewania domu, jak i do przygotowania ciepłej wody. To, którą z tych wartości przede wszystkim wziąć pod uwagę, zależy od rodzaju kotła.

  • kocioł gazowy,piec gazowy

    Jaki kocioł gazowy wybrać - przykłady rozwiązań

    Gdy pojawia się możliwość podłączenia gazu do domu dotychczas ogrzewanego węglem, zastanawiamy się nad miejscem montażu nowego kotła. Raczej na pewno nie warto go umieszczać w dotychczasowej kotłowni węglowej, zwłaszcza gdy dom, w którym mieszkamy, jest mały.

  • Widok od strony ogrodu

    Dom z miejscem do pracy

    Gabinet - czy, jak kto woli, pracownia - jest dziś niemal standardowym wyposażeniem domu, ale nie w każdym projekcie przewidziano nań dobre, uniwersalne miejsce. Tu tak się stało.

  • buda dla psa,pies,psy,ogród

    Najwygodniejsza buda dla psa

    Gdy przeprowadzamy się z bloku do własnego domu, chcielibyśmy by nasz czworonóg zaznał podobnej wolności posiadania samodzielnego lokum. Kupujemy więc psu budę, stawiamy ją w ogrodzie i... Zaczynają się kłopoty.

  • Zanim weźmiemy kredyt warto się zastanowić, czyli przejrzeć i przeanalizować oferty przynajmniej kilku banków.

    Kredyt pod hipotekę

    Kupiłem na kredyt samochód o wartości ok. 60 tysięcy zł. Oprocentowanie kredytu to około 15% rocznie. Mój znajomy twierdzi, że taki sam kredyt mogłem uzyskać ze znacznie niższym oprocentowaniem pod zastaw swojego mieszkania. Czy to możliwe, i czy mogę teraz zamienić swój kredyt, na taki zabezpieczony hipoteką?

  • Podłoga na gruncie, ocieplona keramzytem

    Podłoga na keramzycie

    Co to jest keramzyt i do czego można go stosować? Czy to prawda, że keramzyt chroni przed szkodliwym wpływem cieków wodnych? Jak ocieplić podłogę keramzytem i czy to się opłaca?

  • Jedną z cech baterii termostatycznych jest ich prosta obsługa

    Słów kilka o...bateriach termostatycznych

    Kto choć raz poparzył się pod prysznicem, ten doceni zalety baterii termostatycznej. Zabezpiecza ona przed wypływem gorącej wody i gwarantuje jej stałą temperaturę.

  • Studnia w prostym wydaniu. Drewniane zadaszenie chroni przed zanieczyszczaniem wody przez liście czy wody opadowe

    Remont studni

    Od czego zależy, czy studnia kręgowa nadaje się do wykorzystania? Co ma rodzaj kręgów do stanu studni? Jak określić wydajność studni? W jaki sposób oczyścić zamulone dno? Jak zmodernizować studnię, by czerpanie wody było wygodne?

  • Widok elewacji wejściowej

    Dom dla pracujących w domu

    Nawet jeśli na razie nie mamy zamiaru pracować w domu, warto przewidzieć w nim miejsce na taką ?roboczą? przestrzeń. Dziś, w dobie multimedialnej łączności, pracę do domu przenieść jest bardzo łatwo.

  • W domach z dachami dwuspadowymi styk ścian szczytowych i połaci trzeba dobrze ocieplić

    Styk ściany szczytowej z dachem

    Miejsce połączenia ścian szczytowych z dachem dwuspadowym trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed ucieczką ciepła. Często się o tym zapomina, układając dach bezpośrednio na murze.

  • Widok elewacji ogrodowej

    Projekt domu energooszczędnego

    Współczesny dom o prostej bryle, z pełnym piętrem. A co najważniejsze w dzisiejszych czasach - zużywa mało energii.

  • Zieleń posadzona na skarpach lub w dużych donicach z jednej strony sprawia wrażenie bujniejszej, z drugiej - starannie uporządkowanej

    Mniej typowe zadania dla kostki betonowej

    Betonową kostkę brukową warto wykorzystać nie tylko do wykonania podjazdów i ścieżek, ale również obrzeży klombów, schodków czy murków, które pozwalają urozmaicić ogród w nawet najbardziej monotonnym i płaskim otoczeniu.

  • Starwax środek do czyszczenia aluminium, stal nierdzewna

    Test preparatów do czyszczenia baterii

    Spośród dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia baterii wybraliśmy cztery i poprosiliśmy kilku właścicieli domów o ich wypróbowanie. Jedynym warunkiem było postępowanie zgodnie z instrukcją producentów.

  • By baterie lśniły jak nowe, należy je systematycznie czyścić odpowiednimi środkami

    Jak czyścić baterie?

    Nowe baterie są czyste i lśniące, ale utrzymanie tego stanu przez dłuższy czas wcale nie jest takie łatwe.

  • Układanie wiórów to zadanie precyzyjne i pracochłonne; na zamocowanie 1 m2 pokrycia potrzeba około 300 gwoździ

    Dach z wiórów osikowych

    Wióry osikowe to wdzięczny materiał, który łatwo można dostosować nawet do najbardziej fantazyjnych kształtów dachu. Jednak nie wszędzie powinno się go stosować.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Grill, wędzarnia i piec do chleba

    Przygotowywanie posiłków na powietrzu stało się dla wielu z nas przyjemnością i letnim weekendowym rytuałem. Jednak nie wszystkim wystarcza samo pieczenie nad ogniem kiełbasek czy mięsa.

  • Piwnice można wykorzystać nie tylko jako przestrzeń gospodarczą, ale również jako miejsce relaksu

    Kiedy piwnica ma sens

    Jest wiele powodów, dla których nie opłaca się dziś planować pod domem piwnicy. Niektórzy twierdzą nawet, że jest jedynie kosztownym przeżytkiem sprzed lat. Są jednak sytuacje, gdy o jej budowie warto pomyśleć.

  • Frontowa elewacja

    Dom z tarasem

    Daleko od szosy, tam gdzie można mieć atrakcyjną, rozległą działkę, warto wybudować szczególny dom. Taki, który nawiąże do tradycji, podkreśli najważniejsze zalety miejsca i pozwoli cieszyć się wsią. Niech mieszczuchy zobaczą, co tracą!

  • Jeśli mamy przydomowe oczyszczalnie ścieków lub bezodpływowe zbiorniki na ścieki stosowanie biopreparatów na pewno usprawni ich działanie

    Bakterie w szambie

    Czy powinienem dosypywać do sedesu specjalne bakterie, jeśli mam u siebie szambo. Sąsiad przekonuje mnie, że warto to robić, nawet jeśli nie mam przydomowej oczyszczalni ścieków. Krzysztof P., Mińsk Mazowiecki

  • Przygotowane wcześniej przejścia instalacyjne ułatwiają sprawne przygotowanie przyłączy

    Zanim ruszy budowa - kanalizacja w domu podpiwniczonym

    W budynku z piwnicami przyłącze kanalizacyjne przeprowadza się przez ścianę fundamentową nad ławą. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na takie zabezpieczenie tego przejścia (przepustu), aby nie dochodziło do przecieków wody gruntowej.

  • Strop z prefabrykowanych płyt kanałowych

    Płytowe stropy prefabrykowane

    Stropy z prefabrykowanych żelbetowych płyt kanałowych warto stosować w domach o rzucie prostokątnym, ponieważ nie można im nadać nieregularnego kształtu.

  • fot.Grzegorz Otwinowski tel. 0501 259 288 e-mail. fot2@tlen.pl

    Zanim ruszy budowa - kanalizacja w domu niepodpiwniczonym

    W domach niepodpiwniczonych instalację kanalizacyjną układa się przed wykonaniem podłogi na gruncie, doprowadzając ją do zaplanowanych wcześniej urządzeń na parterze (m.in. wanny, brodzika, miski ustępowej, bidetu) oraz pionów na piętrze.

  • 13.11.2006 WARSZAWA DLA CZTERY KATY METAMORFOZA SALON MEBLE IKER KOMPLET WYPOCZYNKOWY WYPOCZYNEK SOFA FOTELE FOTEL KOMINEK STYLISTKA: ANETA KOSIBA FOT. LUKASZ ZANDECKI / AGENCJA GAZETA

    Kominek dobrze ulokowany

    Kiedyś wystarczyło, by kominek dobrze ogrzewał dom i nie dymił. Dzisiaj bardziej liczy się jego wizualna atrakcyjność. Powinien nie tylko wspomagać inne źródła ciepła, ale przede wszystkim zdobić wnętrza, nadawać im domowego charakteru, a przy tym nie zabierać zbyt wiele miejsca.

  • TARAS BALKON MEBEL STOL KRZESLO SCHODY MUR OPOROWY TERAKOTA GRES FOT. MIKOLAJ DLUGOSZ PUBLIKACJA KWIETNIK NUMER SPECJALNY - BALKONY I TARASY - WIOSNA 2003 PUBLIKACJA LADNY DOM NR 7 (81) - 7.2005 PUBLIKACJA OGRODY NUMER SPECJALNY 2/2006 - OGROD MARZEN - 6.2006

    Pękające płytki na tarasie - remont po zimie

    Płytki ceramiczne na tarasie nad garażem nie przetrwały zimy i późniejszych roztopów - zaczęły pękać i odpadać. W czasie urlopu chcę je skuć i położyć nowe. Co powinienem zrobić, żeby kolejna wiosna nie odsłoniła zniszczonej posadzki tarasu? Andrzej J., Częstochowa