Newsletter artykuły

 • Wyburzanie ścian działowych trzeba przeprowadzać umiejętnie, zależnie od materiałów, z których są wykonane

  Ściany działowe - przestawianie, burzenie

  Zmiana usytuowania ścian działowych lub dostawienie nowych często pozwala dużo lepiej zorganizować przestrzeń w domu. Dlatego, choć taka przebudowa wiąże się z kłopotliwymi pracami budowlanymi i wykończeniowymi, często się na nią decydujemy.

 • TYNKI GIPSOWE , WYGLADZANIE SCIAN MASA SZPACHLOWA DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI PUBLIKACJA LADNY DOM NUMER SPECJALNY - DOM JAK MALOWANY 1/2004 - 9.2004 PUBLIKACJA LADNY DOM NR 7 (93) - 7.2006

  Kłopoty z gładzią

  Z forum budowa i remont/gazeta.pl : W naszym nowym domu mamy już zrobione gipsy na ścianach, ale mój tata chciał, aby były idealne i pomalował je mieszanką gruntu z farbą klejową. Następnie wyszlifował to wszystko tak, że gips zrobił się bardzo gładki. Kiedy chciałam pomalować go farbą podkładową, zaczęło się odrywać.

 • 30.12.2009 LOMZA . BANKNOTY O NOMINALACH STO ZLOTYCH . POLSKIE PIENIADZE . FOT. JACEK BABIEL / AGENCJA GAZETA

  Zmiana VATu. Jak odzyskać VAT za materiały budowlane?

  W jaki sposób ubiegać się o zwrot podatku VAT zapłaconego przy zakupie materiałów budowlanych? Jakie są limity i w jaki sposób wyliczyć kwoty zwrotu? Jakie dostarczyć dokumenty i gdzie szukać listy materiałów objętych zwrotem?

 • 95% sprzedawanych obecnie stelaży to modele do zabudowy suchej

  Sedes wiszący zamiast stojącego

  Przy okazji większego remontu łazienki warto zamienić model sedesu ze stojącego na wiszący. Wpłynie to nie tylko na estetykę, ale i czystość łazienki.

 • Umowa darowizny między darczyńcą a obdarowanym powinna być sporządzona w formie pisemnej

  Darowizna pieniężna

  Mój wnuk zamierza rozpocząć budowę domu i chciałbym wesprzeć go finansowo. Co należy zawrzeć w umowie darowizny i czy w związku z nią wnuka będą obciążały jakieś koszty? Jak to zrobić, by przekazanie wnukowi pieniędzy było zgodne z prawem? F.B., Warszawa

 • Aby wykonać ogrzewanie podłogowe podłoże powinno być równe. Nierówności nie powinny przekraczać 2-3 mm/m i 5-8 mm na całej długości pomieszczenia.

  Problemy z forum: źle wylany jastrych na ogrzewaniu

  Problemy pozornie błahej natury potrafią spędzać sen z powiek budującemu dom czy remontującemu mieszkanie. Świadczą o tym gorące dyskusje toczące się na internetowym forum. Często jednak trudno z nich wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Dlatego o komentarz do internetowych sporów zaprosiliśmy eksperta.

 • W domu z nieużytkowym poddaszem warto ocieplić strop nad ostatnią kondygnacją mieszkalną

  Strych z ciepłym stropem

  Nieużytkowego poddasza nie trzeba ogrzewać, a więc i ocieplać. Zwykle wykorzystuje się je jako suszarnię lub magazyn rzadko używanych rzeczy i sprzętów. W takim domu wystarczy dobrze zaizolować strop nad ostatnią kondygnacją mieszkalną.

 • Prezentowany dom to bardzo dobry przykład architektury dopracowanej koncepcyjnie, projektowo i realizacyjnie. Przy tym skromnej, nieostentacyjnej, zrealizowanej przy stosunkowo ograniczonym budżecie

  Podwarszawski dom z Krakowa

  Właścicielom tego domu tak bardzo zależało na jakości, że nie tylko ściągnęli do jego zaprojektowania znanych architektów z Krakowa, ale i postanowili zmniejszyć o połowę wielkość siedziby.

 • Ściana ocieplona bardzo grubą warstwą styropianu z dodatkiem grafitu (o podwyższonej izolacyjności cieplnej)

  Ściany zewnętrzne cieplejsze o 33%

  Na koszty ogrzewania domu istotny wpływ ma izolacyjność termiczna jego ścian zewnętrznych. Aby dom można było uznać za niskoenergetyczny, powinny mieć one współczynnik przenikania ciepła U nie większy niż 0,2 W/(m2K).

 • 03.11.2010 , LADNY DOM , FOT. MALGORZATA KONCZYCKA , AGENCJA GAZETA

  Test preparatów do czyszczenia szyb w kominku

  Spośród dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia szyb kominkowych, wybraliśmy pięć, i poprosiliśmy kilku właścicieli domów o ich wypróbowanie. Jedynym zaleceniem było postępowanie zgodnie z instrukcją producentów.

 • PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI !!!!!!

  Czysta szyba w kominku

  Dzięki przeszklonym wkładom nowoczesne kominki są bezpieczniejsze pod względem pożarowym niż otwarte, a palenie w nich jest bardziej ekonomiczne. Niestety, w większości z nich szyby dość szybko pokrywa sadza.

 • Montaż brodzika płaskiego trzeba przewidzieć na etapie projektowania instalacji, wiąże się to bowiem z odpowiednim poprowadzeniem kanalizacji

  Jaki brodzik - stalowy czy akrylowy?

  Najpopularniejsze na rynku są brodziki z akrylu i stali emaliowanej. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady. Jeśli chodzi o ceny to nie ma prostej zasady, że jedne są tańsze, a drugie droższe. Wszystko zależy od klasy produktu, wielkości i kształtu urządzenia. Modne są obecnie bardzo płytkie brodziki o głębokości 1-3 cm, montowane na równi z poziomem podłogi.

 • 8701951 https bi

  Kupować samemu, czy z pośrednikiem?

  Można, oczywiście, bez pośrednika sprzedać własną lub kupić cudzą nieruchomość. Nikt tego nie zabrania, podobnie jak tego, by samemu się leczyć czy występować w sądzie bez adwokata.

 • Przykład źle ułożonej obróbki blacharskiej nad rynną (na folii)

  Jak uniknąć błędów w montażu rynien

  Zamocowanie rynien nie jest zadaniem, które można powierzyć byle komu. Możliwości popełnienia błędów jest sporo, a ich konsekwencje poważne - od przeciekającego pokrycia dachowego, po zniszczone po śnieżnej zimie orynnowanie.

 • fot. MONIER

  Zimowa przerwa na budowie

  Jeśli właśnie jesteśmy w trakcie budowy domu, najwyższa pora, by pomyśleć o tym, jak go ochronić przez zimowymi mrozami i złodziejami.

 • 24.01.2007 BEDZIN STANISLAW BANAK ODSNIEZA CHODNIK PRZED SWOJA POSESJA ZIMA SNIEG ODSNIEZANIE FOT . MARCIN TOMALKA / AGENCJA GAZETA

  Czym i jak odśnieżać

  Łopaty, odśnieżarki, szczotki czyli wszystko do odśnieżania podjazdów, ścieżek i chodników.

 • Detal kratki Accordion

  Montaż grzejnika kanałowego

  Grzejniki kanałowe umieszcza się zwykle na całej długości okien i drzwi tarasowych, ale czasami również w narożnikach pomieszczenia.

 • Wygodny garaż może stanowić 25% powierzchni użytkowej średniego domu

  Garaż dostawiony do domu

  Garaż zwykle zajmuje tyle miejsca, ile duży pokój. Dlatego dawniej często z niego rezygnowano na rzecz większej przestrzeni mieszkalnej. Dziś jest odwrotnie.

 • 14.01.2010 LODZ , UL PIOTRKOWSKA 104 , ODGARNIANIE SNIEGU Z DACHU URZEDU MIASTA , PRACOWNICY BEZ ZABEZPIECZEN USUWAJA SNIEG Z DACHU BUDYNKU . FOT. TOMASZ STANCZAK / AGENCJA GAZETA

  Dach płaski - ile śniegu może wytrzymać?

  Leżący na dachu śnieg, zwłaszcza świeży, wygląda malowniczo. Taka ozdobna warstwa białego puchu bywa jednak poważnym zagrożeniem dla konstrukcji nośnej dachu płaskiego. 1m3 mokrego śniegu może ważyć nawet 800 kg!

 • 8630177 https bi

  Okna na specjalne zamówienie

  Dzięki nowoczesnym metodom produkcji nie ma dziś prawie żadnych ograniczeń - możemy zamawiać okna w dowolnych kształtach, kolorach i rozmiarach.

 • Ostatnim elementem w systemie centralnego ogrzewania są grzejniki. Właściwie dobrany grzejnik nie tylko zapewni nam ciepło, ale też ozdobi wnętrze

  Jaka instalacja, taki grzejnik

  Nie ma na rynku grzejników idealnych do każdej instalacji. Zanim więc zgodzimy się na grzejniki, które proponuje nam instalator lub sprzedawca, poznajmy ograniczenia w stosowaniu poszczególnych ich rodzajów.

 • Grzejniki kanałowe polecane są do pomieszczeń, gdzie znaczna część ściany zewnętrznej jest przeszklona

  Grzejnik kanałowy - schowany w podłodze

  Coraz częściej w domu montuje się okna sięgające podłogi. Aby jednak zimą w ich pobliżu nie odczuwało się chłodu, warto zamontować grzejnik kanałowy.

 • Odnowiony farbami dach pokryty blachą płaskią

  Nowa farba na dachu

  Po kilkunastu latach nawet najtrwalsze pokrycia z blachy dachowej wymagają renowacji. Zdarza się też, że nawet mimo dobrego stanu technicznego dachu właściciele domów chcą dopasować jego kolor do odnawianej elewacji.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  12 decyzji w porę, czyli jak budować, żeby nie poprawiać

  Budując dom, warto być przewidującym. Kto już na etapie stanu surowego wie, jakie będzie wykończenie domu, uniknie przeróbek i poprawek, oszczędzając

 • Napęd bramy garażowej można wyposażyć w różne dodatki: pilot, fotokomórka, zasilanie awaryjne, włącznik zewnętrzny lub wewnętrzny, zewnętrzny mechanizm odblokowujący, sprzęgło bezpieczeństwa, listwa bezpieczeństwa, blokada dociskowa czy zewnętrzny reflektor.

  Gdy pilot do bramy nie działa

  Pilot do bramy garażowej przestał nagle działać. Wymieniłem baterię, ale to nic nie dało i ciągle muszę otwierać bramę ręcznie. Co mogę jeszcze zrobić? Marcin W., Józefów

 • Choć automatyka pogodowa nie jest tania, to warto ja stosować, gdy w domu zostało ułożone ogrzewanie podłogowe lub zamontowany jest kocioł kondensacyjny

  Sterowanie instalacją c.o. - od termostatu do pełnej automatyki

  Najlepszy system ogrzewania domu to taki, którym nie trzeba się zajmować. Nie da się tego zrobić bez automatycznego sterowania kotłem.

 • modern living room interior with fireplace (3D rendering)

  Kominek: dystrybucja gorącego powietrza

  Dzięki dystrybucji gorącego powietrza możemy kominkiem ogrzać nie tylko salon, ale też i inne pomieszczenia, zarówno te na parterze, jak i na piętrze domu.

 • <Digimax S500 / Kenox S500 / Digimax Cyber 530>

  Okiennice zewnętrzne

  Na południu Europy od wieków chronią domy przed słońcem, na północy - przed zimowymi zawieruchami. U nas okiennice częściej niż na elewacjach widuje się wewnątrz domów - na zdjęciach z zagranicznych wakacji.

 • Oszczędny prysznic - kąpiel pod natryskiem orzeźwia i dodaje energii; zużywa się przy tym znacznie mniej czasu i wody niż na kąpiel w wannie; przy dzisiejszym tempie życia trudno o lepszy początek i koniec dnia

  Łazienka - duża czy mała, na parterze czy na piętrze, z wanną czy z prysznicem?

  Nie sztuka w wielkim domu zaplanować kilka luksusowych łazienek. Wystarczy zarezerwować na to fundusze i zaprojektować dostatecznie duży budynek. Sztuką jest stworzenie podobnego standardu i komfortu na mniejszej powierzchni i przy ?normalnym? budżecie.

 • Kocioł gazowy nie może znajdować się w tym samym pomieszczeniu co węglowy

  Dostawiamy kocioł gazowy do węglowego

  Jeżeli mamy dosyć codziennego rozpalania w kotle węglowym, uzupełniania paliwa co kilka godzin i ciągłego wynoszenia popiołu, warto coś z tym zrobić. Jedna z możliwości to dostawienie - jako drugiego - kotła gazowego.