Polski design

polski design

Design - produkty polskich projektantów i rzemieślników

Polski design to nasz powód do dumy. Przedstawiamy niezwykłe firmy rodzimego pochodzenia - powołane do życia z pasji i marzeń swoich właścicieli, często niewielkie, niszowe, ponad masową produkcję przedkładające dokładność i kunszt rzemieślnika. Polski design na przestrzeni dziesięcioleci rodził się pomimo niesprzyjających okoliczności - a dzisiaj, w zupełnie nowej rzeczywistości, jest definiowany na nowo.

Polskie wzornictwo...

...zachwyca swoim pięknem, funkcjonalnością, a nierzadko również prostotą wykonania. Urządzając swoje domy i mieszkania coraz częściej sięgamy po przedmioty użytkowe i dekoracyjne wykonane przez krajowych twórców, jednocześnie stymulując rozwój polskiego designu. Prezentujemy sylwetki polskich designerów oraz ich prace - zarówno znane i doceniane, również poza granicami kraju, a także te, które dopiero debiutują. Warto śledzić rozwój rodzimego wzornictwa, które jest coraz bardziej cenione również poza granicami naszego kraju.

Lubisz meble polskiej produkcji? Zobacz:

Polski design. Révolte: zapraszamy do świata fantazji Swallow's Tail: meble trwałe i piękne Z miłości do sklejki – OTOTO chodzi!

Polska firma: 4concepts Loft Decora - z drewna i staliStołek Banffy marki NOTILinevka Studio Projektowe: design dla zwierząt

Polski design - szkło i ceramika od polskich projektantów:

Figurki Ćmielów Uzależniony od porcelany - Andrzej Kareński-TschurlMozaiki ceramiczne od Raw DecorSzklane lampy XILO

  • polski projekt, polski design, meble ze sklejki

    Polski projekt: Nuki - wyjątkowe meble i akcesoria dla dzieci

    Zaczęli od pościeli dla dzieci, później rozszerzyli działalność na meble ze sklejki własnego autorstwa. Nuki to nowa polska marka, która stawia na dobry design.

  • Z księgi psalmów. Artysta w galerii Propaganda, wystawa w 2016 r."Te rzeczy dziś", pomiędzy pracami z lat 80. z cytatami z Księgi Psalmów: "Bo wielu jest powołanych, lecz niewielu wybranych" i "Zaufaj Panu i czyń dobrze, mieszkaj w kraju i bądź wierny".

    Paweł Kowalewski: Całe życie jest sztuką

    Paweł Kowalewski, członek Gruppy, jednej z najbardziej obiecujących formacji artystycznych lat 80. Założył agencję reklamową, wykłada na ASP, tworzy zaangażowane społecznie i politycznie prace. Dawny buntownik, choć w garniturze, wciąż buzuje energią. "Wre aż po czuprynę".

  • Must have: kolekcja wazonów Jungle 2016, projekt: Malwina Konopacka, producent: Malwina Konopacka

    Plebiscyt Must have 2016 rozstrzygnięty. Oto najlepsze polskie projekty

    Jeden z najważniejszych konkursów w polskim designie został rozstrzygnięty. W tegorocznym plebiscycie Must have zostało wyróżnionych aż 70 obiektów, które wybrano spośród 500 zgłoszeń.

  • design z PRL, stół w PRL, polski design

    Pewex poleca: TOP 10 - na stole w PRL

    Syfony, szklanki z "koszyczkami" i fajans z Włocławka

  • kubki barowe, PRL, patyna, polski design, polski projekt

    Patyna, Malwina Konopacka i Mamsam - kubki barowe w nowoczesnym wydaniu

    Kultowe barowe kubki w estetyce new look, czyli Patyna, Malwina Konopacka i Mamsam łączą siły.

  • doniczka, polski projekt, polski design

    Polski design: doniczki dobrze zaprojektowane

    Dobrze zaprojektowane doniczki mogą być prawdziwą dekoracją domu. Wybraliśmy 12 najciekawszych doniczek od polskich projektantów. Czas na dobry polski design!

  • Stół Kasparo

    Niezwykłe stoły od marki Kasparo

    Te niezwykłe stoły po połączenie drewna, szkła i nowych technologii. Dzięki unikatowemu zastosowaniu ukrytych czujników ruchu oraz delikatnych diod LED stół dosłownie ożywa.

  • Bolesławiec, Manufaktura w Bolesławcu, fabryka w Bolesławcu

    Bolesławiec - tradycyjna ceramika w nowym wydaniu

    Ceramika z Bolesławca to polski hit eksportowy. Dzisiejszy "Bolesławiec" stawia na nowoczesność ale nie zapomina o tradycji. Wybraliśmy dla Was kilkanaście najpiękniejszych wzorów.

  • Targi Rzeczy Ładnych - wiosna 2016

    18 przedmiotów, które zachwyciły nas na Targach Rzeczy Ładnych. Dobry polski design!

    Za nami kolejna, wiosenna edycja Targów Rzeczy Ładnych. To był nie tylko weekend pełen szalonych zakupów, ale prawdziwe święto polskiego designu i ludzi, którzy go tworzą.

  • Folkowe motywy we wnętrzu

    Folk to nie skansen. Tradycyjne motywy powracają

    Coraz łatwiej można je zobaczyć na polskich ulicach. Są na ubraniach, torbach, obudowach telefonów i innych gadżetach. Tradycyjne ludowe wzory przeżywają swój renesans. O modzie na folk rozmawiamy z Marta Wróbel, założycielką marki Folkstar.

  • Pościel szaro-różowa. nocne dobra

    Nocne dobra - kolekcja pościeli na sezon wiosna/lato 2016

    Pościel od polskiej firmy Nocne Dobra zachwyca wysoką jakością i najlepszymi tkaninami. Zobaczcie nową kolekcję pościeli.

  • kiełkowniki

    Prezenty dla Mamy do 100 zł. Tylko polski design

    W tym roku stawiamy na polski design. Oto 23 propozycje najciekawszych prezentów na Dzień Mamy

  • Domek Good Night od HELLO PETS. Cena: 219 zł.

    HELLO PETS - polska marka akcesoriów dla zwierząt

    Dobrze zaprojektowane akcesoria dla psów i kotów. Poznajcie nową polską markę HELLO PETS.

  • Kult morza - tkanina zainspirowana dawnymi obrzędami słowiańskimi oraz obchodami dnia Morza z czasów dwudziestolecia międzywojennego

    Polscy projektanci: Studio Kosmos i jego zjawiskowe projekty

    Trzeba tupetu, by tuż po studiach zgłosić się do renomowanych pracowni w Mediolanie. Trzeba odwagi, by zrezygnować z pracy dla Alessandro Mendiniego i Denisa Santachiary. Trzeba wiary, by zacząć od zera w Warszawie. Taki to jest Kosmos.

  • Jakub Kwarciński i Natalia Gruszecka

    Polscy projektanci: Studio Ende - niezwykła pracownia ceramiczna

    Są parą w życiu i w pracy. Natalia Gruszecka i Jakub Kwarciński prowadzą Studio Ende, które jest wyjątkową pracownią ceramiczną. Trudno o równie piękne przedmioty codziennego użytku: filiżanki, cukierniczki, mleczniki o tak indywidualnych rysach.

  • Plakat CityArtPosters, polski projekt, polski design, plakat, plakaty

    Polski projekt: CityArtPosters. Niesamowite plakaty z planami miast!

    Plakaty z planami miast od CityArtPosters to prawdziwe dzieła sztuki. Zobaczcie dobry polski projekt!

  • ceramika, bolesławiec, manufaktura, design, polski design

    Dorota Koziara dla Manufaktury w Bolesławcu

    Renesans, czyli nowa kolekcja Doroty Koziary dla Manufaktury w Bolesławcu. Jest świetna!

  • Fotel 366

    Kultowy fotel z PRL-u wraca na salony

    Milion egzemplarzy fotela 366 w czasach PRL-u stało w naszych domach. Wówczas nikt nie myślał o nim jak o klasyku designu. Dziś mebel powraca za sprawą dwojga młodych ludzi, którzy widzą w nim dobry projekt.

  • Bez tytułu, 60 x 80 cm, olej na płótnie, 2008

    Obraz we wnętrzu: Magda Bielesz

    Jakie dzieła sztuki kupić, z jakimi zamieszkać? Polecając obrazy, pytam ich twórców, co sami zawieszają na ścianach, jakich dzieł szukają i jak z nimi na co dzień obcują.

  • Bolesławiec, Manufaktura w Bolesławcu, fabryka w Bolesławcu

    Ceramika z Bolesławca - tradycyjne kobaltowe wzory w nowej odsłonie

    Sielskość, tradycja, kobalt, ponadczasowy styl - tak właśnie można opisać ceramikę z Bolesławca.

  • Polski stół, bolesławiec, Julia Kristoff

    Polski stół - wspólna inicjatywa trzech polskich firm

    Porcelana Kristoff z Wałbrzycha, Manufaktura w Bolesławcu i Huta Julia z Piechowic połączyły siły. Dolnośląskie firmy opracowały "Polski stół", w ramach którego tworzą i sprzedają swoje wyroby.

  • nazwa: Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. działa od: 1790 r. produkuje: najwyższej jakości porcelanę W ĆMIELOWIE NACZYNIA PRODUKUJE SIĘ OD 225 LAT - ale historia to nie jedyna mocna strona marki. W ostatnich latach otwarto Ćmielów Design Studio, które łączy tradycję z nowoczesnym designem.

    Ćmielów: porcelana dobrze znana

    Myślisz "porcelana", mówisz "Ćmielów". Skojarzenie jest oczywiste. Nic dziwnego, skoro właśnie tam powstają najwyższej jakości naczynia. Od 225 lat!

  • Polski projekt 2015. Który najlepszy?

    Polski projekt 2015 roku [GŁOSOWANIE]

    Przez cały 2015 rok pokazywaliśmy Wam przedmioty stworzone przez polskich projektantów. Wybraliśmy 10 mebli, gadżetów i dodatków, które naszym zdaniem warto zapamiętać! Co według Was powinno zostać polskim projektem 2015 roku?

  • Niezwykły stół Kasparo

    Niezwykły stół Kasparo

    Te niezwykłe stoły po połączenie drewna, szkła i nowych technologii. Dzięki unikatowemu zastosowaniu ukrytych czujników ruchu oraz delikatnych diod LED stół dosłownie ożywa.

  • Polski design: biżuteria z talerzy

    Polski design: biżuteria z talerzy

    W pierwszym odcinku naszego nowego cyklu "Polski design", rozmawiamy z Magdą Ziółkowską, autorką oryginalnej biżuterii z talerzy. Spotkaliśmy się nad Wisłą podczas SLOV FOLK STORY. Skąd Magda czerpie inspiracje? Jak wygląda praca nad biżuterią? Jakie historie kryją się za kolczykami, broszkami i pierścionkami z talerzy?

  • Rewolucja FIDU. Nadmuchiwane formy z metalu

    Rewolucja FIDU. Nadmuchiwane formy z metalu

    FIDU to nowoczesna technologia polegająca na tworzeniu form z nadmuchiwanego metalu. W wyniku tego procesu mogą powstawać zarówno elementy konstrukcyjne, jak również wnętrzarskie, takie jak nietypowe meble. Gotowe produkty zaskakują lekkością i wytrzymałością. Wycięte z blachy kształty są szczelnie spawane w konturze,a następnie pompowane powietrzem do trójwymiarowej formy. Pod wpływem wewnętrznego ciśnienia metal uzyskuje przestrzenne, stabilne i bardzo wytrzymałe kształty. O możliwościach jakie stoją za tym rewolucyjnym pomysłem opowiada Oskar Zięta, który był pomysłodawcą i opracował całą technologię produkcji.

  • SIESTA - użyteczny polski design

    SIESTA - użyteczny polski design

    Za pośrednictwem użytecznych i pięknych projektów można pozytywnie wpływać na ludzkie życie. Starajmy się więc by każdy posiadany przez nas przedmiot opowiadał dobrą historię.

  • Polski design: Felt stories

    Polski design: Felt stories

    Znakiem rozpoznawczym warszawskiej pracowni są obicia foteli, puf i taboretów z tysięcy kolorowych, ręcznie filcowanych kulek.

  • Polski projekt: wielki drewniany zegar Little. Jak jest zrobiony?

    Polski projekt: wielki drewniany zegar Little. Jak jest zrobiony?

    Zegar Little od Woodlovers ma 70 cm średnicy. Jego tarcza wykonana jest z setek drewnianych krążków. Poznajmy tajemnice produkcji tego wyjątkowego zegara!

  • Polski projekt: lampy Morawka

    Polski projekt: lampy Morawka

    Morawka - polskie lampy z ekologicznych materiałów, do samodzielnego złożenia. Jak są zrobione?