Remont domu

 • Dom przyjazny

  Dom przyjazny

  Mieszkanie w złych warunkach, kiedy panuje wilgoć, hałas, jest zimno i niedostatecznie jasno ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego tak ważne jest zbudowanie domu, który będzie komfortowy, bezpieczny, tani w utrzymaniu i zdrowy zarazem. Jednym słowem – będzie domem przyjaznym.

 • Remont domu to duże przedsięwzięcie pod względem logistycznym, dlatego zanim do niego przystąpimy, warto wcześniej rozplanować kolejność wszystkich prac

  Plan prac remontowych

  Jak zaplanować remont domu, aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie? Podpowiadamy, od czego zacząć remont, jak zaplanować koszty i uniknąć błędów.

 • Remont mieszkania - koszt w 2022 r

  Ile trzeba zapłacić za remont mieszkania i domu w 2023 r. ?

  Według statystyk, najlepszymi miesiącami na przeprowadzenie remontu są maj, czerwiec i lipiec. W ubiegłym roku aż 85% Polaków zdecydowało się na odświeżenie czy renowację mieszkania. Remont, to tuż za wakacjami, drugi w kolejności cel, na jaki oszczędzamy. Ceny materiałów budowlanych rosną, inflacja galopuje. Czy to zatrzyma plany remontowe Polaków? Z jakimi kosztami muszą się dziś mierzyć?

 • stary dom do remontu remont starego domu kupujemy stary dom jak kupić stary dom co sprawdzić przed zakupem starego domu

  Remont starego domu, czyli jakie prace Cię czekają

  Pandemia koronawirusa i kolejno wprowadzane ograniczenia spowodowały, że wiele osób postanowiło poszukać własnego domu, najlepiej z ogrodem. Większość rozważa zakup starego domu. Jak znaleźć odpowiedni? Co sprawdzić przed ostateczną decyzją? Jak przygotować się do remontu starego domu?

 • Ocieplanie starych ścian

  Jak prawidłowo przeprowadzić ocieplenie starego domu. O czym należy pamiętać?

  Stare domy zazwyczaj pozbawione są jakiejkolwiek izolacji, która zapobiegłaby ucieczce ciepła na zewnątrz budynku. Takie obiekty, po ewentualnym osuszeniu, koniecznie trzeba ocieplić. Jeśli jednak dom jest ocieplony, mamy dwa wyjścia – albo zerwać starą izolację i na jej miejsce ułożyć nową, albo stworzyć podwójną barierę termoizolacyjną.

 • spleśniałe drewno, pleśń na drewnie

  Czy da się uratować drewno z pleśnią?

  Czy moje deski (patrz zdjęcia) da się uratować? Przez dłuższy czas drewno leżało na zewnątrz, osłonięte jedynie plandeką (jak się później okazało - dziurawą). Obecnie zostało przeniesione do hali. Czy to drewno, po wysuszeniu i obróbce, będzie nadawało się do wykorzystania? Mariusz P.

 • Brak wcześniejszego sporządzenia kosztorysu, niezabezpieczanie mebli, czy zła kolejność wykonywania zadań to tylko kilka błędów, które mogą zamienić nasz remont w udrękę. Dlatego tak ważne jest, żeby się ich wystrzegać

  9 najczęściej popełnianych błędów remontowych

  Brak wcześniejszego sporządzenia kosztorysu, niezabezpieczanie mebli czy zła kolejność wykonywania zadań to tylko kilka błędów, które mogą zamienić remont w koszmar. Warto sprawdzić, czego należy się wystrzegać.

 • Piękny ogród wymaga pracy. Ale zanim zaczniemy jego urządzanie, warto poprosić o pomoc projektanta zielaeni

  Prosto z budowy Domu Marzeń

  Druga edycja programu Dom marzeń dobiegła końca. Zanim jednak poznaliśmy zwycięzców, obserwowaliśmy prace nad budową wymarzonego domu. Jedno jest pewne - ekipa wywiązała się w stu procentach i wszystkie prace zostały należycie wykonane. Wszystko po to, by zwycięska para była zachwycona końcowym efektem!

 • Remont domu - czy można liczyć na wsparcie finansowe od Państwa?

  Remont domu - czy można liczyć na wsparcie finansowe od państwa?

  Jeśli planujemy remont swojego mieszkania, ale koszty są zbyt wysokie, jest szansa na pomoc od państwa. Choć obecnie niektóre programy wsparcia budownictwa jednorodzinnego zostały zawieszone lub całkowicie zlikwidowane, to mamy jeszcze możliwość skorzystania z tzw. premii termomodernizacyjnej, której zasady określa ustawa z dnia 21.11.2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

 • Potencjalnych miejsc przeciekania dachu jest tym więcej, im bardziej skomplikowany jest jego kształt

  Dach przecieka

  Na każdym dachu są takie miejsca, które powinny być szczególnie starannie uszczelnione - obróbkami blacharskimi, taśmami lub masami dekarskimi.

 • Projekt domu

  Udana przebudowa niewielkiego domu

  Projekt powstawał pod presją czasu. Trzeba było z małego, już raz rozbudowanego budynku stworzyć nowy, wygodny, rodzinny dom i zdążyć przed przyjściem na świat kolejnego domownika.

 • wymiana okien

  Czy opłaca się wymieniać stare okna?

  Stare, nieszczelne okna powodują duże straty ciepła, a zimno przedostające się przez nie do środka domu jest uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego, gdy zastanawiamy się, czy wymiana okien będzie opłacalna, nie powinniśmy kierować się wyłącznie względami ekonomicznymi. Po wymianie okien mogą przez długi czas w ogóle nie pojawić się oszczędności (to duży wydatek, który zwróci się dopiero po latach), natomiast z pewnością polepszą się warunki komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

 • wymiana pokrycia

  Wymiana pokrycia dachowego i układanie nowego

  Przy wymianie pokrycia rzadko kiedy więźba dachowa nie wymaga przynajmniej wzmocnienia, a wstępne krycie - częściowego usunięcia. Jedynie doświadczony konstruktor może doradzić, jak zwiększyć jej nośność, by można było ułożyć pokrycie cięższe od dotychczasowego.

 • schody betonowe

  Renowacja schodów betonowych

  Schody betonowe są bardzo trwałe, ale ich okładziny z czasem się niszczą lub przestają pasować do modernizowanego wnętrza. Czym je zastąpić, by nowe pokrycie było trwałe, ładne i... osiągalne finansowo? Jak przeprowadzić renowację schodów, żeby nie zmienić wysokości stopni i nie zaburzyć proporcji schodów?

 • naprawa dachu

  Naprawa dachu z dachówek ceramicznych

  Nie zawsze wystarczy umycie dachu, by znów wyglądał jak nowy. Czasem konieczne jest przeprowadzenie niewielkiej naprawy dachu.

 • Naprawa dachu z dachówek

  Drobne naprawy: dach z pokryciem z dachówek

  Pokrycia z dachówek ceramicznych i cementowych są bardzo trwałe, jednak po kilkunastu latach często wymagają odświeżenia lub drobnych napraw. Umiejętnie wykonane, pozwolą przesunąć w czasie generalny remont dachu.

 • wymiana pokrycia

  Wymiana pokrycia dachowego: demontaż starego, koszty

  Wymiana pokrycia dachowego to przedsięwzięcie niełatwe i wymagające nie tylko zatrudnienia dobrych fachowców, ale też dobrej pogody. Po zdjęciu starego materiału potrzeba co najmniej kilku dni na położenie nowego.

 • wymiana pokrycia

  Wymiana pokrycia dachowego

  Gdy ułożone na dachu pokrycie jest zniszczone, trzeba je wymienić. Zwykle wiąże się to z dużymi kosztami i wieloma niedogodnościami. Do remontu warto więc się dobrze przygotować, zlecając fachowcom nie tylko przeprowadzenie prac, ale przede wszystkim ocenę stanu dachu.

 • malowanie blachodachówki

  Odnawianie blachodachówki

  Po kilkunastu latach blachodachówka na dachu mojego domu stała się matowa i przestała mieć intensywny, czerwony kolor. W jaki sposób najlepiej ją odnowić? Irek K.

 • ile kosztuje remont domu

  Ile kosztuje remont domu - porównanie kosztów budowy i remontu domu

  Do własnego domu prowadzą różne drogi. Jedną z nich jest zakup starego domu i jego remont. Zwłaszcza teraz, w czasie kryzysu na rynku nieruchomości, można znaleźć wiele domów atrakcyjnych cenowo i w bardzo dobrej lokalizacji. Niestety, raczej nie da się do nich wprowadzić jedynie po przemalowaniu ścian i sufitów. Zazwyczaj konieczny jest większy remont.

 • REMONT WYBURZANIE SCIAN DZIALOWYCH KONSTRUKCJA SCIANKI GIPSOWO KARTONOWEJFOT. RAFAL POLAK - KUCHTAPUBLIKACJA LADNY DOM NR 2 (76) - 2.2005

  Jak wyburzyć starą ścianę i postawić nową?

  Planuję zmienić nieco układ pomieszczeń w moim domu - w tym celu muszę wyburzyć jedną ze ścian działowych i postawić ją w nowym miejscu. Czy wyburzenie ściany działowej może powodować jakieś problemy? W jaki sposób rozbiera się ścianę z betonu komórkowego i jak buduje się taką z płyt gipsowo-kartonowych?

 • blachodachówka, dach, układanie blachodachówki, montaż blachodachówki

  Nowa blachodachówka na starej papie

  Kupiłem stary dom, którego dach jest stromy, obity deskami i pokryty papą. Chcę wymienić pokrycie na nowe. Czy jest sposób, aby to zrobić szybko i tanio? Antoni K.

 • pleśń na ścianie, grzyb na ścianie, zapleśniałe ściany

  Grzyb na ścianie

  Czarne plamy pleśni pojawiające się w narożnikach ścian i w pobliżu okien to sygnał, że w pomieszczeniu przez długi czas utrzymuje się za wysoka wilgotność powietrza z powodu niewystarczającej wentylacji, a być może także źle ocieplonych ścian.

 • rynny, wymiana rynny, remont orynnowania, remont rynien

  Zniszczona rynna do wymiany

  Planuję remont, a właściwie wymianę orynnowania. Czy mogę wymienić same rynny (są dziurawe), a haki i rury spustowe, które są w dobrym stanie, zostawić? Niepokoi mnie też zielony nalot, który pojawia się pod pokryciem, przy obróbce rynny. Marcin J.

 • stary dach, naprawa dachu, duży dom, dom jednorodzinny, remont dachu

  Dach do naprawy czy wymiany

  Kluczową sprawą jest rzetelna ocena istniejącego pokrycia dachowego. Czasem koszty naprawy dachu mogą być wyższe niż jego wymiana na nowy.

 • Arkusze blachodachówki cięte nieodpowiednimi narzędziami szybko rdzewieją

  Rdzewiejąca blachodachówka

  Podczas ostatniego przeglądu dachu krytego blachodachówką zauważyłem, że krawędzie pokrycia przy koszu zaczęły rdzewieć. Z jakiego powodu? Czy koniecznie muszę je wymienić na nowe? Tomasz K.

 • Dom z zawilgoconą piwnicą

  Zawilgocona piwnica

  Kupiliśmy stary dom z piwnicą, której ściany są zawilgocone. Od zewnątrz na cokole i od wewnątrz na parterze - przy posadzce widoczne są zacieki i biały nalot, a tynk zaczyna pękać. Jaka jest tego przyczyna? Tadeusz M.

 • cokół

  Wilgoć przy cokole wokół domu

  W moim domu woda deszczowa odprowadzana jest z rynien rurą spustową do ziemi. Od pewnego czasu na rurze i na cokole, tuż nad ziemią, widać wilgotny, zielonkawy nalot. Czym to może być spowodowane? Andrzej T.

 • barierka

  Dobudowanie schodów na poddasze

  Dobudowanie schodów na poddasze zwykle jest kompromisem między wygodą korzystania z nich a zajmowaną przez nie powierzchnią i miejscem ich usytuowania. Wybierając ich rodzaj, warto też wziąć pod uwagę zakres robót przystosowawczych, bo to przesądza o kosztach i ewentualnych utrudnieniach w korzystaniu z istniejących pomieszczeń.

 • DOM FOT. ANDRZEJ SZCZEPANSKI PUBLIKACJA LADNY DOM NR 1 (75) - 1.2005

  Renowacja schodów zewnętrznych

  Stan schodów prowadzących do domu wpływa na to, jak prezentuje się wejście do budynku. Znacznie ważniejszą sprawą jest jednak to, że zależy od niego nasze bezpieczeństwo.