Newsletter artykuły

  • klimatyzacja

    Klimatyzacja - czy tylko do sypialni?

    Zadaniem klimatyzacji jest zapewnienie użytkownikowi komfortu cieplnego w pomieszczeniu, w którym przebywa, co ma związek zarówno z zachowaniem w nim odpowiedniej temperatury (na przykład 24°c), jak i wilgotności powietrza (40-60%).

  • nawierzchnie,kostka betonowa,podjazdy,ścieżki

    Betonowa kostka z wyglądu jak naturalna

    Nawierzchnie z kostek betonowych - trwałe, łatwe do ułożenia i stosunkowo niedrogie - na dobre zagościły w naszych ogrodach. A jeszcze do niedawna szare lub czerwone kostki skutecznie zniechęcały niektórych do ich kupna.

  • wiertarka

    Jak dobrze kupić wkrętarkę akumulatorową

    W domu trzeba mieć podstawowe narzędzia i urządzenia pomocne w wykańczaniu wnętrza, przy usuwaniu drobnych awarii oraz w trakcie pielęgnacji ogrodu i otoczenia budynku. Przeczytajcie jak wybrać i kupić najlepiej dopasowaną do potrzeb wkrętarkę akumulatorową.

  • Elewacja wschodnia. Na pierwszym planie wjazd do podziemnego garażu

    Projekt domu-bliźniaka, jakiego jeszcze nie było

    Domy bliźniacze nie muszą wyglądać sztampowo. Przedstawiony projekt prezentuje całkowicie nowe spojrzenie na bliźniak. Oprócz nietypowego kształtu, zaskakują również zastosowane rozwiązania. Wspólną część stanowił będzie jedynie garaż. W części naziemnej z kolei zaplanowano dwie samodzielne i odrębne bryły.

  • Wolno stojącą ściankę wyspy można obciążyć z obu stron. Z jednej na przykład - dwiema umywalkami, a z drugiej - sedesem i bidetem

    Stelaże podtynkowe - jak zbudować wyspę i półwysep w łazience

    Do budowy wyspy lub półwyspu w łazience najlepiej użyć samonośnych systemów instalacyjnych.

  • Zgodnie z prawem właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę.

    Problem ze ściekami sąsiada

    Co zrobić z sąsiadem, który nie zważając na moje uwagi, odprowadza ścieki tuż przy moim oknie?

  • Drewniana podbitka dachowa

    Zagrzybiona podbitka dachowa

    Zauważyłam, że drewniane deski podbitki naszego dachu - zwłaszcza od strony północno- -wschodniej - zmieniły kolor i są pokryte ciemnymi plamami. W jaki sposób można odnowić takie drewno? Alicja B.

  • 22.05.2008 LONDYN , CAPEL MANOR COLLEGE AND GARDENS - PERGOLA POROSNIETA ZLOTOKAPEM DLA CZASOPISMA OGRODY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA KWIETNIK NR 4 (196) - 4 2011

    Złotokap - krzew kapiący złotem

    Złotokap kwitnie w maju po prostu zjawiskowo! Długie, żółte grona kwiatów spływają z jego gałązek jak złoty deszcz.

  • Okna nie tylko doświetlają pomieszczenia; moga też być źródłem darmowej energii cieplnej

    Okna jako źródło ciepła energii słonecznej

    Podstawową funkcją okien jest doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym i umożliwienie kontaktu ze światem. Dodatkowo mogą też być źródłem darmowego ciepła z energii słonecznej - co jednak nie zawsze jest zaletą.

  • stelaże sanitarne

    Umywalka, miska ustępowa i bidet z dala od ściany

    Wyspy i półwyspy z wiszącymi na stelażach urządzeniami umożliwiają odejście od tradycyjnego sposobu aranżacji łazienki.

  • Połączenie obudowy skosu z jętką

    Połączenie skosu poddasza z jętką

    Gdy przestrzeń pod dachem jest wysoka, dzieli się ją często w poziomie jętek lub kleszczy. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ powstaje dodatkowy stryszek oraz zmniejsza się ogrzewana kubatura (a tym samym związane z tym wydatki).

  • Każdy ze współwłaścicieli może samodzielnie dysponować swoimi udziałami, bez zgody pozostałych. Jeśli jednak pojawią się problemy, czasem trzeba będzie spotkać się w sądzie.

    Jeden dom, dwóch właścicieli - w świetle litery prawa

    Wraz z żoną chcę zbudować dom na odziedziczonej działce. Mój brat także jest jej współwłaścicielem i zaproponował abyśmy w takim układzie zbudowali jeden większy dom dla dwóch rodzin. Jak taka współwłasność wygląda w świetle prawa?

  • korki topikowe,bezpieczniki elektryczne,rozdzielnica,instalacja elektryczne

    Wymiana starej instalacji elektrycznej

    Skrzynka bezpiecznikowa z topikowymi korkami nie spełnia dzisiaj podstawowych warunków bezpieczeństwa. Powinniśmy ją zamienić na nowoczesną.

  • pompa ciepła do podgrzewania wody

    Podgrzewanie wody pompą ciepła

    Pompy ciepła do podgrzewania wody pojawiły się na naszym rynku kilkanaście lat temu. Przygotowują ciepłą wodę do mycia w komfortowej ilości i za stosunkowo niewielkie pieniądze.

  • Wielkość strumienia nawiewnego powietrza nie powinna być mniejsza niż 20m3 w ciągu doby na każdego mieszkańca

    Jak poprawić wentylację grawitacyjną

    Zaparowane okna, długo schnące ręczniki w łazience oraz pojawiające się tu i ówdzie ślady pleśni to pierwsze symptomy źle działającej wentylacji. Skutki zbyt słabej wymiany powietrza są jednak znacznie groźniejsze, i to nie tylko dla samego budynku, ale przede wszystkim dla zdrowia ludzi.

  • Zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków, jeśli urządzenie wybudowane przez właściciela działki spełnia wszystkie parametry techniczne, gmina musi je od niego odkupić.

    Podłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej

    Chcę podłączyć się do gminnej sieci kanalizacyjnej. Gmina żąda ode mnie wybudowania na własny koszt pompy podciśnieniowej. Czy ma do tego prawo? Jakie przepisy to regulują?

  • balkon, płytki ceramiczne

    Balkon do remontu

    Zamierzam ułożyć płytki na moim balkonie. Mieszkanie ma już ponad 10 lat, ale balkon był do tej pory pozostał niewykończony. Beton w kilku miejscach popękał i wykruszył się, pojawił się na nim mech, zniszczył się się też próg. Jak przygotować podłoże na balkonie, abym mógł ułożyć na nim płytki ceramiczne? Piotr W., Olsztyn

  • 14.06.2007 WARSZAWA LOT NAD WARSZAWA STEROWIEC WARSZAWA Z LOTU PTAKA SRODMIESCIE CENTRUM PEJZAZ MIEJSKI PANORAMA MIASTA FOT. ALEKSANDER PRUGAR / AGENCJA GAZETA N/Z BUDOWA DOMU DEWELOPER STAN SUROWY CEGLY DZWIG BIELANY APARTAMENTOWIEC DOM MIESZKALNY BUDOWA

    Szukasz działki? Poznaj wady i zalety różnych działek

    Wybór działki to poważna decyzja. Warto dłużej się nad nią zastanowić, by zaraz po kupnie nie okazało się, że nie da się na niej postawić wymarzonego domu, i najlepszym rozwiązaniem jest wystawienie jej z powrotem na sprzedaż.

  • Mocowanie profilu UD do ściany szczytowej. Umieszcza się go równolegle do wytyczonego skosu, uwzględniając długość wieszaków i grubość płyt

    Styk skosu poddasza ze ścianami działowymi

    Producenci systemów suchej zabudowy zalecają montaż szkieletu ściany działowej do konstrukcji dachu. Jednak znacznie wygodniej jest najpierw zabudować połacie, ścianki kolankowe i sufity pod jętkami, a następnie do gotowej obudowy dostawiać ścianki działowe.

  • Wklejanie zestawu szybowego w ramę z profili PVC

    Nowe technologie - szyby okienne wklejane w ramy okna

    Stosowana od niedawna w produkcji okien metoda wklejania szyb odwraca tradycyjną zasadę - to nie profile utrzymują szybę, lecz szyba staje się najbardziej stabilnym elementem i utrzymuje profile skrzydła. Wytrzymałość profili przestaje odgrywać istotną rolę w stabilizacji kształtu skrzydła.

  • dach, pokrycie dachowe, blachodachówka, blacha dachówkowa

    Układanie pokryć dachowych w fale

    Wszystkie pokrycia dachowe, które tworzą na dachu fale, układa się na przygotowanym wcześniej ruszcie z drewnianych kontrłat i łat. Nie jest do tego potrzebne pełne deskowanie, czyli sztywne poszycie.

  • HORTENSJA PNACA HYDRANGEA PETIOLARIS PNACZE TACZKA FOT. BEATA GAWRYSZEWSKA PUBLIKACJA OGRODY NR 12 (80) - 12.2005

    Hortensja czyli pnącze w cieniu

    Hortensja pnąca ma same zalety. Świetnie rośnie w cieniu, jest mrozoodporna, niewymagająca i na dodatek pięknie kwitnie.

  • Jak wykonać zaokrąglone naroża domu

    Dom, który nie ma ostrych naroży, wyróżnia się spośród innych. Może dlatego, że wcale niełatwo takie ściany zbudować.

  • encyklopedia budowlana

    Encyklopedia budowlana miesięcznika Ładny Dom, część 2

    W sprzedaży znalazła się druga część Encyklopedii Budowlanej ŁADNEGO DOMU - starannie przygotowanego poradnika budowlanego.

  • bateria podtynkowa, bateria wannowo-natryskowa

    Bateria podtynkowa - moda czy wygoda

    Zwolennicy baterii podtynkowych chwalą ich wzornictwo i funkcjonalność. Przeciwnicy podkreślają wysoką cenę.

  • brama garażowa

    Brama garażowa - pojedyncza czy podwójna?

    W domach jednorodzinnych coraz częściej projektuje się garaże dwustanowiskowe. Od decyzji właścicieli zależy, czy do ich zamknięcia posłużą dwie pojedyncze bramy, czy jedna podwójna.

  • Dostaniemy premię z książeczki mieszkaniowej, ale pod warunkiem wydania otrzymanych pieniędzy tylko na określone cele mieszkaniowe.

    Likwidacji książeczki mieszkaniowej

    Chcę zbudować dom na odziedziczonej działce. Będę go budował systemem gospodarczym. Nie chcę brać kredytu. Czy mogę otrzymać pieniądze z książeczki mieszkaniowej?

  • ryby ozdobne oczko wodne

    Oczko wodne - ryby i rośliny na wiosnę

    Roślinom i rybom zamieszkującym oczko wodne trzeba zapewnić odpowiednie warunki do życia. Wiosna to także najlepszy moment, by posadzić nowe egzemplarze wodnych roślin czy pomyśleć o dekoracyjnych rybkach.

  • ciepła woda,podgrzewacz wody

    Co zamiast bojlera zasilanego kuchnią węglową

    Podgrzewanie wody do mycia przy okazji palenia w kuchni węglowej to rozwiązanie z dużą tradycją, ale nie na nasze czasy. Jeśli bowiem nie gotujemy obiadu, nie mamy na wieczór wody do mycia.

  • akcesoria zlewozmywakowe, zlew, zlewy, zlewozmywak, zlewozmywaki, wyposażenie kuchni

    Dodatkowe akcesoria do zlewozmywaków

    Wiele modeli zlewozmywaków wyposażonych jest seryjnie w automatyczny korek, deskę do krojenia, wkładkę do odsączania, koszyk lub sito. Do pozostałych zlewozmywaków akcesoria te można dokupić osobno.