Rośliny doniczkowe

 • Begonia królewska (Begonia rex 'Paso Doble')

  Begonia królewska i inne ciekawe gatunki begonii doniczkowych

  Begonie to świetny wybór, jeśli poszukujemy niezbyt dużych roślin do dekoracji pokoju. Są bardzo urodziwe, a przy tym tak różnorodne, że chciałoby się mieć wszystkie ich odmiany.

 • Gwiazda Betlejemska

  Gwiazda betlejemska - wiosenna regeneracja

  Poinsecja, zwana też gwiazdą betlejemską, potrafi kwitnąć bardzo długo - od Bożego Narodzenia aż do Wielkanocy. Jeżeli w Twoim domu straciła już swoje wspaniałe kwiatostany, nie wyrzucaj jej. Przy odrobinie starania można sprawić, że roślina znów zakwitnie późną jesienią.

 • Rośliny domowe

  Rośliny domowe zimą bez światła. Jak o nie dbać?

  Zimą roślinom w domu dokucza przede wszystkim niedostatek światła. Zimowe dni, zwłaszcza w grudniu, są bardzo krótkie, słońce słabo świeci. Przez szyby wpada go niewiele. Najbardziej cierpią rośliny, którym nie pozwalamy zapaść w sen. Nadal rosną, tworząc drobne jasnozielone liście i cienkie łodygi. Nie zawsze możemy je przestawić w chłodniejsze i jaśniejsze miejsce.

 • Zioła w doniczkach

  Dlaczego zioła z supermarketów tak szybko usychają? Wiemy, jak je uratować

  Świeże zioła można bez trudu kupić nawet zimą. Doniczki z miętą, bazylią czy tymiankiem znajdziemy w supermarketach, centrach ogrodniczych, a nawet w kwiaciarniach. Pięknie wyglądają w sklepie, ale po przyniesieniu do domu szybko marnieją. Dlaczego?

 • Zimmerpflanzen im B´ro: Zamio culcas mit Person SLOWA KLUCZOWE: Aronstabgew chs B´ro B´ros Deko Frau Gr´npflanze Gr´npflanzen Leute Menschen People Pflanze Pflanzen Tisch Topfpflanze Topfpflanzen Zamioculcas Zamioculcas zamiifolia Zimmerpflanze Zimmerpflanzen arbeiten Hochformat

  Rośliny doniczkowe do biura

  Dostarczają tlenu, poprawiają mikroklimat, a ich kolor działa uspokajająco. Powinniśmy więc otaczać się roślinami wszędzie. Także w pracy.

 • Rośliny domowe zimą

  Jak pielęgnować rośliny domowe jesienią i zimą?

  Z każdym jesiennym dniem ubywa światła słonecznego. A gdy zaczynają grzać kaloryfery, powietrze staje się zbyt suche. To nie są korzystne warunki dla domowych roślin.

 • Doniczka z figurki

  Doniczka z figurki. Kaktusy wyglądają w niej świetnie!

  Kosztuje grosze, wygląda jak milion dolarów. Zobaczcie, jak zrobić oryginalną doniczkę na sukulenty.

 • Najlepsze stylizacje z kaktusami w roli głównej

  Kaktusy we wnętrzach - nowy trend

  Ozdabiania domu kaktusami to najsilniejszy wnętrzarski trend ostatnich miesięcy. Zobaczcie kilkanaście pomysłów na aranżacje z kaktusem w roli głównej.

 • MILTONIA

  Tajemnicze storczyki Cambrie. Storczyki ze sklepów ogrodniczych

  Cambrie należą do storczyków często pojawiających się w sklepach. Ale wśród opisów botanicznych orchidei brakuje o nich informacji. Cóż to za rośliny?

 • 'La Vie Stella' - odmiana o łodygach wzniesionych.

  Storczyk Cymbidium: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki?

  Masz okazałą kolekcję storczyków na parapecie, a marzysz o kolejnym egzemplarzu? Może warto spróbować swoich sił w uprawie Cymbidium?

 • Rabata z roślin cebulowych - komponowanie, pielęgnacja

  Pięknie skomponowana rabata z wiosennych roślin cebulowych to jedna z większych ozdób ogrodu. Warto zadać sobie trochę trudu, by stworzyć ją jesienią (cebule gatunków kwitnących wiosną sadzimy we wrześniu i październiku).