Projekt miesiąca

 • 19811531 https bi

  Pojedynek architektów: rezydencja w dobrym stylu [część 2]

  Dom jednorodzinny jest przede wszystkim siedzibą rodziny i ma służyć do codziennego, wygodnego życia. Czasem jednak powierza mu się jeszcze inne zadania. Może być na przykład ważnym elementem reprezentacyjnym. Wtedy, oprócz pełnienia funkcji bezpiecznego gniazdka, musi stać się efektowną rezydencją.

 • 19810989 https bi

  Pojedynek architektów: rezydencja w dobrym stylu [część 1]

  Dom jednorodzinny jest przede wszystkim siedzibą rodziny i ma służyć do codziennego, wygodnego życia. Czasem jednak powierza mu się jeszcze inne zadania. Może być na przykład ważnym elementem reprezentacyjnym. Wtedy, oprócz pełnienia funkcji bezpiecznego gniazdka, musi stać się efektowną rezydencją.

 • Projekt "Z339"

  Pojedynek architektów: z ogrodem zimowym [część 1]

  Im zimniej i bardziej mokro na zewnątrz, tym częściej zaczynamy myśleć o tym, jak dobrze by było mieć w domu coś w rodzaju zapasowego ogródka pod dachem...

 • Projekt Intimo - widok domu od strony ulicy

  Pojedynek architektów: dom dla licznej rodziny [część 2]

  Choć jak wszyscy dobrze wiemy, polskie rodziny liczebnie maleją i zwykle dziś składają się z trzech, góra czterech osób mieszkających pod jednym dachem, to jednak nadal są tacy, którzy marzą co najmniej o trójce, a może nawet i czwórce dzieci... Komfortowy dom dla licznej rodziny to taki, w którym dla każdego znajdzie się wygodne miejsce do odpoczynku, pracy, wspólnych rozmów i goszczenia znajomych. W tym miesiącu nasi eksperci postanowili pomóc w wyborze projektu właśnie takim rodzinom.

 • Projekt "Passiv"

  Pojedynek architektów: dom dla licznej rodziny [część 1]

  Komfortowy dom dla licznej rodziny to taki, w którym dla każdego znajdzie się wygodne miejsce do odpoczynku, pracy, wspólnych rozmów i goszczenia znajomych. Nasi eksperci postanowili pomóc w wyborze projektu właśnie takim rodzinom.

 • Projekt "Gdynia"

  Pojedynek architektów. Projekt domu z dodatkowym pokojem [część 1]

  Zwykle, planując budowę własnego domu, z rozsądku staramy się nie być rozrzutni w planowaniu pomieszczeń, by metraż budynku nie odbił się na kosztach budowy. Jednak czasem warto popatrzeć perspektywicznie i zapewnić "rezerwową" powierzchnię - dobrze jest mieć pokój do pracy, dla gościa czy opiekunki albo kuzynki, która przyjechała na studia do naszego miasta.

 • projekt domu z poddaszem

  Projekty domów. Poddasze do późniejszej adaptacji

  Możliwość adaptacji poddasza w domu jednorodzinnym to bardzo praktyczne rozwiązanie – poprzez zagospodarowanie przestrzeni na strychu można niskim kosztem powiększyć dom, bez konieczności jego rozbudowy. Jakie prace warto wykonać od razu, a jakie zostawić na później, gdy już przystąpimy do adaptacji?

 • projekt domu

  Projekty domów: dom pod jarem

  To wyjątkowe miejsce - piękna działka z jarem, zarośniętym liściastymi drzewami. Projekt domu też musiał być wyjątkowy.

 • Projekt domu E136 ma potencjał - strych jest do dowolnego wykorzystania

  Pojedynek architektów. Projekt domu z dodatkowym pokojem [część 2]

  Wzbierając projekt warto pomyśleć o dodatkowej przestrzeni i pozornie nadmiarowym pokoju. Jeśli w tej chwili najbardziej zależy nam na ograniczeniu kosztów, dobrym rozwiązaniem może być dom z poddaszem, które można zaadaptować w późniejszym etapie, kiedy będzie to przydatne.

 • wizualizacja domu

  Pojedynek architektów: dom, który nigdy nie będzie za duży [cz. 1]

  Dom planuje się zwykle z myślą, że wychowają się w nim nie tylko dzieci, ale i wnuki. Jest jednak wiele dużych, rodzinnych domów, których właściciele na starość zostali sami i część budynku jest nieużywana. Niestety, nadal trzeba ją ogrzewać. Dlatego, gdy nie jesteśmy pewni, czy pod naszym dachem zawsze będzie tłoczno, warto przewidzieć możliwość wyłączenia części obiektu z eksploatacji. O pomoc w znalezieniu projektu takiego domu poprosili nas Monika i Marcin, rodzice dwuletniego Jasia.

 • wizualizacja domu

  Pojedynek architektów: dom, który nigdy nie będzie za duży [część 2]

  Szukamy projektu domu dla rodziców z małym dzieckiem, którzy, choć myślą perspektywicznie, chcą mieć możliwość wyłączenia części budynku z użytkowania.

 • projekt domu

  Pojedynek architektów: projekt domu z wygodnym tarasem [część 1]

  Wiosna to czas, gdy zmęczeni po zimie, najlepiej potrafimy docenić zalety dobrego powiązania domu z zielonym otoczeniem. Tym razem eksperci ?Ładnego Domu? wybierają projekt dla Ani i Tomka oraz ich dwóch synów - Mateusza i Jakuba. Inwestorzy marzą o domu otwartym na otaczającą go naturę.

 • projekt domu

  Pojedynek architektów: projekt domu z tarasem [część 2]

  Dom z tarasem idealnie integruje wnętrze domu z otoczeniem. Tym razem architekci szukają idealnego rozwiązania dla czteroosobowej rodziny spragnionej kontaktu z naturą.

 • projekty domów jednorodzinnych

  Pojedynek architektów: projekt domu dla nowoczesnej tradycjonalistki, część 2.

  HomeKoncept-02 to projekt domu z dobrze zaplanowanymi, funkcjonalnymi wnętrzami i nowoczesnymi, stonowanymi elewacjami.

 • projekty domów, dom jednorodzinny

  Projekty domów tanich w budowie i eksploatacji [przegląd i głosowanie]

  Ile kosztuje budowa domu, co trzeba wziąć pod uwagę tworząc kosztorys? Przede wszystkim trzeba rozsądnie wybrać projekt. Prezentujemy wybrane gotowe projekty domów - niezbyt dużych, niedrogich w budowie i ekonomicznych w eksploatacji. Koszt netto budowy każdego z nich - bez wykończenia, stan surowy zamknięty - nie przekracza 200 tysięcy złotych.

 • projekty domów, elewacja ogrodowa

  Projekty domów: sielski dom z dala od miasta

  Dzięki podcieniom wnękowym wokół głównego wejścia oraz przy ogrodowym tarasie, ten dom "zrasta się" z miejscem, w którym stoi. Zachęca to do zajęć na powietrzu i korzystania z ogrodu. Czy nie o tym marzą mieszczuchy zdecydowane opuścić miasto? Prezentujemy wymarzony dom dla wielbicieli wsi i sielskich klimatów.

 • projekt domu, projekty domów, dom jednorodzinny

  Projekty domów: piętrowy dom z płaskim dachem

  Projekt E-138 pracowni E-Domy.pl powinien znaleźć zwolenników wśród osób, które szukają współczesnego, powściągliwego w wyglądzie zewnętrznym domu. Przewidywany koszt budowy stanu surowego zamkniętego domu - 228 100 zł.

 • projekty domów, dom jednorodzinny, nowoczesny dom

  Projekty domów: Forrest House - dom na długą działkę

  Dom ukryty w parkowej scenerii starej dzielnicy Wrocławia. Niewymuszona elegancja i ponadczasowa architektura wyeksponowana na tle stuletnich drzew, korespondują z historyczną zabudową i urbanistyką sąsiedztwa.

 • Widok od strony południowej

  Dom na działkę z ładnym widokiem

  Miejsce, w którym ma stanąć dom, powinno mieć decydujący wpływ na jego architekturę. Tak stało się właśnie tutaj, gdzie atrakcyjna, ale stonowana bryła budynku otwiera się na otaczającą przyrodę.

 • Widok od frontu

  Dom na dzisiaj i jutro

  Pod pewnym względem ślimaki mają lepiej - ich dom rośnie razem z nimi. Ludziom pozostaje trafnie przewidzieć przyszłość i od razu wznieść dom ?z zapasem? albo... znaleźć projekt z możliwością późniejszej rozbudowy.

 • Elewacja ogrodowa

  Nowoczesny dom energooszczędny

  Projekt tego domu jest jeszcze jednym dowodem na to, że mieszkamy we wspólnej Europie. Stworzyli go polscy architekci dla niemieckiego inwestora, który zawodowo od dwóch dziesięcioleci związany jest z Polską.

 • dom jednorodzinny, projekt domu

  Dom z tarasem na dachu

  Innowacyjne, nowoczesne koncepcje domów jednorodzinnych stają się coraz popularniejsze. Na szczególną uwagę zasługuje projekt pracowni 81.WAW.PL. Na pierwszy rzut oka urzeka niebanalną formą, uzyskaną dzięki przesunięciu i załamaniu trzech brył. Dzięki wysunięciu bryły, tworzącej trzecią kondygnację, dom zyskał imponujący taras na dachu. A to nie koniec niespodzianek. Wewnątrz budynku architekci zaplanowali także prywatną windę.

 • Elewacja ogrodowa - południowa

  Dom-bliźniak dla tych, co nie lubią bliźniaków

  Domy bliźniaki kojarzą się przede wszystkim z dwiema identycznymi bryłami połączonymi jedną ścianą. Jednak inwestycja z warszawskiego Wilanowa udowadnia, że wcale nie musi tak być.

 • projekt domu, dom jednorodzinny

  Dom w sąsiedztwie leśnego parku

  W otulinie Lasu Kabackiego, sprzyjającego wypoczynkowi i rekreacji, powstaje osiedle domów jednorodzinnych budowane przez grupę znajomych. Domy wyróżniają się prostą bryłą z dwuspadowym dachem oraz dużymi przeszkleniami.

 • Widok elewacji frontowej

  Dom dla rodziny z nastolatkami

  Nie wszyscy zdążą wznieść rodzinny dom, zanim dzieci wejdą w wiek nastoletni. A wtedy latorośle mają już swoje potrzeby. Warto więc w projekcie uwzględnić ich tryb życia i szybko zachodzące w rodzinie zmiany.

 • Elewacja frontowa

  Wygodny dom na ciasną działkę

  Zaprojektowanie domu na małą działkę wymaga od architekta wyobraźni, dyscypliny, pomysłowości i... talentu. Ale jeśli się uda, zadowoleni będą nie tylko autorzy projektu, ale przede wszystkim właściciele.

 • dom jednorodzinny,projekt domu,dom nowoczesny

  Dom z ciekawymi wnętrzami

  To nowoczesny dom, o którym na pewno nie można o nim powiedzieć, że jest banalny czy szablonowy. Ten dom stanowi pewnego rodzaju prowokację. Jest zaprzeczeniem tradycyjnej estetyki większości domów budowanych w Polsce.

 • Dom nad zalewem, projekt

  Górski dom nad zalewem

  Zamówienie indywidualnego projektu pozwoliło właścicielom działki maksymalnie wykorzystać wszystkie jej zalety i włączyć w przestrzeń budynku piękne bieszczadzkie krajobrazy.

 • projekt domu,projekty domów,dom jednorodzinny

  Dom z obszernym zapleczem

  Wygodną przestrzenią gospodarczą raczej się nikomu nie pochwalimy, ale jeśli jej zabraknie, dom szybko zamieni się w skład potrzebnych i niepotrzebnych rzeczy.

 • projekt domu,projekty domów,dom jednorodzinny

  Dom oszczędny

  Prosta, zwarta bryła, z dużymi przeszkleniami zwrócona ku słońcu i niemal pozbawiona otworów w zimnej, północnej fasadzie to najłatwiejszy sposób ograniczenia wydatków na dom.