Newsletter artykuły

 • Kocioł gazowy nie może znajdować się w tym samym pomieszczeniu co węglowy

  Dostawiamy kocioł gazowy do węglowego

  Jeżeli mamy dosyć codziennego rozpalania w kotle węglowym, uzupełniania paliwa co kilka godzin i ciągłego wynoszenia popiołu, warto coś z tym zrobić. Jedna z możliwości to dostawienie - jako drugiego - kotła gazowego.

 • Elewacja klinkierowa - by nie było na niej białych wykwitów, trzeba ją starannie wykonać

  Klinkier bez wykwitów

  Białe naloty mogą pojawić się nawet na świeżo wykonanych powierzchniach z klinkieru. Większość z nich po pewnym czasie zmyje deszcz. Kto jednak nie chce czekać, może je usunąć wcześniej.

 • Śmietnik tuż przy płocie i przy granicy z sąsiadem - daleko od wejścia - to optymalne rozwiązanie, na które niestety nie wszyscy będą mogli sobie pozwolić

  Śmietnik przy sąsiedzie

  Jesteś wściekły na sąsiada, że postawił swój śmietnik tuż przy twojej działce? Możesz sprawdzić, czy miał prawo to zrobić. Możesz też po prostu zasłonić jego śmietnik swoim. Miejsce na domowe śmieci raczej trudno uczynić ozdobą ogrodu, dlatego najchętniej odsunęlibyśmy śmietnik jak najdalej od domu, jak najbliżej krańca działki czyli... tuż przy ogrodzeniu sąsiada. Z tym niestety nie jest tak łatwo, choć szanse są.

 • Przydomowe oczyszczalnie ścieków buduje się na terenach, które nie są przyłączone do sieci kanalizacyjnej.

  Przydomowe oczyszczalnie ścieków

  Prostą oczyszczalnię przydomową można wybudować, jeśli działka jest wystarczająco duża, a grunt przepuszczalny. W trudniejszych warunkach trzeba uciekać się do rozwiązań bardziej skomplikowanych, a więc i droższych.

 • Współczesna koza ze stali lub żeliwa to efektowne i wydajne źródło ciepła

  Koza w zimnym pokoju

  Jeżeli chcemy w domu dogrzać jedno z pomieszczeń, a nie mamy wystarczająco dużą miejsca by umieścić w nim kominek, możemy zainstalować piec wolno stojący, potocznie nazywany kozą.

 • SHELL-04

  Gdzie ukryć zbiornik na gaz płynny?

  Zbiornik naziemny na gaz płynny to raczej wątpliwa ozdoba ogrodu. Dlatego jeśli taki gaz będzie dla nas paliwem docelowym, najlepiej schować zbiornik, zakopując go w ziemi.

 • 01.11.2001 WARSZAWA - WIDOK WARSZAWY Z NOWEGO BUDYNKU , SIEDZIBY TVN, BLOKOWISKO, OSIEDLE DOMKOW JEDNORODZINNYCH, SZEREGOWKI, SZEREGOWYCH, STARE I NOWE FOT. MARZENA HMIELEWICZ / AGENCJA GAZETA MH4039

  Dom w mieście - wybór działki i projektu

  Choć w mieście jest drożej i ciaśniej, a na dodatek raczej nie ma szans na cieszenie się spotkaniem z zaprzyjaźnioną rodziną bażantów, są powody, dla których warto rozważyć taką lokalizację.

 • zielony dach

  Zielony dach

  Założenie ogrodu na dachu odwróconym płaskim wymaga zastosowania odpowiedniego podłoża. Jego typ zależy od rodzaju uprawy.

 • Z kąpieli z masażem wodnym można korzystać również na siedząco - model panela prysznicowego z siedziskiem

  Panel prysznicowy - odrobina luksusu w łazience

  Większości z nas kąpiel pod natryskiem kojarzy się z wężem zakończonym słuchawką. Tymczasem prysznic może zastąpić nowoczesny panel z dyszami do masażu, oświetleniem i... radiem.

 • 2736891 https bi

  Dom pod miastem czy w mieście?

  Kto woli śpiew skowronka i zapach bzu od szumu i spalin miejskich arterii, niech przeniesie się za miasto. Ale... czy planując dom na długie lata życia, wystarczy kierować się tylko preferencjami co do krajobrazu i otoczenia?

 • Osoby o ponadprzeciętnym wzroście powinny szukać niestandardowych rozwiązań - na przykład ten model wanny ma 200 cm długości

  Wanny małe i duże

  Najczęściej kupujemy wanny o długości 170 cm. Zdarza się jednak, że łazienka jest bardzo mała lub wręcz przeciwnie - duża, a my sami jesteśmy słusznego wzrostu.

 • Elewacja boczna - "Dom oszczędny, choć niekoniecznie mały"

  Dom oszczędny, choć niekoniecznie mały

  Współczesny oszczędny dom nie musi być ani mały, ani wzniesiony z najtańszych materiałów. Wręcz odwrotnie: powinien być porządnie zbudowany i funkcjonalny, a przede wszystkim - energooszczędny.

 • Szyba okienna. Woda spływająca z szyby standardowej (po lewej) i samoczyszczącej (po prawej)

  Okna z szybami samoczyszczącymi

  Gdy okna umieszczone są w trudno dostępnych miejscach, ich mycie bywa kłopotliwe. Zamiast się męczyć, lepiej wyposażyć je w szyby, które myją się same.

 • Programator instalacji alarmowej

  Bezpieczny dom

  Kraty, rolety, okiennice...wszystkie te zabezpieczenia mają jedną wadę: jeśli przestępca będzie mógł długo przy nich manipulować, niestety je pokona.

 • fot. Grzegorz Otwinowski

  Wymiana parapetów

  Wysłużone parapety można próbować odnawiać na różne sposoby. Często jednak lepiej po prostu wymienić je na nowe.

 • Zabudowany kominek z płaszczem wodnym trudno jest odróżnić od takiego ze zwykłym wkładem

  Kominek jak kocioł, czyli kominek wodny

  Wymieńmy stary wkład kominkowy na nowoczesny z płaszczem wodnym. Będziemy wtedy równocześnie cieszyć oczy widokiem płonącego drewna i mieć ciepło.

 • 8285874 https bi

  Granice działki

  Spór o miedzę był wielokrotnie przyczyną trwających nieraz przez całe pokolenia poważnych konfliktów międzysąsiedzkich

 • Widok domu od strony południa

  Dom wpisany między drzewa

  Projektanci domu uznali, że urodę natury najlepiej podkreślić poprzez skontrastowanie jej z prostymi, nieco surowymi liniami współczesnej architektury.

 • Oznaczenia tapet - część 3

  Tapety - niezbędnik dla początkujących

  Tapetowanie jest jedną z prostszych prac wykończeniowych, może więc zmierzyć się z nim nawet całkowity nowicjusz. Warto jednak poznać podstawowe zasady dotyczące obliczania ilości tapety, doboru odpowiedniego kleju, przygotowania ścian.