Instalacje

 • Instalacje stanu zero

  Instalacje stanu zero

  Większość instalacji wprowadza się do domu pod fundamentami lub przez nie.

 • osprzęt elektryczny, ściemniacz

  Na forum: ile bierze elektryk za punkt świetlny?

  Ile mniej więcej kosztuje wykonanie jednego punktu świetlnego? Elektryk policzył nam za dodatkowy punkt i zainstalowanie ściemniacza kwotę 200 zł. Czy to normalna cena? Bo mnie się wydaje, że za wysoka.

 • piorun, burza

  Dlaczego warto mieć instalację odgromową?

  Duża wartość prądu wytworzonego podczas wyładowania i towarzysząca mu wysoka temperatura może spowodować pożar domu, zabić człowieka lub zwierzę.

 • Basen w domu - uwagi specjalisty

  Basen kąpielowy jest niewątpliwie wielką atrakcją. Umożliwia wypoczynek, rehabilitację, dodaje też prestiżu.

 • Domowa rekreacja w kontakcie z wodą

  Nawet ci, co nie lubią pływać, wypoczynek kojarzą z wodą. Wakacyjne przyjemności znad jezior, morza czy kurortów SPA na co dzień można zastąpić wygodną wanną, sauną, a nawet przydomowym basenem.

 • Słupek telekomunikacyjny. Od takiego słupka prowadzi się przyłącze telefoniczne do domu.

  Przyłącze telefoniczne - od słupka do domu

  Przyłącze telefoniczne wykonuje się zwykle w momencie, gdy dom jest już gotowy. Nie jest to kłopotliwe, jeśli o telefonie pomyślimy w trakcie budowy fundamentów.

 • Zamek kodowany jest jednym z najbardziej uniwersalnych zastosowań na wejściu do domu. Za pomocą różnych kombinacji cyfrowych, umożliwia dostęp, wykonuje funkcje włączania, selektywnie wybiera określone stacje wywoływań w domu a nawet ustawia łącze do sieci telefonicznej.

  Systemy alarmowe

  Skuteczna ochrona domów jednorodzinnych przed włamaniem czy napadem wymaga instalowania coraz to bardziej skomplikowanych i kosztownych urządzeń.