Instalacje

  • instalacja centralnego ogrzewania

    Instalacja centralnego ogrzewania

    Instalacja centralnego ogrzewania powinna dostarczyć do budynku taką ilość ciepła, która pokryje jego straty przez przegrody zewnętrzne oraz w wyniku działania wentylacji. W domach nadal często montujemy wodny system grzewczy współpracujący z grzejnikami.

  • Odkurzacze

    aeroVac – największy wybór odkurzaczy centralnych

    Popularność systemów odkurzaczy centralnych sprawia, że producenci prześcigają się z ofertą nowych rozwiązań zarówno od strony technicznej jak i wyposażenia instalacji w elementy ułatwiające codzienne użytkowanie.

  • Domowy magazyn energii

    Domowy magazyn energii – dlaczego warto go stosować?

    Magazyn energii to urządzenie lub grupa urządzeń, których zadaniem jest przechowanie energii elektrycznej, aby wykorzystać ją w czasie zwiększonego zapotrzebowania. Znane od dawna baterie w telefonach komórkowych czy laptopach bądź akumulatory samochodowe to nic innego, jak właśnie magazyny energii. W instalacji fotowoltaicznej mają one przede wszystkim za zadanie przechować nadwyżkę energii, wyprodukowaną przez panele.

  • Bakteria Legionella

    Bakteria Legionella w instalacjach budynkowych. Jak jej zapobiec?

    Specyfika pracy systemów klimatyzacji, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zwłaszcza w starszych, kilkudziesięcioletnich instalacjach, często stanowi pożywkę dla rozwoju bakterii Legionella. Jak ustrzec się przed groźną chorobą? Odpowiedzi należy szukać zarówno w przewodach, jak i w ich izolacji.

  • Przewody instalacji grzewczych. Jak prawidłowo określić grubość izolacji?

    Jaka grubość izolacji termicznej?

    W przypadku instalacji HVAC, załącznik nr 2 do Warunków Technicznych określa minimalne grubości izolacji termicznej o współczynniku przenikania ciepła λ = 0,035 W/mK. Pojawia się więc co najmniej kilka pytań: dla jakiej temperatury przesyłanego medium? I jaką grubość izolacji zastosować, jeśli dysponujemy materiałem o odmiennej lambdzie?

  • osprzęt elektryczny, gniazdko elektryczne, włącznik światła, łączniki światła, włączniki światła, instalacja elektryczna

    Instalacje elektryczne - co warto wiedzieć

    Współczesne domowe urządzenia, naszpikowane skomplikowaną elektroniką, potrzebują zasilania pewnego, o stałych parametrach. Równie ważne jest bezpieczeństwo i wygoda użytkowania instalacji elektrycznej. Jeśli instalacje elektryczne zostaną dobrze zaprojektowane i wykonane, spełnią wszystkie te wymagania.

  • fotowoltaika

    Fotowoltaiczne hity od Braasa - nowe modele systemów fotowoltaicznych

    Systemy fotowoltaiczne, dzięki którym promieniowanie słoneczne przetwarzane jest w energię elektryczną wykorzystywaną na potrzeby m.in. gospodarstw domowych, coraz częściej stają się elementem domówi i budynków usługowych. Nic dziwnego - to jedna z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych środowisku technologii wytwarzania energii, ponieważ nie emituje hałasów ani żadnych szkodliwych dla środowiska substancji.

  • Panele fotowoltaiczne

    Montaż instalacji fotowoltaicznej

    Montaż instalacji fotowoltaicznej zajmuje zwykle jeden dzień lub dwa dni. Zanim to jednak nastąpi, należy znaleźć nie tylko dobry produkt, ale też odpowiednich fachowców – a to wbrew pozorom nie jest takie proste. Czym się kierować, jak sprawdzić firmę instalatorską, abyśmy bez przeszkód mogli się cieszyć niskimi rachunkami za prąd?

  • Szary beton architektoniczny na ścianie w salonie

    Ścianka telewizyjna w aranżacji wnętrza

    W każdym domu powinno znaleźć się miejsce, w którym cała rodzina może wspólnie spędzić czas i odpocząć po ciężkim dniu – czy to z książką, czy przed ekranem telewizora. Dobrze urządzony salon powinien być więc wygodny, funkcjonalny i praktyczny. Salon jest też najbardziej reprezentacyjną częścią naszego mieszkania i stanowi jego swoistą wizytówkę – to w nim zbierają się zaproszeni przez nas goście. Warto więc zadbać o to, aby był estetycznie wykonany i przyjemny dla oka, a każda część wyposażenia pasowała do całej aranżacji.

  • Rozświetl dom, nie tylko na jesień

    Rozświetl dom, nie tylko na jesień

    Choć to właśnie jesienią spędzamy coraz więcej czasu w naszych czterech kątach, a dzień staje się coraz krótszy, to dobre oświetlenie w domu jest podstawą na każdą porę roku. Właściwie dobrane nie tylko upiększa wnętrze, ale także pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, komfort i zdrowie.

  • Pompa ciepła Neoheat EKO do ogrzewania, chłodzenia i grzania CWU

    Pompa ciepła – ogrzewanie domu za rozsądną cenę

    Budując nowy dom czy też decydując się na jego termomodernizację, często zastanawiamy się, jaki system ogrzewania wybrać. Który będzie najbardziej efektywny, a przy tym nie zrujnuje naszego budżetu? Decyzja nie jest łatwa, zwłaszcza że na rynku znajdziemy liczne rozwiązania i metody dostarczania ciepła do domu, różniące się i sposobem montażu, i kosztami zakupu.

  • Pompa ciepła

    Pompa ciepła - ciepło w domu

    O pompach ciepła mówi się i pisze ostatnio coraz więcej. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ urządzenia te – właściwie dobrane i zainstalowane, wykorzystując odnawialne źródła ciepła, przyczyniają się do obniżenia rachunków za ogrzewanie domu i przygotowanie ciepłej wody.

  • Rekuperator

    Rekuperator. Jak go zabezpieczyć przed zamarzaniem?

    Chociaż w tym roku zima była bardzo łagodna, to w ubiegłych latach wielu użytkowników wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie uniknęło problemów z zamarzaniem rekuperatora. Jak temu przeciwdziałać i jakie są koszty działania najpopularniejszego zabezpieczenia?

  • Przycisk spłukujący i stelaż sanitarny,  powinny pochodzić od tego samego producenta.

    Przycisk. Zgrany duet ze stelażem

    Przyciski z tworzywa, stali nierdzewnej oraz szkła, uruchamiane tradycyjnie lub bezdotykowo – oferta dostępnych na rynku klawiszy spłukujących do stelaży jest bardzo bogata. Jaki przycisk zatem wybrać?

  • Stelaż sanitarn do w.c.

    Stelaże sanitarne - nie tylko w wersji standard

    Wiszące miski ustępowe na stelażu są chętnie kupowane i montowane. Dzięki wielu rozwiązaniom, możemy zamontować przybory sanitarne w narożu pomieszczenia, wybrać wąski model do niedużej łazienki czy specjalny dla niepełnosprawnych.

  • Detektor to niewielkie urządzenie, które niemal  z aptekarską precyzją wskazuje ułożone w ścianie przewody czy inne elementy, których uszkodzenie może sprawić nam sporo kłopotów.

    Jak nie uszkodzić przewodów i rur w ścianie?

    Praktycznie każdy remont czy modernizacja oznacza konieczność wiercenia w ścianach. Ważne, żeby w trakcie tych prac nie uszkodzić np. przewodów instalacji elektrycznej czy innych ważnych elementów metalowych lub drewnianych. Zlokalizowanie tych przewodów jest na szczęście proste – wystarczy sięgnąć po nowoczesne, elektroniczne detektory, które wskażą miejsca, w które wiertło nie powinno się zagłębiać pod żadnym pozorem.

  • Armatura podtynkowa

    Armatura podtynkowa - na co zwrócić uwagę

    Armatura podtynkowa to nic innego jak instalacja wodna ukryta w ścianie. To sposób na stworzenie nowoczesnego, eleganckiego pomieszczenia, ale też na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Poza wieloma zaletami, armatura posiada również wady. Do najważniejszych zaliczyć można przede wszystkim koszty nabycia osprzętu jak i skomplikowany stopień montażu.

  • Wymiana rur wodnych i kanalizacyjnych

    Wymiana rur wodnych i kanalizacyjnych

    Wymiana starych rur wodnych i kanalizacyjnych nie jest zbyt trudna, o ile nie zamierzamy podczas remontu wanny i sedesu przestawiać w nowe miejsca. Nowe rozplanowanie dla urządzeń sanitarnych jest już większym wyzwaniem. Usunięcie starych rur ze stali i żeliwa jest pracą ciężka, ale dosyć prostą.

  • Z jakiego materiału wykonać ogrodzenie?

    Utrzymanie temperatury CWU

    Utrzymanie temperatury CWU, czyli ciepłej wody użytkowej jest niezbędne w celu uniknięcia marnotrawienia wody w domach oraz w mieszkaniach. Dlatego instalacje systemów utrzymania temperatury ciepłej wody użytkowej są bardzo praktyczne. Dzięki nim ciepła woda do kanałów dostarczana jest natychmiastowo.

  • ALUPROF MB-86 EI scena01_View01FIX_P

    Systemy przeciwpożarowe od ALUPROF

    Szklane budynki budzą zachwyt i podziw dzięki efektownym systemom aluminiowym. Solidna konstrukcja profili, lśniące tafle szkła oraz nowoczesna architektura tworzą wyjątkowy efekt. Firma ALUPROF w swoim portfolio ma właśnie takie inwestycje – przykuwające uwagę nietypowym wyglądem i nienaganną estetyką. Coraz częściej dzięki zastosowanych w nich systemach przeciwpożarowych.

  • kocioł gazowy piec gazowy dwufunkcyjny jaki wybrać? jak wyczyścić piec gazowy dwufunkcyjny? jak działa piec dwufunkcyjny gazowy piec gazowy dwufunkcyjny z zasobnikiem piec gazowy dwufunkcyjny kondensacyjny piec gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania

    Piec gazowy dwufunkcyjny - jaki wybrać?

    Niezależnie od tego, na jaki kocioł gazowy się zdecydujemy, powinien to być model kondensacyjny. Trzeba przy tym pamiętać, że każdy kocioł kondensacyjny ma zamkniętą komorę spalania.

  • 22637859 https bi

    Ciepły i szczelny montaż stolarki

    Nowoczesne, wysokiej jakości okna, drzwi zewnętrzne i bramy garażowe to strażnicy domowego ciepła. Dzięki bardzo dobrym parametrom termoizolacyjnym pozwalają na ograniczenie strat energii cieplnej oraz obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jednak aby zakupiona stolarka rzeczywiście zapewniała skuteczną ochronę termiczną, musi zostać dobrze zamontowana.

  • Najpopularniejsze są obecnie bramy segmentowe, które nie wymagają pozostawiania miejsca na podjeździe.
  • 22362582 https bi

    Gazowy kocioł kondensacyjny - jak kupić?

    Jeśli planujemy zakup gazowego kotła kondensacyjnego, interesujący nas model możemy wybierać spośród urządzeń wiszących lub stojących. Natomiast Biorąc pod uwagę sposób przygotowania ciepłej wody do mycia kotły kondensacyjne dzielimy na jedno - i dwufunkcyjne.

  • W dużej kuchni można bez kłopotu znaleźć odpowiednie miejsce na zainstalowanie stojącego kotła kondensacyjnego

    Gazowy kocioł kondensacyjny - jak zamontować?

    Bezpieczne użytkowanie i efektywna praca kotła kondensacyjnego zależy w dużej mierze od jego właściwego montażu w instalacji grzewczej przez doświadczonych fachowców. Potem kocioł powinien być uruchomiony przez serwis - są to najczęściej autoryzowane ekipy, współpracujące z danym producentem urządzenia.

  • Piec kominkowy w domu z bali

    Piec kominkowy w domu z bali

    Piec kominkowy - zwany popularnie kozą - w wersji z płaszczem wodnym nie jest rozwiązaniem stosowanym zbyt często do ogrzewania budynków. Właściciele tego domu zdecydowali się jednak na montaż tego urządzenia, które - ich zdaniem - sprawdza się doskonale.

  • 22191327 https bi

    Media w domu: gaz ziemny

    Przyłącze gazowe to odcinek instalacji, który łączy rurę sieci gazowej z miejscem lokalizacji zaworu głównego. Umieszczony jest on w szafce znajdującej się na granicy posesji wraz z licznikiem. W tym miejscu zaczyna się instalacja odbiorcza, która składa się z części zewnętrznej (doprowadza gaz do budynku) oraz wewnętrznej (rozprowadza gaz do poszczególnych odbiorników).

  • 22109088 https bi

    Gruntowa pompa ciepła: jak kupić, jak zamontować, jak użytkować?

    Gruntowa pompa ciepła pobiera energię cieplną z ziemi i oddaje ją do systemu grzewczego. I chociaż zakup i montaż pompy są dość kosztowne, to wielu inwestorów decyduje się na jej zastosowanie, gdyż jest tania w eksploatacji. Urządzenie to wyróżnia się również wysoką sprawnością, nawet w czasie silnych mrozów. Dodatkowo, oprócz ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody, możemy go wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń latem. To wszystko sprawia, że mimo wyższych kosztów inwestycyjnych wielu inwestorów decyduje się na zakup pompy gruntowej, a nie powietrznej. Montaż pompy gruntowej najczęściej bierze się pod uwagę, gdy w okolicy, w której stoi dom, nie ma sieci gazu ziemnego lub budowa przyłącza byłaby zbyt kosztowna. Co prawda można wtedy zamontować kocioł na paliwa stałe, ale nawet nowoczesny model na pelety z automatycznym podajnikiem wymaga raz na jakiś czas uzupełnienia opału czy usuwania popiołu. Inna opcja to wybór kotła kondensacyjnego zasilanego gazem płynnym lub olejem opałowym. Oba te urządzenia, analogicznie jak pompa ciepła, umożliwiają korzystanie w domu z bezobsługowej instalacji. Jednak z ich użytkowaniem wiąże się konieczność magazynowania paliwa w zbiornikach, a także wykonania komina do odprowadzenia spalin oraz zapewnienia dopływu świeżego powietrza do spalania.

  • 21824931 https bi

    Grzejniki dekoracyjne [WYBÓR, CENY]

    Grzejniki dekoracyjne mogą mieć nietypowy kształt, formę, fakturę, wykończenie lub wielkość. Mają grzać - i zdobić.

  • 21820248 https bi

    Odkurzacz centralny

    Odkurzacz centralny jest bezpiecznym i rzadko psującym się urządzeniem. Należy go jednak najpierw wraz całą instalacją właściwie zamontować, a potem użytkować zgodnie z zaleceniami producenta.