lifestyle

Lifestyle

Czym jest lifestyle? Co kryje się pod tym pojęciem? To po prostu styl życia, przy czym jest to niezwykle "pojemne" określenie, które kryje w sobie cały wachlarz różnych aspektów. Każdy ma swój sposób na życie, dlatego w tym dziale tematycznym prezentujemy najróżniejsze historie, które mogą stać się inspiracją do zmiany własnego życia na lepsze. Lifestyle to również popkultura oraz ciekawostki ze świata designu i projektowania wnętrz - zarówno mieszkalnych, jak i przestrzeni komercyjnych. Przyszłoby wam do głowy, żeby zamieszkać w wozie cyrkowym lub domku, który składa się jak meble z Ikei? Bohaterowie naszych artykułów zdecydowali się spróbować takiego życia - przekonajcie się sami! Lifestyle odwołuje się też do wspomnień z czasów PRL-u, do których jedni czują sentyment, a innym jawią się ona niemal egzotycznie. Warto jednak zagłębić się w arkana tej specyficznej epoki, choćby dla porównania ze współczesnością.

  • Co wpływa na ceny mieszkań w Polsce?

    Co wpływa na ceny mieszkań w Polsce?

    Mieszkania w Polsce stale drożeją – wpływ na tę sytuację ma wiele różnych czynników. Przygotowujesz się do inwestycji w nieruchomość? Wiedza o tym, co kształtuje ceny rynkowe, może pomóc Ci w lepszym zainwestowaniu kapitału i wyłapaniu „złotych okazji”. Sprawdź, co kształtuje ceny mieszkań na polskim rynku oraz od czego zależy wycena nieruchomości.

  • Zalanie mieszkania

    Kto odpowiada za zalanie mieszkania i szkody? Odszkodowanie za zalanie

    Zalanie mieszkania to jedna z najczęściej zgłaszanych szkód w blokach wielorodzinnych. Ustalenie przyczyny to jedyny sposób, aby określić, kto odpowiada za powstałe szkody i będzie zobowiązany do ich usunięcia. Co o zalaniu mieszkania mówią przepisy prawa?

  • Kurier urządzi ci dom?

    Kurier urządzi ci dom?

    Kurier stał się częstszym gościem w polskich domach odkąd handel musiał szukać schronienia przed pandemią w internecie. Nie da się ukryć, że epidemia koronawirusa nieźle namieszała w handlu. Dotknęło to także branżę wnętrzarską, w związku ze zmianą nawyków zakupowych, zamknięciami sklepów i nowymi potrzebami kupujących (nagle wszyscy muszą mieć home office). Warto więc przyjrzeć się jak wygląda e-handel w branży, a w szczególności w tym trudnym okresie.

  • sprzątanie wnętrz pandemia covid-19  koronawirus badania dyson kurz

    Pandemia COVID-19 a sprzątanie – czy sprzątamy częściej i lepiej?

    Od początków pandemii COVID-19, 59% ludzi na całym świecie sprząta częściej. Jak wskazują wyniki badań ¼ respondentów bardzo martwi się obecnością kurzu w domu, ale tylko nieliczni z nich mają świadomość, że istnieje związek pomiędzy kurzem a wirusami oraz innymi organizmami mikrobiologicznymi. Podobnie niską świadomość na temat składu kurzu odnotowano wśród Polaków. Czy w wyniku pandemii sprzątamy częściej i lepiej? Wyniki międzynarodowego badania prezentuje marka Dyson.

  • Warszawski rynek nieruchomości a kryzys gospodarczy

    Warszawski rynek nieruchomości a kryzys gospodarczy

    Kryzys gospodarczy wywołany szalejąca pandemią ma negatywny wpływ na funkcjonowanie wielu branż, które odnotowują duże spadki i problemy z normalnym funkcjonowaniem. Oczywiście wpłynął również na rynek nieruchomości, jednak prognozowanych wiosną 2020 roku spadków cen za metr kwadratowy domu czy mieszkania nie odnotowano. Koszt zakupu nieruchomości w Warszawie stale rośnie, chociaż należy zaznaczyć, że w ubiegłym roku tempo wzrostu wyraźnie spowolniło.

  • Ubezpieczenie mieszkania z OC czy bez? Porównanie ofert

    Ubezpieczenie mieszkania z OC czy bez? Porównanie ofert

    Podstawowe ubezpieczenie mieszkania lub domu może zawierać również pakiet OC. Co obejmuje takie ubezpieczenie i w jakich sytuacjach dobrze jest je mieć?

  • Kredyt na remont w domu – jak wybrać, co warto wiedzieć?

    Kredyt na remont w domu – jak wybrać, co warto wiedzieć?

    Okres ograniczonych wyjść z domu spowodowany pandemią COVID-19 to doskonały mo-ment, aby wreszcie wyremontować dom. Jeśli wynikające z remontu koszty chcesz sfinanso-wać kredytem, podpowiemy, jak wybrać ten najlepszy.

  • Kredyt na mieszkanie - kto ma szansę?

    Kredyt na mieszkanie - kto ma szansę?

    Rynek nieruchomości w całej Polsce jest w ciągłym rozkwicie. Polaków coraz częściej stać na nowe mieszkania, wzrasta też popyt na tego rodzaju inwestycje, jeśli pod uwagę weźmiemy liczebność mieszkańców większych miast. Okazuje się, że chociaż zarabiamy coraz więcej i generujemy coraz większe oszczędności, to nadal kredyt hipoteczny jest jednym z najbardziej pożądanych produktów bankowych. Wszystko dlatego, że wartość nieruchomości jest spora i znacznie przewyższa kwotę naszych "zaskórniaków". Jeśli i Ty chcesz ubiegać się o tego rodzaju zobowiązanie, by już niedługo cieszyć się własnym "M", dowiedz się więcej. Jak działają banki, jak powinien przygotować się potencjalny kredytobiorca? Czego musi się spodziewać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

  • Świąteczny brunch w wykonaniu Patricii Riekel, redaktor naczelnej niemieckiego magazynu Bunte

    Stół wigilijny – dekoracje w wykonaniu redaktor naczelnej niemieckiego magazynu Bunte

    Patricia Riekel jest znana z urządzania wspaniałych przyjęć prawie tak samo, jak ze swojej pozycji redaktor naczelnej w niemieckim magazynie Bunte. Dziennikarka z ogromną pasją rozwija swój talent do organizowania przyjęć i kolacji. Zachwycająco udekorowany stół świąteczny w domu Patricii nad jeziorem Starnberg jest tego najlepszym przykładem. Pomimo tego, że w tym roku stół jest znacznie mniejszy, dekoracje powinny błyszczeć jeszcze bardziej w tym najbardziej magicznym czasie w roku.

  • Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

    Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

    Polacy najczęściej wybierają kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem. Wszystko dlatego, że boją się ryzyka, wolą mieć pewność w zakresie wysokości comiesięcznej raty. Przy stałym oprocentowaniu ta się nie zmienia, w całym okresie współpracy z instytucją bankową jest taka sama.

  • Home Office zostanie z nami na dłużej

    Home Office zostanie z nami na dłużej. Stwórz swoje biuro w domu na nowo!

    Przez ostatnie kilka miesięcy coraz więcej z nas zaczęło wykonywać swoje obowiązki zawodowe zdalnie. Jak łatwo można przewidzieć, home office zostanie z nami na dłużej. Dlatego już teraz warto stworzyć swoje biuro na nowo! Marka Black Red White ma dla Ciebie kilka cennych porad, jak sprawić, aby przestrzeń do pracy była funkcjonalnie zaaranżowana i co powinno się w niej znaleźć.

  • Mieszkania od dewelopera

    Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania?

    Odbiór mieszkania to chwila, na którą długo czekałeś. Z pewnością towarzyszy Ci wiele pozytywnych emocji. Nie daj się im ponieść. Na spotkanie z deweloperem najlepiej wybierz się wraz z inspektorem nadzoru budowlanego. Zyskasz wówczas pewność, że odbierane mieszkanie spełnia wymagane standardy. Co jednak, kiedy zauważysz nieprawidłowości? Sprawdź, jak przebieg odbiór techniczny mieszkania.

  • Szkoła w gdańsku

    Ekologiczne żłobki i przedszkola

    Przepisy prawne dotyczące zużycia energii w budynkach stają się coraz bardziej restrykcyjne. Już od 2021 roku wartość zużywanej w ciągu roku energii nie będzie mogła przekroczyć 70 kWh/m2 (obecnie 95 kWh/m2). Wytyczne dotyczą także budynków użyteczności publicznej, takich jak żłobki i przedszkola. Wyzwaniem staje się stworzenie placówek energooszczędnych, komfortowych oraz spełniających wymagania sanitarne i przeciwpożarowe. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne technologie drewniane.

  • Zalety i wady nowego budownictwa mieszkaniowego

    Zalety i wady nowego budownictwa mieszkaniowego

    Każdego roku tysiące Polaków podejmują decyzję o zakupie własnego mieszkania. Część z nich wybiera mieszkania nowe, pozostali rynek wtórny. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć kilka zalet, ale również wad rynku pierwotnego. Zapraszamy do lektury.

  • Jaki inny tytuł, niż tej popularnej piosenki, nadać tekstowi o papugach w naszych domach? Decydując się na zamieszkanie ze skrzydlatymi przyjaciółmi, musimy po prostu pogodzić się z tym, że to my będziemy na dole, a one na górze.

    Zwierzaki w domu: pod papugami

    Jaki inny tytuł, niż tej popularnej piosenki, nadać tekstowi o papugach w naszych domach? Decydując się na zamieszkanie ze skrzydlatymi przyjaciółmi, musimy po prostu pogodzić się z tym, że to my będziemy na dole, a one... na górze.

  • wnętrza domów wnętrza domów 2020 aranżacje

    Jak zmieniły się wnętrza naszych domów podczas izolacji?

    Kosztowne, choć tymczasowe – takie były zmiany, jakie Polacy wprowadzili w swoich domach na czas izolacji. Wszystko po to, by lepiej przygotować wnętrza do pracy i nauki.

  • Ubezpieczenie mieszkania i domu pod kredyt

    Ubezpieczenie mieszkania i domu pod kredyt – co należy wiedzieć?

    Możliwość skorzystania z kredytu hipotecznego uzależniona jest od spełnienia wielu warunków. Jednym z nich jest wykupienie odpowiedniej polisy mieszkaniowej i scedowanie jej na bank.

  • bryla - szklane

    Ubezpieczenie przedmiotów szklanych w domu i mieszkaniu - co chroni polisa, a czego nie?

    Dom czy mieszkanie to nie tylko mury, ale również wyposażenie – w tym przedmioty wykonane ze szkła. Ryzyko stłuczenia jest w ich przypadku bardzo wysokie, co może okazać się bardzo problematyczne, jeśli dana rzecz jest wartościowa lub jej naprawa bądź wymiana sporo kosztuje.

  • Skąd w naszych domach bierze się wilgoć i jak się jej pozbyć?

    Wilgoć w domu - skąd się bierze i jak się jej pozbyć?

    Przeciętna rodzina każdego dnia emituje do powietrza średnio aż 12 litrów wody w ciągu doby, a to tylko jedno ze źródeł wilgoci, która pojawia się w mieszkaniu. Jej obecność prowadzi do powstawania pleśni i innych przykrych skutków – także dla naszego zdrowia. Dowiedz się, jak walczyć z wilgocią w różnych pomieszczeniach twojego domu.

  • Wielka płyta wraca do łask przy budowaniu nowych mieszkań

    Wielka płyta wraca do łask?

    Prawie co dwudzieste nowe mieszkanie powstaje już w technologii wielkopłytowej – wynika z danych urzędu statystycznego. Powód? Szybkość stawiania bloków i dokładność niemal niemożliwa do osiągnięcia na tradycyjnym placu budowy.

  • Oczyszczacz powietrza w walce z alergią

    Oczyszczacz powietrza w walce z alergią

    Alergia uznana została za chorobę cywilizacyjną XXI w. Każdego roku zapada na nią coraz większa liczba osób. Najczęstszymi objawami alergii jest ogólne osłabienie, zmęczenie, ale też ciągły katar, kaszel czy kichanie. Można sobie jednak z nimi doskonale poradzić poprzez wybranie odpowiedniego oczyszczacza powietrza, który wyłapuje prawie 100% pyłków, roztoczy, pleśni czy zanieczyszczeń oraz innych czynników powodujących alergię.

  • Kino Łóżkowe Transatlantyk

    Kino łóżkowe - co to takiego?

    W dzisiejszych czasach kina stają przed wyzwaniem przyciągnięcia widzów, którzy coraz częściej wybierają wygodę domowego odtwarzania filmów na dużych ekranach telewizorów lub nawet na smartfonach. W odpowiedzi na te zmieniające się preferencje, kina wprowadzają innowacje, aby zachęcić publiczność do powrotu do tradycyjnego, kinowego doświadczenia. Jedną z takich innowacji jest koncept "kina łóżkowego".

  • Łazienka

    Jak skutecznie zmniejszyć zużycie wody w domu?

    Statystyczny Polak zużywa 150 litrów wody dziennie - to zatrważające dane, które w pełni szokują nas, gdy przychodzą rachunki. Jak zadbać o nasze finanse, a przy okazji o środowisko? Oto kilka wskazówek.

  • Metamorfoza starego barakowozu

    Stary barakowóz z Cyrku Zalewski zamieniła w pałacyk na kółkach. Spektakularna metamorfoza

    Katarzyna Szurkowska to malarka z pasją do ratowania starych barakowozów. Przekształca je na bajkowe, mobilne domki. Jej ostatnie dzieło to metamorfoza starego barakowozu ze słynnego Cyrku Zalewski.

  • design, food design, kuchnia

    Food design - czy żywność można zaprojektować?

    Czy żywność można zaprojektować? Jak zmieniają się nasze przyzwyczajenia i rytuały konsumpcyjne? Czy zastawa stołowa może być jadalna?

  • lato, prl

    Lato w PRL. 10 gadżetów, które zabieraliśmy na wakacje [PEWEX POLECA]

    "To były wakacje..." - westchną co poniektórzy. Jeździliśmy do ośrodków wczasowych, do domów FWP lub szukaliśmy "wczasów pod gruszą". Turnusy w całym kraju zaczynały się tego samego dnia. Jak Polska długa i szeroka obserwować można było wtedy zatłoczone pociągi lub sunące po drogach Fiaty 126P z walizkami na dachu misternie upiętymi pasami. Razem ze stroną Pewex.pl wybraliśmy dla Was 10 przedmiotów, które kojarzą nam się z latem w PRL. Pamiętacie je wszystkie?

  • Szkoła gotowania  dla dzieci

    Szkoła gotowania dla dzieci

    Gotowanie to sztuka, która nie tylko zaspokaja podniebienie, ale także rozwija kreatywność, umiejętności manualne i zdolności poznawcze. Dlatego coraz więcej szkół kulinarnej otwiera swoje drzwi dla najmłodszych adeptów gastronomii, oferując im nie tylko możliwość eksperymentowania w kuchni, ale również edukację na temat zdrowego odżywiania się i odpowiednich praktyk kulinarnej higieny. Szkoły gotowania dla dzieci stają się coraz popularniejsze, zapewniając maluchom niezapomniane doświadczenia i umiejętności, które mogą wykorzystać przez całe życie.

  • Happier Camper w stylu lat 60. z modułowym wnętrzem

    Zaprojektowali minikamper w stylu retro. Jego modułowe wnętrze zastąpi mieszkanie

    To w zasadzie przyczepa kempingowa w wersji mini, ale nazwano go Happier Camper, czyli szczęśliwszy kamper. Jego modułowe wnętrze zaaranżowano w stylu IKEA - wszystko ma co najmniej kilka funkcji.

  • konewka, jak zamienić butelkę w konewkę, zabawny gadżet

    15 gadżetów, w których się zakochasz. Są urocze!

    Jesteśmy gadżeciarzami. Lubimy otaczać się oryginalnymi, zabawnymi przedmiotami. Wybraliśmy dla was 15 uroczych drobiazgów, które podbiły nasze serca. Wśród nich m.in. wieloryb na wykałaczki, Pan Gąbka czy słoń podający oliwki.

  • Czy można zaoszczędzić na opłatach za czynsz, wodę i ogrzewanie?

    Czy można zaoszczędzić na opłatach za czynsz, wodę i ogrzewanie?

    Dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer radził w "Dzień Dobry TVN", jak zmniejszyć comiesięczne rachunki. Dlaczego najtrudniej obniżyć opłaty za gaz?