kuchnie

Aranżacja kuchni

Aranżacja nowoczesnej kuchni

Współczesne kuchnie różnią się od tych, jakie pamiętamy z domów i mieszkań naszych rodziców i dziadków. Obecnie są to najczęściej aneksy wydzielone ze strefy dziennej, położone tuż obok części wypoczynkowej. Wymagają zatem większej staranności w aranżowaniu, a także stylistycznych nawiązań do salonu. Prezentujemy najpiękniejsze kuchnie zaaranżowane w różnych stylach - nowoczesnym, skandynawskim, rustykalnym, minimalistycznym, klasycznym, angielskim, industrialnym i wielu innych.

Meble kuchenne - kuchnie na wymiar

Podpowiadamy, jak zaprojektować meble do kuchni, by były nie tylko piękne, ale również funkcjonalne - a przy okazji nie popełnić błędów, które zdarzają się najczęściej. Znajdziesz tu kuchnie urządzone zgodnie z najnowszymi trendami, a także cały wachlarz porad dotyczących wyboru urządzeń AGD, kolorów, materiałów wykończeniowych oraz akcesoriów. Zobacz, jak prezentują się modne kuchnie, zaprojektowane przez najlepsze biura architektoniczne - mogą się okazać doskonałą inspiracją do zaaranżowania wnętrza kuchennego w twoim domu lub mieszkaniu.

Szukasz inspiracji do urządzenia kuchni? Zobacz:

● Szara kuchnia z drewnem ● Piękna kuchnia na lata ● Oświetlenie kuchni krok po kroku ● Kuchenna ergonomia ● Co na ścianę w kuchni? ●

Meble kuchenne - inspiracje i aranżacje:

● Modne szafki kuchenne ● Szafki narożne kuchenne ● Jak dbać o blat z konglomeratu kwarcowego? ● Modne kolory mebli kuchennych ●

AGD do kuchni:

● Małe AGD do kuchni ● Płyta gazowa szklana ● Ekspres do kawy - jaki wybrać? ● Okap kuchenny ● Lodówka - jaki rodzaj wybrać? ●

 • Zrób to sam

  Zrób to sam: worek na plastikowe torby

  Worek będzie miał dwa otwory: górny - szerszy do wkładania toreb oraz dolny - węższy do ich wyjmowania. Będzie również miał pasek do zawieszenia na klamce czy wieszaku.

 • 10194292 https bi

  Ozdabiamy ceramikę

  Chcesz, aby Twój - kupiony w sklepie - ceramiczny kubek różnił się od swoich sobowtórów, wśród których stały na półce? Nanieś na niego ozdobny wzorek. To łatwiejsze niż się wydaje.

 • 10030654 https bi

  Zrób to sam: tablica z tacy

  Ozdobna, domowa tablica na notatki, karteczki z numerami telefonów czy wizytówki, zrobiona z metalowej tacy? Dlaczego nie?

 • Zrób to sam: dekoracyjne sztućce

  Zrób to sam: dekoracyjne sztućce

  Znudziły się wam domowe sztućce? Chcielibyście mieć takie, jakich nie ma nikt inny na świecie? Nic prostszego!

 • Słoik na ciastka

  Słoik na ciasteczka. Jak zrobić prosty słoik na ciastka?

  Jeśli nie masz pojemnika na ciastka lub chcesz wyeksponować pierniczki domowej roboty - wystarczy większy słoik. Materiały: słój, np. po ogórkach, paczka ciastek, nożyczki, ołówek, klej polimerowy, wstążki i kawałek sztywniejszego papieru w kolorze pasującym do kolorystyki kuchni. Poziom trudności: bardzo łatwe. Czas wykonania: 15 minut.

 • Dekoracyjna i zarazem praktyczna patera może powstać ze sklejki, deski, tafli szkła, a nawet z drutu. Niepowtarzalną paterę można zrobić z niczego, lub raczej - ze wszystkiego. Do wykonania patery-kołysanki na przykład, potrzebne są drewniane części dwóch wieszaków. Łączymy je drewnianymi prętami, wciskając ich końce w wywiercone wcześniej otwory, a od góry wklejamy w nacięte (co 2,5 cm) rowki trochę dłuższe pręty. Całość lakierujemy.

  Patera z odzysku. Patera na ciasto i nie tylko

  Dekoracyjna i zarazem praktyczna patera może powstać ze sklejki, deski, tafli szkła, a nawet z drutu. Niepowtarzalną paterę można zrobić z niczego, lub raczej - ze wszystkiego. Owoce i słodycze również będę wyglądać i smakować niepowtarzalnie.

 • 04.02.2008 WARSZAWA

  Kleimy potłuczoną porcelanę

  Im bardziej finezyjny ma kształt, im więcej ozdobnych detali, tym łatwiej ją uszkodzić. Dobrze, że można przywrócić jej urodę.

 • Rozsada w skorupkach jaj

  Rozsada w skorupkach jaj

  W skorupce jaja znajduje się nie tylko węglan wapnia, ale również ważne makro- i mikroelementy. Skorupka jajka to doskonały sposób na zrobienie rozsady